По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Iesācējiem

Debitora parāds Uz tēmu sarakstu

Debitora parāds
Labdien!
Firmai jau gadu ir 15 000 EUR liels debitora parāds. Izskatās, ka debitors nemaksā ļaunprātīgi. Apskatījos Lursoft datubāzē nodokļu parādu nav. Īpašnieks bija sarunājis vienu parādu piedziņas firmu, bet tā neko nepanāca. Es (esmu tik grāmatvede), savukārt, iesaku sniegt uz maksātnespēju, bet firmas īpašnieks grib vēl gaidīt. Varbūt baidās, nezinu. Firma ir neliela un 15 000 EUR ir liela nauda. Izskatās, ka risks vispār ir nesaņemt šo debitora parādu.
Ko ieteiksiet, kādus argumentus izmantot?
Aija_444
Aija_444 28.01.2017 16:00
347 ziņojumi

Atbildes (3)

Es zinu tikai vienu argumentu - "piedraudēt" ar maksātnespējas pieteikumu (oficiāli, ierakstītā vēstulē). Un pēc termiņa beigām patiešām šādu pieteikumu iesniegt.
Bet tas ir īpašnieka lēmums. Jūs varat tikai ieteikt.
Aivars007
Aivars007 28.01.2017 16:31
26981 ziņojums
Paldies, Aivar!
Jā, es apzinos, ka tas ir īpašnieka lēmums, bet, kādus argumentus varētu tieši īpašniekam pateikt, ka maksātnespējas piedraudēšana ir pareizākais risinājums?
Īpašnieks saka, ka iesniedzot uz maksātnespēju vispār neko nedabūs. Bet arī tagad tā, vienkārši gaidot, arī izskatās, ka neko nedabūs.
Vai pareizi atradu informāciju, ka iesniedzot maksātnespējas pieteikumu, kreditoram ir jāmaksā MN administrācijas izdevumiem 720 EUR un 355 EUR valsts nodeva? Tas ir uzreiz iesniedzot pieteikumu?
Bet, ja tiesa uzreiz nepasludina maksātnespēju? Izpētīju, ka parādniekam nav nodokļu parādu, ir 10000 EUR parakstītais un apmaksātais pamatkapitāls un cik zinu, ir daudz PL.
Aija_444
Aija_444 28.01.2017 17:04
347 ziņojumi
Par valsts nodevu - pareizi. Pieteikumu nepieņems, ja nebūs samaksāta valsts nodeva.
Otrs variants - mēģināt "pa labam".
Lūgt maksāt pa daļām.
Jo jebkurā gadījumā - arī piedziņa tiesas ceļā - arī valsts nodeva pieteikuma iesniegšanai tiesā.
Aivars007
Aivars007 28.01.2017 17:12
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.