По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības un tirdzniecības dokumentu noformēšana. Ierīces maksājumu reģistrēšanai. Darījumus apliecinoši dokumenti

Kurjera pakalpojumi ar skaidru naudu. Uz tēmu sarakstu

Kurjera pakalpojumi ar skaidru naudu.
Labdien!
Gribēju uzzināt, ka pareizi jānotiek procesam ar kurjeru pārvadājumiem.
Kurjers paņem preci ar pavadzīmi, aizved pie klienta un inkasē no viņa naudu.
Tad kurjers atved mums naudu, un mes izsitam čeku kase. Kurjers pēc tam piestādīs rēķinu, par pārvadājumiem mums.
Vai mums jālieto stingras uzskaites kvītis?
Ka pareizi noregulēt to procesu?Vai Jūs lūdzu varat pateikt kādi noteikumi to regulē? Vai kādam ir prakse tādos pārvadājumos?

Paldies.
Beacio
Beacio 18.09.2016 14:09
28 ziņojumi

Atbildes (9)

Kurjers paņem preci ar pavadzīmi, aizved pie klienta un inkasē no viņa naudu.
Beacio 18.09.2016 14:09
Un, ja nu klients ir pārdomājis un preci nepērk?
Japaina
Japaina 18.09.2016 14:43
10269 ziņojumi
Japanina, mēs gribām lietot tādus kurjera pakalpojumus, jo nav izdevīgi sūtīt šoferi uz Liepāju vai Daugavpili, no Rīgas ar preci kas nav liela. Bet klients grib maksāt skaidrā naudā. Ja klients atteiksies, kurjers atvedīs ne naudu, bet preci atpakaļ (tas būtu loģiski man liekas)
Beacio
Beacio 18.09.2016 21:33
28 ziņojumi
Tad kurjers atved mums naudu, un mes izsitam čeku kase.
Beacio 18.09.2016 14:09
Šī vieta ir interesanta!

Pareizi ir tā, kā tas jau notiek ikdienā. Pircējs preces pārdevējam samaksā bezskaidrā naudā gan par preci, gan piegādi. Pārdevējs noslēdz atsevišķu līgumu ar kurjerdienestu. Nekādu čeku, nekādas skaidras naudas. Es tikko saņēmu preci un samaksāju par to Omniva pakomātā ar karti. Nav bijusi pieredze maksāt skaidrā naudā kurjerdienestam. Man domāt lielākie kurjerdienesti nemaz to nepraktizē
Aivareno
Aivareno 19.09.2016 09:31
6641 ziņojums
Tad kurjers atved mums naudu, un mēs izsitam čeku kase.

Par skaidras naudas saņemšanu kurjeram jāizraksta uz vietas VID reģistrēta stingrās uzskaites kvīts.

82. Nodokļu maksātāji, saņemot samaksu par darījumiem skaidrā naudā, nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanai var nelietot kases aparātus, hibrīda kases aparātus, kases sistēmas, specializētās ierīces vai iekārtas šādos gadījumos:
82.1. darījumu apliecinot ar šo noteikumu 71. punktā minētajā kārtībā noformētu reģistrēto kvīti:
82.1.1. par ārpus pastāvīgās darbības vietas (struktūrvienības) sniegtajiem pakalpojumiem, ja samaksa tiek saņemta pakalpojumu sniegšanas vietā;

Bet protams ērtēk kā raksta Aivareno.
Ilma
Ilma 19.09.2016 10:29
30495 ziņojumi
Man domāt lielākie kurjerdienesti nemaz to nepraktizē
Aivareno 19.09.2016 09:31
Tieši tā.
Japaina
Japaina 19.09.2016 10:50
10269 ziņojumi
Квиты можно выписывать только на услуги.
Они же хотят наличные за товары. Да и кто даст более - менее крупную сумму за покупку без чека?

Тут надо наоборот: сначала выбить чек, отвезти товар, потом получить деньги. Или возить с собой переносной кассовый аппарат.
Maija
Maija 19.09.2016 12:18
28223 ziņojumi
Спасибо всем за ответы! Будем думать как пересылать товар.
Beacio
Beacio 21.09.2016 21:42
28 ziņojumi
U nas ta zhe istorija.

Es sobrīd interesējos, kā pareizi noformē šādas piegādes.
Es piekrītu kolēģiem, par to, ka visdrošāk ir tad, ja ir reģīstrēts pārvadājamais kases aparāts.
Kvīti var rakstīt, tikai par pakalpojumu.

82. Nodokļu maksātāji, saņemot samaksu par darījumiem skaidrā naudā vai ar maksājumu kartēm, vai izmantojot mobilās lietotnes, nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanai var nelietot kases aparātus, hibrīda kases aparātus, kases sistēmas, specializētās ierīces vai iekārtas šādos gadījumos:
82.1. darījumu apliecinot ar šo noteikumu 71. punktā minētajā kārtībā noformētu reģistrēto kvīti:
82.1.1. par ārpus pastāvīgās darbības vietas (struktūrvienības) sniegtajiem pakalpojumiem, ja samaksa tiek saņemta pakalpojumu sniegšanas vietā;
82.1.2. par pašu iegūtu vai ražotu preču pārdošanu to ražošanas vietā (izņemot sabiedriskās ēdināšanas vietas) vai piegādi pircējiem uz vietas, vai šo preču remontu;
Sondoors
Sondoors 14.12.2016 18:25
213 ziņojumi
Nu kurjeram gan nav tiesību savā EKA iesist čekus un pieņemt naudu par mantu, kas viņa firmai nemaz nepieder.
Andaz
Andaz 15.12.2016 09:15
27892 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.