По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Pašnodarbinātais, Saimnieciskās darbības veicējs un Mikronodoklis Uz tēmu sarakstu

Pašnodarbinātais, Saimnieciskās darbības veicējs un Mikronodoklis
Esmu jauns lietotājs forumā un vēlētos iegūt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) Kādas ir galvenās atšķirības starp Pašnodarbināto un Saimnieciskās darbības veicēju (SDV)? Cik saprotu, abi var reģistrēties mikrouzņēmuma nodokļa maksāšanā un maksāt vienādu nodokļa likmi - 9%.

2) Kas var izvēlēties maksāt SDV fiksēto nodokļa likmi - 5%? Cik saprotu - tie kas neveic profesionālo darbu. Kur ir uzskaitīts, kas skaitās profesionālais darbs?

Mans darbības lauks - ir mājaslapa, kurā tiks izvietotas reklāmas. Ienākumi nepārsniegs 500 Ls. Izdevumi ir niecīgi, var teikt - nav vispār. Darbojos viens.

3) Zvanīju uz VID konsultācijām, jautāju, kuru no šiem man būtu nepieciešams reģistrēt, bet tur uzstājīgi vilka mani uz Individuālo komersantu, kas, manuprāt, man nav nepieciešams. Manuprāt, man piemērotākais ir pašnodarbinātā statuss ar mikrouzņēmuma nodokli.

4) Kā reģistrēt? a) Dodos uz VID. b) Pēc VID dodos uz banku atvērt kontu. c) Reizi ceturksnī nododu atskaites. b) vai ir gada beigās jānodod vēl kādas papildus atskaites?

Paldies visiem, kas centīsies atbildēt!
Tix
Tix 29.01.2013 14:36
5 ziņojumi

Atbildes (13)

http://www.pasnodarbinatie.lv/iezime/pasnodarbinatais/
Japaina
Japaina 29.01.2013 14:40
10269 ziņojumi
5% var maksat ja ienemumi gada laika neparsniedz 10000 Ls
Brita
Brita 29.01.2013 14:53
1868 ziņojumi
Japaina 29.01.2013 14:40
Šo visu izlasīju. Neatradu atbildes uz savu 1., .2., 3. un 4.jautājumu.

5% var maksat ja ienemumi gada laika neparsniedz 10000 Ls
Brita 29.01.2013 14:53
Un kas ar to profesionālo darbību?

"Fiksēto nodokli var maksāt personas (likuma 11.8 pants), kuras vienlaikus atbilst visiem nosacījumiem:
- nav profesionālās darbības veicējs (likuma 11.pants1.2daļa)."
http://www.innovator.lv/category/iedzivotaju-ienakumu-deklaresana/ikgadejas-iedzivotaju-ienakuma-nodokla-deklaracijas/saimnieciskas-darbibas-ienakumu-deklaresana/

"1.2 Profesionālā darbība ir jebkura neatkarīga profesionālu pakalpojumu sniegšana ārpus darba tiesiskajām attiecībām, arī zinātniskā, literārā, pasniedzēja, aktiera, režisora, ārsta, zvērināta advokāta, zvērināta revidenta, zvērināta notāra, zvērināta mērnieka, zvērināta taksatora, mākslinieka, komponista, mūziķa, konsultanta, inženiera, zvērināta tiesu izpildītāja, grāmatveža vai arhitekta darbība."
http://www.likumi.lv/doc.php?id=56880#p11

Mājaslapas uzturēšana nekvalificējas kā profesionāla darbība?
Tix
Tix 29.01.2013 15:07
5 ziņojumi
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=463&hl=1&mod=33
Japaina
Japaina 29.01.2013 15:12
10269 ziņojumi
1) Par pašnodarbināto SDV kļūst tad, kad mēneša ieņēmumi mīnus izdevumi sasniedz LVL 200 (Fiksētā IIN maksātājam 660) un jāsāk veikt VSAOI (obligātās iemaksas), uz MUN maksātāju tas neattiecas.
2) Profesionālais darbs ir uzskaitīts Jūsu izrakstā no likuma, tas, vai Jūsu nodarbošanos uzskatīs par profesionālu darbu, atkarīgs no VID KACa, kurā reģistrēsieties, katrā centrā ir atšķirīgi uzskati (tāpat kā darbinieki tajos) Ja labi grib, var Jūs uzskatīt par inženieri (datortīklu)
3) kā IK noteikti nav nepieciešams reģistrēties,
4) Reģistrē VID KAC (nezinu vai obligāti pēc deklarētās dzīvesvietas tajā) ,atverat kontu saimnieciskai darbībai, regulāri veicat ierakstus ieņēmumu-izdevumu žurnālā un taksācijas gadam beidzoties iesniedzat IIN Gada deklarāciju un nomaksājat budžetā nodokli, MUN gadījumā 4x gadā atskaites un tikpat reizes nodokļu nomaksa
Sandra48
Sandra48 29.01.2013 15:17
324 ziņojumi
Japaina 29.01.2013 15:12
Es protu izmantot Google un esmu izlasījis arī šos materiālus. Neguvu atbildes uz 1.,2.,3, vien par 4.jautājumu tur ir daļēja atbilde - to, ka jāierodas VID. Nav atbilde par kontiem un atskaitēm.
Tix
Tix 29.01.2013 15:20
5 ziņojumi
1) Par pašnodarbināto SDV kļūst tad, kad mēneša ieņēmumi mīnus izdevumi sasniedz LVL 200 (Fiksētā IIN maksātājam 660) un jāsāk veikt VSAOI (obligātās iemaksas), uz MUN maksātāju tas neattiecas.
2) Profesionālais darbs ir uzskaitīts Jūsu izrakstā no likuma, tas, vai Jūsu nodarbošanos uzskatīs par profesionālu darbu, atkarīgs no VID KACa, kurā reģistrēsieties, katrā centrā ir atšķirīgi uzskati (tāpat kā darbinieki tajos) Ja labi grib, var Jūs uzskatīt par inženieri (datortīklu)
3) kā IK noteikti nav nepieciešams reģistrēties,
4) Reģistrē VID KAC (nezinu vai obligāti pēc deklarētās dzīvesvietas tajā) ,atverat kontu saimnieciskai darbībai, regulāri veicat ierakstus ieņēmumu-izdevumu žurnālā un taksācijas gadam beidzoties iesniedzat IIN Gada deklarāciju un nomaksājat budžetā nodokli, MUN gadījumā 4x gadā atskaites un tikpat reizes nodokļu nomaksa
Sandra48 29.01.2013 15:17
Liels paldies!
1) Izdevumi man nebūs, un vēlos maksāt MUN. Tad Pašnodarbinātais vai SDV ir piemērotāks? Kāda ir atšķirība?
2) Skaidrs, tad 5% man spīd, ja izdotos pierādīt, ka mans darbs neprasa profesionālas zināšanas. T.i, mājaslapu uztaisīju brīvajā laikā pats sev un tālāk tās uzturēšana, no kuras gūstu ienākumus, neprasa man zināšanas?
3) Skaidrs. Tā jau likās, ka IK man nav nepieciešams.
4) Nē, nav obligāti deklarētajā - esot vienota sistēma tagad. Cik saprotu, MUN gadījumā žurnālā jāveic tikai ieņēmumu ieraksti un reizi ceturksnī jānodod atskaite un jānomaksā nodoklis.
Tix
Tix 29.01.2013 15:27
5 ziņojumi
Slikti lasiet.
Japaina
Japaina 29.01.2013 15:29
10269 ziņojumi
Sveiki.ja velos uzsakt savu mazo biznesu ka pasnodarbinatais kuru veidoju dava dzives vieta kura ari esmu deklerejusies, vai man vajag ipasnieka atlauj?nu ja ari vajag atlauju kur tadu vat atrast un izprintet?esmu izmeklejusies nekur neatrodu Paldies
Kaira1
Kaira1 06.09.2017 23:40
2 ziņojumi
Ja taisāties atvērt skaistuma salonu un tamlīdzīgi, tad vajag.
Japaina
Japaina 07.09.2017 00:16
10269 ziņojumi
Ne nebus skaistuma salons.Saistīts ar ražošanu ja precīzak ar metalu.majasīpašnieks ir vira bralis.A kur var atrast un izprintēt to atļauju vai līgumu?palasijos ja visu ražo neapdzīvojama telpa tad ligumu var slēgt bez īres maksas.
Kaira1
Kaira1 07.09.2017 00:26
2 ziņojumi
Vajadzēs laikam jebkurā gadījumā.....
Reģistrējot nodokļu maksātāju (izņemot fiziskās personas, kuru reģistrācija nav saistīta ar SD, un tā saucamās "nereģistrējamās" SD veicējus), turpmāk reģistrācijas lapai būs jāpievieno arī nekustamā īpašuma (ēkas vai dzīvokļa īpašuma) īpašnieka vai tiesiskā valdītāja izsniegta piekrišana nodokļu maksātāja atrašanās / SD veikšanas vietas reģistrācijai. Ja nekustamajam īpašumam ir kopīpašnieki, nodokļu maksātāja (SD veikšanas vietas) reģistrācijai nepieciešams iesniegt visu kopīpašnieku vai to tiesisko valdītāju piekrišanu. Piekrišanā norāda ēkas kadastra apzīmējumu vai telpu grupas kadastra apzīmējumu, īpašnieka (kopīpašnieku vai tiesisko valdītāju) vārdu, uzvārdu un personas kodu vai nosaukumu (firmu) un reģistrācijas numuru. Šī piekrišana nav jāiesniedz, ja:
• reģistrācijas lapu paraksta persona, kurai pieder konkrētajā adresē norādītais nekustamais īpašums;
• reģistrācijas lapu (izņemot struktūrvienības reģistrācijai) paraksta persona, kurai pieder nekustamā īpašuma kopīpašuma domājamā daļa;
• fiziskās personas reģistrācijas lapu paraksta persona, kura ir deklarējusies konkrētajā adresē.
Japaina
Japaina 07.09.2017 00:34
10269 ziņojumi
Lasiet jaunākās nodokļu likumdošanas izmaiņas.
Atrodiet semināru, kas domāts tieši SDV un PN. Daudz kas mainās, ļoti daudz kas. Te to nevar aprakstīt.
Ne tikai par telpu nomu Jums ir jādomā, bet par visu pārējo arī. Vislabāk - ejiet uz privātu konsultāciju pie kāda speciālista un te nu man jāsaka, ka es nezinu, ko ieteikt, tieši tāpēc, ka daudzi nodokļu konsultanti nav iedziļinājušies to nodokļu niansēs, kas skar SDV un PN.
Andaz
Andaz 07.09.2017 11:21
27892 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.