По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Iesācējiem

NACE2 klasifikators Uz tēmu sarakstu

NACE2 klasifikators
Sveicināti,
kopš esmu atradis šo lielisko portālu, bez tā man savu dzīvi grūti iedomāties. Ceru, ka spēsiet mani paciest.

Šobrīd tiek veidota jauna SIA, kuru šobrīd arī mēģinam reģistrēt kā PVN maksātāju. Uzņēmums ilgtermiņā ir plānots kā Holdinguzņēmums, taču līdz tam ar to ir plānots veikt dažādu projektu vadību un īstenošanu (mūzikas un sporta pasākumi, dažādi investīciju projekti, sporta kluba uzturēšana u.c.). Spektrs ir plašs, tādēļ grūti izvēlēties "pareizo" virzienu.

Saprotu, ka holdinguzņēmumu kā klasifikatoru izvēlēties uzreiz nevaru, taču atsevišķs klasifikators projektu vadībai manām acīm aizgājis garām. Tuvākais, ko spēju atrast ir 74.10. - specializētie projektēšanas darbi. Taču, cik skatījos, tas vairāk sevī ietver fizisku un dizaina projektu izveidi, ne pasākumu organizēšanu tai skaitā.
Galvenais darbības veids pirmajā gadā būs tikai naudas tērēšana, ne tās iegūšana (dīvainā kārtā klasifikators tādu iespēju nepiedāvā).
Ja nevaru atrast "zelta vidusceļu" un noformēt to par projekta vadību, vai par galveno darbības veidu norādīt mana pirmā projekta virzienu (sporta kluba uzturēšana)?
Vai šajā situācijā ir veiksmīgāks kods un cik svarīgs PVN deklarācijai ir mans darbības veids? Cik viegli/sarežģīti to ir iespējams mainīt?
Paldies jau iepriekš.
Martin1
Martin1 03.02.2017 13:54
30 ziņojumi

Atbildes (5)

Jūsu kļūda ir tā, ka Jūs saimnieciskās darbības jomu jau sākotnēji saucat par projektu.
Tāpat kā, piemēram, banka savus pakalpojumus sauc par produktiem.
Man personīgi joprojām nav skaidrs, kā var likt galdā un pasniegt pusdienās vai vakariņās bankas piedāvātos "produktus".
Mans padoms - neaizrauties un nepalikt par "kārklu vācieti", kā arī neaizrauties ar anglicismiem.
Kad sava uzņēmuma darbību noformulēsiet latviešu valodā, tad arī itin vienkārši attiecīgo kodu atradīsiet NACE2.
Aivars007
Aivars007 03.02.2017 14:04
26981 ziņojums
Ah, laba piezīme. Tad, ja īstenībā savu darbību novērtēju kā pakalpojumu un paskatos klasifikatora uz nodaļu 74.90 - citur neklasificētie pakalpojumi, tad tas jau būtu mazliet pareizākā virzienā?
Martin1
Martin1 03.02.2017 14:12
30 ziņojumi
Nevarēšu piekrist, jo Jūsu iecerētie pakalpojumi tomēr IR klasificējami.
Aivars007
Aivars007 03.02.2017 14:22
26981 ziņojums
Es labprāt pieņemtu kādu zelta spieķīti, aiz kura šobrīd pieķerties
Martin1
Martin1 03.02.2017 14:23
30 ziņojumi
Uzrakstiet man uz e-pastu konkrētus pakalpojumus, kādus sniegsiet pašā sākumā, es brīvā brīdī apskatīšos NACE2.
Tikai, lūdzu, nerakstiet "dažādi projekti", ja vien neesat Projektēšanas birojs, un Jūsu štata darbinieki nav projektētāji pēc profesijas, viņiem nav RTU diploma.
Aivars007
Aivars007 03.02.2017 14:25
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.