По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Gada pārskats

Biedrības gada pārskats. Uz tēmu sarakstu

Biedrības gada pārskats.
Labdien. Lūdzu palīdzēt ar padomu- biedrība kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā,
jo ieņēmumi ir ļoti maz. Saskaņā ar MK not. 808 iesniegts gada pārskats: ieņēmumu un izdevumu
pārskats un ziedojumu un dāvinājumu pārskats. Tā rakstīts likumā, bet VID atsūta paziņojumu,ka
nav gada pārskats iesniegts pareizi- jāpievieno ziņojums. Likuma pants vai MK noteikumu nav
pieminēti, uz kāda pamata. Vai VID nodokļu inspektrsir tiesīgs to pieprasīt, ja nav tā minēts likumā.
Kā jūs domājat?Ko darīt?
Marite0508
Marite0508 04.04.2014 13:11
64 ziņojumi

Atbildes (26)

Es nododu biedrībai ( vienkāršais ieraksts) ieņēmumu un izdevumu pārskatu un ziedojumu
un dāvinājumu pārskatu ( tukšu). Parasti EDS jau ir priekšā ieķeksēts, kas jānodod.
Marite0508
Marite0508 28.03.2016 07:47
64 ziņojumi
Nodevu arī Biedrības gada pārskatu.Aizmirsu pievienot ieņēmumu un izdevumu pārskatu.Vai var iesniegt labojumu, vai tomēr nevar?
Vinkijs
Vinkijs 07.02.2017 09:47
1654 ziņojumi
Man arī ir jautājums sakarā ar biedrību GP.
Biedrībai ir ilgtermiņa depozīts, bet bilances formā nav atbilstoša posteņa. Ilgtermiņa finanšu ieguldījumos ir tikai divi varianti - 1) akcijas vai daļas, 2) aizdevumi. Skaidrs, ka depozīts ir tuvāk aizdevumam, nekā kapitāla vērtspapīriem.
Mani mulsina, kā tas izskatīsies, ja papīra formā tomēr norādīšu, ka tas ir ilgtermiņa depozīts, lai biedru sapulce varētu labāk izprast finanšu situāciju, bet EDSā tas būs norādīts kā aizdevums. Varbūt pielikumā atšifrēt "aizdevums Swedbank"?
Ilzex
Ilzex 07.02.2017 10:33
2666 ziņojumi
Ja Biedrība ir savu naudu noguldījusi bankā kā ilgtermiņa depozītu, tad tā ir NAUDA.
Nesaprotu, kā depozīts var būt aizdevums?
Aivars007
Aivars007 07.02.2017 11:21
26981 ziņojums
Naudai parasti pieskaita tos finanšu instrumentus, kas realizējami īstermiņā. Ja depozīts ir uz termiņu, kas lielāks par gadu, tad tā likviditāte nav analoga naudai, un norādot to pie naudas, tiek nepamatoti palielināti likviditātes koeficienti, ja nu kāds finanšu pārskatu lietotājs to gribētu analizēt.
Es tādēļ uzskatītu, ka tas ir ilgtermiņa finanšu ieguldījums. Arī uzņēmumu gada pārskatā būtu stipri jādomā, vai tas ir:
5. Pārējie vērtspapīri un ieguldījumi.

6. Pārējie aizdevumi un citi ilgtermiņa debitori.
Taču biedrību gadījumā iespējamie varianti ir pavisam neatbilstoši.
Ilzex
Ilzex 07.02.2017 13:49
2666 ziņojumi
Es arī nesaprotu, kā nauda var pārvērsties par aizdevumu. Jūs taču bankai to neaizdevāt. Jums līgumā par depozītu ir uzrakstīts, kā Jūs varat to naudu saņemt ātrāk un cik Jums tas izmaksās. Vai Jūs nevarat saņemt to naudu ātrāk, pat ja Jums viņu ļoti, ļoti vajag?
Aivareno
Aivareno 08.02.2017 17:00
6641 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.