По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Aktuālā diskusija

Опрос - социальный налог 2017 -статья закона 20 прим,3 Uz tēmu sarakstu

Опрос - социальный налог 2017 -статья закона 20 прим,3
Добрый день форумчане!
Несмотря на время отпусков, все более тревожно, задумываясь о том, что 2017 год не за горами.
Скоро всем платить социальные взносы с минимальной зарплаты.

Хочу высказаться всех, кого это может больно, а может и смертельно для предприятия, коснуться.
Вышли ли Вы уже их шока, что будете делать и как объяснили руководству?
Julijatim
Julijatim 27.07.2016 14:55
8797 ziņojumi

Atbildes (78)

В простом СИА 10,50 с работника
Galaiv 02.11.2016 14:00
В простом СИА тоже все будет платить работодатель.
Albina 02.11.2016 14:16
я имела ввиду не разницу, а разделение в простом СИА на 10,50 и 23,59
а в МУНЕ общая ставка 34,09
Galaiv
Galaiv 02.11.2016 14:35
640 ziņojumi
Ааа, ну это да.
Albina
Albina 02.11.2016 14:52
64576 ziņojumi
Насколько достоверна информация что это останется без изменений ?
"Если на маленькой фирме остается только сам учредитель, без трудового договора, то пока нет оборота за месяц выше 5 минимальных - под обязательный VSAOI не попадает"
У меня с женой 2 SIA с такими мизерными оборотами и из работников только учредители. На данный момент обе микропредприятия. Вот сижу считаю то ли выгоднее оставлять как микро и платить только от 3/4 то ли (если та норма действует) уходить с режима микро и не платить ничего. Как понимаете срок на принятия решения поджимает всего 10 дней осталось, а расхлёбывать весь год потом. Буду очень признателен если поможете с ответом.
Value
Value 05.12.2016 02:02
28 ziņojumi
не платить ничего
Value 05.12.2016 02:02
Научите!
Tehnolog
Tehnolog 05.12.2016 10:21
3093 ziņojumi
Насколько достоверна информация что это останется без изменений ?
"Если на маленькой фирме остается только сам учредитель, без трудового договора, то пока нет оборота за месяц выше 5 минимальных - под обязательный VSAOI не попадает"
У меня с женой 2 SIA с такими мизерными оборотами и из работников только учредители. На данный момент обе микропредприятия. Вот сижу считаю то ли выгоднее оставлять как микро и платить только от 3/4 то ли (если та норма действует) уходить с режима микро и не платить ничего. Как понимаете срок на принятия решения поджимает всего 10 дней осталось, а расхлёбывать весь год потом. Буду очень признателен если поможете с ответом.
Value 05.12.2016 02:02
Как это ничего. Минимальные социальные взносы все равно для всех!!! При чем тут микро или не микро в данном случае?
Julijach
Julijach 05.12.2016 10:37
362 ziņojumi
Насколько достоверна информация что это останется без изменений ?
"Если на маленькой фирме остается только сам учредитель, без трудового договора, то пока нет оборота за месяц выше 5 минимальных - под обязательный VSAOI не попадает"
У меня с женой 2 SIA с такими мизерными оборотами и из работников только учредители. На данный момент обе микропредприятия. Вот сижу считаю то ли выгоднее оставлять как микро и платить только от 3/4 то ли (если та норма действует) уходить с режима микро и не платить ничего. Как понимаете срок на принятия решения поджимает всего 10 дней осталось, а расхлёбывать весь год потом. Буду очень признателен если поможете с ответом.
Value 05.12.2016 02:02
Как это ничего. Минимальные социальные взносы все равно для всех!!! При чем тут микро или не микро в данном случае?
Julijach 05.12.2016 10:37
Kas nav darbinieks vai nesaņem nekādu atlīdzību par to nav jāmaksā arī nekāds VSAOI/ parastajā SIA/ Par to kā var strādat, ja nav neviena darbinieka ir cits jautājums.
Ilma
Ilma 05.12.2016 10:56
30495 ziņojumi
Nu vo... atkal divi dažadi viedokli un nekada preciza informacija
Value
Value 05.12.2016 11:26
28 ziņojumi
Kā tad nav informacijas, re:

Likums “Par valsts sociālo apdrošināšanu” paredz, ka ar 2017.gada1.janvāri par ikvienu darbinieku neatkarīgi no tā, vai viņš strādā pilnu vai nepilnu darba dienu, vai tikai noteiktu stundu skaitu kalendāra mēnesī, darba devējam par viņu ir jāmaksā minimālās iemaksas. Tās veic arī mikrouzņēmumi par katru no saviem darbiniekiem neatkarīgi no mēneša apgrozījuma.

2017.gadā mēneša minimālo iemaksu objekts ir trīs ceturtdaļas no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēra. 2017.gadā minimālā mēneša alga ir 380 euro, tātad minimālo obligāto iemaksu objekts ir 285 euro. Ar 2018.gada1.janvāri minimālo iemaksu objekts būs pilna minimālā mēneša darba alga. Minimālās iemaksas aprēķina, piemērojot obligāto iemaksu likmi, kas vispārējā gadījumā – 34,09 %.

Atslēgas vārds - par DARBINIEKIEM.
Ilma
Ilma 05.12.2016 11:30
30495 ziņojumi
Tatad valdes loceklis uznemuma ar apgrozijumu mazak par 1900eur un ja nav citu darbinieku, šini gadijuma ja ar viņu nav darba liguma NAV DARBINIEKS un par viņu nav jamaksa ? Vai es pareizi saprotu ?
Value
Value 05.12.2016 11:46
28 ziņojumi
Jā tā - nav neviena darbinieka - nav par ko maksāt.
Ilma
Ilma 05.12.2016 12:06
30495 ziņojumi
Tatad valdes loceklis uznemuma ar apgrozijumu mazak par 1900eur un ja nav citu darbinieku, šini gadijuma ja ar viņu nav darba liguma NAV DARBINIEKS un par viņu nav jamaksa ? Vai es pareizi saprotu ?
Value 05.12.2016 11:46
Jūs vispirms uzrakstiet, ar ko nodarbojaties.
Japaina
Japaina 05.12.2016 12:20
10269 ziņojumi
Tatad valdes loceklis uznemuma ar apgrozijumu mazak par 1900eur un ja nav citu darbinieku, šini gadijuma ja ar viņu nav darba liguma NAV DARBINIEKS un par viņu nav jamaksa ? Vai es pareizi saprotu ?
Value 05.12.2016 11:46
Только в случае, если простановлена деятельность. Если нет, то есть хозяйственные документы, кем то подписанные, а это - конкретная работа конкретного человека. За которого не сдан отчёт о приёме на работу => штраф. Не начислена ему зарплата => считаем трёхмесячную минималку и все налоги на момент проверки => штраф и т.д. и т.п.
Поэтому берёте карандаш и бумагу => доходы, расходы, налоги при том или сём виде IK, SIA, pašnodarbinātā persona, patents => принимете решение.
"Всё элементарно, Ватсон!"
Tehnolog
Tehnolog 05.12.2016 12:52
3093 ziņojumi
А у меня параллельно вопрос. Налог нало заплатить с 3/4 минималки, а получать 720 евро все так же можно?
Julijach
Julijach 05.12.2016 13:06
362 ziņojumi
А у меня параллельно вопрос. Налог нало заплатить с 3/4 минималки, а получать 720 евро все так же можно?
Julijach 05.12.2016 13:06
Jā var maksat 720,- EURalgu , bet VSAOI 3/4/minim.algas MUN maksātāji.
Ilma
Ilma 05.12.2016 13:09
30495 ziņojumi
озяйственные документы, кем то подписанные, а это - конкретная работа конкретного человека. За которого не сдан отчёт о приёме на работу => штраф. Не начислена ему зарплата => считаем трёхмесячную минималку и все налоги на момент проверки => штраф и т.д. и т.п.
Tehnolog 05.12.2016 12:52
Вот в паралельной теме ответ Вида на эту тему выложили:

Seminārā pagājušonedēļ VID uzdevām jaut. par Valdes locekli- vienīgo darbinieku( vai kas mainīsies), lūk, kādu atbildi atsūtīja uz e-pastu VID konsultante:

"Labdien, nosūtu Jums semināra materiālu un info par valdes locekļiem.

Par valdes locekļiem

Ja kapitālsabiedrībai taksācijas gada kārtējā mēnesī apgrozījums ir lielāks par Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru, kas reizināts ar koeficientu 5 (1900 euro), un kapitālsabiedrībā šajā mēnesī nav neviena darba ņēmēja vai visiem darba ņēmējiem obligāto iemaksu objekts ir mazāks par Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru, kapitālsabiedrības valdes loceklis tiek uzskatīts par darba ņēmēju un par viņu ir veicamas obligātās iemaksas no minimālā obligāto iemaksu objekta (380 euro).

Savukārt, ja kapitālsabiedrības mēneša apgrozījums ir mazāks par 1900 euro, valdes loceklis, kurš nesaņem atalgojumu, nav uzskatāms par darba ņēmēju un par valdes locekli obligātās iemaksas no minimālā obligāto iemaksu objekta nav jāveic.

piemērs

SIA "Burti" un SIA "Cipari" nav neviena darba ņēmēja, un to valdes locekļiem nav noteikts atalgojums. SIA "Burti" taksācijas gada kārtējā mēnesī apgrozījums ir 5000 euro, savukārt SIA "Cipari" - 1500 euro. SIA "Burti" kapitālsabiedrības valdes locekli uzskata par darba ņēmēju, un par viņu ir jāveic obligātās iemaksas no minimālā obligāto iemaksu objekta (380 euro), savukārt par SIA "Cipari" kapitālsabiedrības valdes locekli obligātās iemaksas no minimālā obligāto iemaksu objekta nav jāveic.

Ar cieņu

Valsts ieņēmumu dienesta

Nodokļu pārvaldes

Fizisko personu tiešo nodokļu metodikas daļ
Value
Value 05.12.2016 21:39
28 ziņojumi
А если у члена правления есть з.п но меньше минималки, и оборот не превышает 1900, то тоже не надо будет за него доплачивать соц.налог или как? Или все-таки надо будет?
Fiola
Fiola 06.12.2016 12:09
166 ziņojumi
И сколько ж раз а это вопрос надо ответить?!
Mu-maija
Mu-maija 06.12.2016 12:39
15808 ziņojumi
А если у члена правления есть з.п но меньше минималки, и оборот не превышает 1900, то тоже не надо будет за него доплачивать соц.налог или как? Или все-таки надо будет?
Fiola 06.12.2016 12:09
Ja viņš strādā ar nodokļu grāmatiņu vai arī ir mikrouzņēmuma darbinieks, tad būs jāmaksā soc. nodoklis no minimālās algas. Šeit cik saprotu iepriekš tika apspriests variants, kad parastajā SIA ir tikai Valdes loceklis, kurš nav darba attiecībās.. Tādā gadījumā, ja nav 5 mēnešalgu apgrozījums, var nemaksāt nodokli.
Indra2277
Indra2277 06.12.2016 13:44
309 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.