По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

Приздники в мае Uz tēmu sarakstu

Приздники в мае
В мае 4 праздничных дня: 01.05.2016 Darba svētki, 04.05.2016 Latvijas Republikas, 08.05.2016 Mātes diena, 15.05.2016 Vasarsvētki. Работник работает по суммированному времени, во все эти дни он работал. Значит за эти дни ему полагается оплата как за праздники. Меня путает табличка LM, почему там только 4 мая отмечено как праздник. Что 1, 8 и 15 не надо оплачивать как праздники (100% доплату)? Спасибо за Ваше мнение.
Enjusha
Enjusha 15.06.2016 19:38
101 ziņojums

Atbildes (35)

Меня путает табличка LM, почему там только 4 мая отмечено как праздник. Что 1, 8 и 15 не надо оплачивать как праздники (100% доплату)?
Enjusha 15.06.2016 19:38
Tabula ir normālam darba laikam.
Japaina
Japaina 15.06.2016 19:50
10269 ziņojumi
Потому что 4 мая - рабочий день. Его надо оплачивать даже если работник не работал. Остальные дни воскресенье - нерабочие. Их оплачивать не надо.

Если работник в праздники работал, эти дни оплачиваются и еще выплачивается доплата 100%.
Maija
Maija 15.06.2016 20:17
28223 ziņojumi
Хотя у работника его собственные рабочие дни могут быть и в другие дни недели!
Mu-maija
Mu-maija 16.06.2016 10:47
15814 ziņojumi
Sākas!
Divas Maijas un divas patiesības!
Labi, ka es neuzskatu par nepieciešamu šajos murgos iesaistīties.
Aivars007
Aivars007 16.06.2016 14:16
26981 ziņojums
Aivariņ!
Būs vien jāiesaitās, jo pašreiz top kārtējie prIcIzējumi DL, līdz rudenim jāizstrādā VIEDOKLIS virzienam.
Ja neiesaistīsieties, tad būs tas, kaas būs - būs jādzīvo pēc "svešiem" noteikumiem.
Tā, lūk.
Neviens nevēlas iesaistīties!
"Es neiešu darīt "viņu" darbu" ! foruma komentārs
Iet ta es neiešu, bet pēcāk komentēšu, komentēšu un komentēšu
Vai tā ir labāk?!

Asj?
Mu-maija
Mu-maija 16.06.2016 14:22
15814 ziņojumi
Turklāt šeit nav nemaz divi viedokļi
Noteikumos teikts - ja sv.dienaiekrīt darbiniekan noteiktajā darba dienā
Mu-maija
Mu-maija 16.06.2016 14:24
15814 ziņojumi
Aivariņ!
Būs vien jāiesaitās, jo pašreiz top kārtējie prIcIzējumi DL, līdz rudenim jāizstrādā VIEDOKLIS virzienam.
Ja neiesaistīsieties, tad būs tas, kaas būs - būs jādzīvo pēc "svešiem" noteikumiem.
Tā, lūk.
Neviens nevēlas iesaistīties!
"Es neiešu darīt "viņu" darbu" ! foruma komentārs
Iet ta es neiešu, bet pēcāk komentēšu, komentēšu un komentēšu
Vai tā ir labāk?!

Asj?
Mu-maija 16.06.2016 14:22
Es NEKAD neesmu tā rakstījis!
Ja es arī nedaru ko lieku, es nekad komentāros nerakstu - tas nav "mans darbs".
Paldies Jums, ka to darāt.
Bet tas, ka Jūs viena pati tur neko daudz nevarat ietekmēt, tas nu gan ir fakts!

Ja mani kāds aicinātu, es arī ietu. Un iesaistītos, un komentētu - tieši to, kā tiek izvarots Darba likums. Vispirmām kārtām.
Bet... ja es arī vienreiz aizietu, uz otru reizi mani neviens vairs neaicinātu! Ticiet maniem vārdiem! Es nejokojos.
Jo mūsdienās zināšanas, pieredze, konsekvence, loģika utt. NEVIENAM NAV VAJADZĪGA! Diemžēl!
Jo ir garkājainās, pusplikās beibes, ir viszinošās grīdas biedrenes, ir šoferu dēli un apkopēju meitas, utt. utt. utt., kuri visu zina labāk.
Bet kuri tajā pašā laikā, kā likums, nevienu dienu nav strādājuši reālu darbu, nav bijuši grāmatveži, nav vadījuši nevienu uzņēmumu. Bet visu zina labāk!
Bezcerība - manā izpratnē. Es sen vairs neesmu naivs! Lai arī kādreiz tāds biju.
Aivars007
Aivars007 16.06.2016 15:56
26981 ziņojums
Aivar, kas teica, ka neies veikt "viņu" darbu - tas to arī atceras, es nerādīšu ar pirkstu
Bet par aicināšanu:
patreiz top nākamie grozījumi, tiks mēģināts izstrādāt kopējo redzējumu no visiem dalībniekiem (arodbiedrība, LDDK, LM ...)
Jūs taču saprotiet, ka tur sastapsies pretējas intereses. Kurš domā, ka viss notiks mierīgi un kādā veidā būtu iespējams savienot pretējas intereses?
Vienīgi taisnība Jums ir: darītāju tur nav - tikai runātāji-teorētiķi. Tuklāt tie visi ir ierēdņi, kas jautāti par iniciatīvu, vienmēr piesegās ar to, ka LIKUMS to viņiem nav deliģējis.

Ja tagad es lūgšu Jūs iesniegt kādus priekšlikumus par uzlabojumiem - paredzu, ka saņemšu tikai emocijas "viss ir muļķīgi, viss ir briesmīgi"...
Mu-maija
Mu-maija 16.06.2016 22:32
15814 ziņojumi
Prieks, kur tu rodies - tātad viss vēl nav ''sačakarēts", tagad piebeigs līdz galam.
Japaina
Japaina 16.06.2016 22:44
10269 ziņojumi
Vai piebeigs vai nepiebeigs, kas to lai zina.

'Maijai - Ja vēl ir laiks - varbūt arī šeit var mēģināt apspriest kādu priekšlikumu.
Es piedāvāju iesākt ar vienu - atstāt tikai 3 darba apmaksas formas:
1. laika darba apmaksa - "cietā" mēnešalga;
2. akorda darba apmaksa - citiem vārdiem sakot - gabaldarba apmaksa - cik izdarīji, tik saņem;
3. stundu darba apmaksa. Ar MK apstiprinātu stundas minimālo likmi - vienotu visiem gada mēnešiem, bez jelkādām "izvarošanām", bez sazin no kurienes izrautām mājās nosēdētu stundu apmaksām svētku dienā un tml.
Man ir daudz priekšlikumu - arī par summēto darba laiku, par virsstundām, par vidējās darba algas aprēķināšanu, par atvaļinājumiem, par to apmaksas aprēķināšanas kārtību.
Es ticu un zinu, ka arī šajā forumā manus priekšlikumus atbalstītu ne viens vien ar galvu domājošs grāmatvedis, izņemot "sama buhgalter-šas) un izņemot tos, kuri "principa pēc" neatbalstīs - arī nesaukšu vārdus.
Tad ko? Spriedīsim šeit vai aicināsiet mani līdzi?
Vienīgi laikā no 20.jūnija līdz 1.jūlijam laikam es nevarēšu nekur iet - ir nopietni iemesli.
Aivars007
Aivars007 16.06.2016 23:03
26981 ziņojums
Надо отдельную тему создать для обсуждения.
Allda
Allda 17.06.2016 00:05
2909 ziņojumi
Айвар, начинайте. Мы продолжим.
Albina
Albina 17.06.2016 00:17
64598 ziņojumi
Es jau iesāku.
Ar 3 punktiem.
Tie arī sākumā ir atslēgas vārdi.
Varam sākt izteikt viedokļus - kurš piekrīt, kurš nepiekrīt, kāpēc nepiekrīt.
Varat uzdot man jautājumus, es atbildēšu, aizstāvēšu savus priekšlikumus un sniegšu paskaidrojumus, kā veikt aprēķinus.
Aivars007
Aivars007 17.06.2016 09:23
26981 ziņojums
Айвар, открывайте новую тему. Я согласна с вашими пунктами.
Albina
Albina 17.06.2016 09:47
64598 ziņojumi
Nu, redz, Aivar, vēl NEVIENAM nekas nav zināms, NEKAS nav iesākts, bet jau kādam ir skaidrs, ka ''sačakarēs", un visu piebeigs līdz galam.
Delfista zienīgs stils - diemžēl.

Aivar - noteikti centīšos "ielūgt", bet viss parasti notiek ļoti lēnām.
Jūsu punktiem piekrītu, bet blakus vienmēr ir "eiropa" un minimālā apmaksa par normālo darba laiku.
Turklāt Jūslabi zinat, kādā veidā darba devējs manipulē ar darba stundām un mēģina nemaksāt
Proti, abi - labi.
Vēršu vaļā jaunu tēmu
Mu-maija
Mu-maija 17.06.2016 10:01
15814 ziņojumi
vēl NEVIENAM nekas nav zināms, NEKAS nav iesākts, bet jau kādam ir skaidrs, ka ''sačakarēs", un visu piebeigs līdz galam.
Delfista zienīgs stils - diemžēl.
Mu-maija 17.06.2016 10:01
Nevis ''sačakarēs'', bet jau ir ''sačakarēts'', bet vienmēr jau var tiekties uz kaut ko augstāku.
Ja Jums ir zināms kaut kas konkrēts, tad tā arī vajag rakstīt, nevis mētāt gudras frāzes ''caur puķēm''.
Japaina
Japaina 17.06.2016 10:25
10269 ziņojumi
Mīļās meitenes!
Kā teica runcis Leopolds?
- Ребята! Давайте жить дружно!
Aivars007
Aivars007 17.06.2016 10:34
26981 ziņojums
... blakus vienmēr ir "eiropa" un minimālā apmaksa par normālo darba laiku.
Turklāt Jūs labi zinat, kādā veidā darba devējs manipulē ar darba stundām un mēģina nemaksāt...

Par darba devēju piekrītu, tāpēc arī ir paredzēta minimālā darba alga un minimālā darba stundas apmaksas likme.
Un, manuprāt, nav jāskalda mati, un nav jārēķina 12 dažādas stundas likmes.
Ir jānosaka viena vienīga minimālā stundas likme visam gadam, un tik ilgi, kamēr nemainās minimālā darba alga.

Attiecībā uz "Eiropu" - esmu gatavs aizstāvēt savu viedokli, kā arī jebkuru ierēdni "nolikt pie vietas".
Nekāda Eiropa neko tamlīdzīgu nepieprasa, tas viss ir mūsu bāleliņu d**** līšanas sindroms! Un nekas vairāk! Pretīgi ir par to domāt, cik tie latvju bāleliņi ir dzimuši vergu dvēseles!
Kaut vai valoda vien par to visu liecina. PSRS laikos visi bijām Aivari Janoviči un Annas Karlovnas, tagad viss ir angliski. Bērniem vārdā Džesikas, Deividi, Živikatori un citādi stulbingi.
Aivars007
Aivars007 17.06.2016 10:39
26981 ziņojums
Jūsu punktiem piekrītu, bet blakus vienmēr ir "eiropa" un minimālā apmaksa par normālo darba laiku
Mu-maija 17.06.2016 10:01
погуглила мин по ЕС странам
везде, где докопалась, единая ставка на год
с кого пример берем?
Kel
Kel 17.06.2016 13:28
12066 ziņojumi
Jūsu punktiem piekrītu, bet blakus vienmēr ir "eiropa" un minimālā apmaksa par normālo darba laiku
Mu-maija 17.06.2016 10:01
погуглила мин по ЕС странам
везде, где докопалась, единая ставка на год
с кого пример берем?
Kel 17.06.2016 13:28
Подозреваю, что это инициатива какой-нить конфедерации работодателей или объединения профсоюзов. Властям по барабану кому сколько платится. Лишь бы все налоги уплатили.

Международные документы (конвенция МОТ и директива ЕС) устанавливают минимальный месячный доход.

Но при фиксированной часовой ставке в коротких месяцах надо доплачивать до минималки, в длинных получается больше минималки. В результате работодателяю убыток порядка еще одной зарплаты в год.
Опять же, почасовик на минимальных часах оказывается в более выгодных условиях, чем такой же работник на минимальном окладе.

Вот и поднялась буча. Мы в ней ниразу участия не принимали. Мы только малость просветили по части арифметики.
Maija
Maija 17.06.2016 13:40
28223 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.