По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības uzskaites jautājumi. Lietvedība

Bankas komisijas maksa Uz tēmu sarakstu

Bankas komisijas maksa
Sakiet lūdzu, kurā kontā Jūs kontējat bankas komisijas maksu? Tīri intereses pēc... Tāds neliels strīds man sanāca ar lektori, kas stāv uz tā ka jākontē kontā 7550 - Pārējie saimnieciskie izdevumi (sadalot sīkāk 7551; 7552... katru bankas komisiju - kartes, maksajumu uzdevumi, kontu apkalpošana, jo tie redz neesot administracijas izdevumi. Es vienmer esmu kontējusi 7750 - Naudas apgrozījuma blakus izdevumi. Arī revidents ir bijis apmierināts ar manu kontēšanu.
Agnese07
Agnese07 25.09.2016 17:11
289 ziņojumi

Atbildes (8)

7750
Japaina
Japaina 25.09.2016 17:21
10269 ziņojumi
Es arī 7750. Protams jau var kontēt arī uz citu kontu to nosaucot kā vien grib. Un P/Z aprēķinā arī var piesaistit kādam postenim vien liekas pareizi. Un arī subkontos var sadalīt, ja vien tam ir jēga. Bet uzstāt ka tikai un vienīgi tur arī nav pareizi.
Ilma
Ilma 25.09.2016 17:25
30495 ziņojumi
Bankas komisijas "klasiskajā"variantā vienmēr ir tikušas kontētas D7750 un uzskaitītas kā administrācijas izdevumi. Tas nozīmē, ka Jums taisnība.
Izņēmums mēdz būt tirdzniecībā - kur liels īpatsvars ir bankas ieturētās komisijas maksas par norēķiniem ar kartēm. Tādā gadījumā šīs summas es kontēju uz D7751 un uzskaitu pie pārdošanas izmaksām. Jo uzņēmuma vadība arī šajā gadījumā vēlas precīzāk zināt izdevumu sadalījumu.
Ir svarīgi, cik liels uzņēmums, cik būtiskas šīs summas utt.
Var jaut katra bankas pārskaitījuma komisiju kontēt atsevišķā kontā - maksājot algu, maksājot nodokļus, maksājot par saimnieciskām lietām utt. Bet vai kādam tāda matu skaldīšana nepieciešama, šaubos.
Katrā ziņā visas komisijas kontēt uz D7550 - tā nav pieņemts.
Tas ir tikai Jūsu lektores pieņemtais variants.
Un tā lektore nav savu uzdevumu augstumos, ja uzstāj uz šādu variantu. Gudrs un profesionāls cilvēks tā nekad nerīkotos. Acīmredzot, viņai kaut kas nav kārtībā ar pašapziņu un ar galvu kopumā.
Ja ir iespēja, pasakiet viņai, ko kolēģi domā par šādu lektori.
Aivars007
Aivars007 26.09.2016 00:14
26981 ziņojums
nebojāšu attiecības ar lektori. Paldies par viedoļiem, tā jau man likās ka man ir taisnība
Dažbrīd tās studijas mani reāli kaitina, piemēram uzdevums izrakstīt kases izdevumu orderi - izmaksāta nauda grāmatvedei iemaksai bankas konta - pamats bankas iemaksas kvīts Nr.755 - Nu tīri loģiski domājot - kā tas ir iespējams???
Agnese07
Agnese07 26.09.2016 08:56
289 ziņojumi
Pamats var būt vai nu uzņēmuma vadītāja rīkojums, vai arī Amata apraksts.
Dažiem cilvēkiem tā ir - nevar citādi pierādīt savu nozīmīgumu.
Aivars007
Aivars007 26.09.2016 09:47
26981 ziņojums
Я думаю, что здесь не принципиален номер счёта, а то, куда Вы относите в расчёте прибыли и убытков.
У меня:
755 ar dažādiem subkontiem -> Pārdotās produkcijas ražošanas izmaksas
7720 (Biroja izdevumi) -> Administrācijas izmaksas
7750 (Naudas apgrozījuma blakus izdevumi) -> Pārējās saimnieciskās darbības izmaksas
Tehnolog
Tehnolog 26.09.2016 10:20
3099 ziņojumi
Nedaudz ne pa tēmu - vai tās studijas ir EKA'ā?
Alison
Alison 26.09.2016 10:46
149 ziņojumi
Nē, nav EKA'ā
Agnese07
Agnese07 26.09.2016 11:14
289 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.