По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Gada pārskats

Peļņas un zaudējumu aprēķins 2016 Uz tēmu sarakstu

Peļņas un zaudējumu aprēķins 2016
Liekas, ka esmu ko palaidusi garām. Visus iepriekšējos gadus p/z aprēkinā bija 11. rinda,(citi nodokļi), kurā uzrādiju nekustamā īpašuma nodokli. Rezultatā 12. rindas skaitlis parādās arī gada bilancē pie tekošā gada peļņas vai zaudējuma. Kas notiek šogad.? Varbūt likt pie % un tamlīdzīgām izmaksām, jo par šo skaitli, taču jākoriģē arī UIN
Dzuka
Dzuka 28.02.2017 10:32
48 ziņojumi

Atbildes (16)

... jo par šo skaitli, taču jākoriģē arī UIN ...
Kur tas tā ir rakstīts?
Aivars007
Aivars007 28.02.2017 10:41
26981 ziņojums
Nu līdz šim es darīju, ka no p/z aprēķina liku UIN deklarācijā peļņu pirms UIN un ta samazināju apliekamo summu par šo samaksāto nodokli ( deklarācijas 42 rinda)
Dzuka
Dzuka 28.02.2017 10:50
48 ziņojumi
Tagad PZ aprēķinā nek.īp.nodokli liekam pie izmaksām (vai nu ražošanas, vai nu administrācijas) un UIN deklarācijā neko nekoriģējam.
Vinnijsp
Vinnijsp 28.02.2017 11:01
308 ziņojumi
Paldies
Dzuka
Dzuka 28.02.2017 11:11
48 ziņojumi
Bet ko mēs darām ar 2015. gada nekustamā īpašuma nodokļa atlikumiem? Vai mums tos jālabo? Jo kad mēs aizpildīsim formu eds sistēmā nebūs kur likt šo nodokļa atlikumi ,jo vairs nav ailes -pārējie nodokli.
Boni15
Boni15 28.02.2017 11:16
36 ziņojumi
Pārklasificējam.
Andaz
Andaz 28.02.2017 11:21
27892 ziņojumi
Labi ,bet tad pēc 2015.gada pārklasifikācijas nebūs jālabo UIN deklarāciju???? Vai tikai pārklasificēt nekustamo īpašuma nodokli un vairs neko nemainīt?
Boni15
Boni15 28.02.2017 11:25
36 ziņojumi
Nezinu, kāpēc likāt UIN deklarācijā..... skat Aivara atbildi.
Ja nu vienīgais tāpēc, ka NĪN bija saistīts ar nesaimniecisku darbību. Tad jau tāpat nebūs problēmu - liksiet tai pašā rindā.
Bet, ja vienkārši aiz labas gribas koriģējāt un aplikāt ar UIN.... tad nu nezinu, ko ieteikt. Varat turpināt tāpat uz priekšu. Varat 3 gadus atpakaļ labot UIN deklarāciju un veikt bilances un PZA korekcijas.
Andaz
Andaz 28.02.2017 11:33
27892 ziņojumi
Viss paldies,es saprotu savu kļūdu;)
Boni15
Boni15 28.02.2017 11:35
36 ziņojumi
Vai tik tiešām šinī gadījumā būs jālabo UIN deklarācija, ja izmaiņas notikušas sakarā ar izmaiņām normatīvajos aktos?
Mezazis
Mezazis 15.03.2017 09:36
31 ziņojums
Es arī visu mūžu UIN deklarācijā apliekamo ienākumu samazināju par NĪN summu deklarācijas 42.rindā. Pamats - likuma 6.panta4.d.1.p. Bet deklarācijas 01.rindā no PZA liku peļņu pirms nodokļiem. Tā kā NĪN summa PZA gāja pēc šī cipara, tad, uzskatu, ka man bija visas tiesības to darīt. (Nevienam revidentam arī pretenziju nebija ) Par 2016.gadugan to nedarīšu, jo NĪN summa PZA tagad man aiziet pie ražošanas izmaksām, tātad par šo summu apliekamā peļņa jau ir samazināta.
Un par iepriekšējiem gadiem nekas nav jākoriģē.
Ja nu vienīgi UIN deklarācijā tika ņemts cipars "Pārskata perioda peļņa vai zaudējumi", tad gan otru reizi koriģēt par NĪN summu nebija nekāda pamata.
Anza
Anza 15.03.2017 11:50
10 ziņojumi
MK notekikumos par UIN deklarāciju neatradu, ka NĪN summa kādā no deklarācijas rindām būtu ierakstāma.
Apskatījos arī atceltos MK noteikumus, arī tajos neatradu.
Neviens taču nesaka, ka par NĪN nav atļauts samazināt apliekamo ienākumu. Izņemot gadījumus, ja NĪ netiek izmantots saimnieciskajā darbībā.
Tikai kāds te sakars ar UIN deklarāciju?
Vai tad ne tā?
Aivars007
Aivars007 15.03.2017 12:10
26981 ziņojums
Es personīgi neko nelabošu UIN deklarācijas par 2015., 2014. g., agrāk par NĪ samazināja pārskata gada peļņu. un Lika UIN deklarācijā.
Linete
Linete 15.03.2017 12:47
2982 ziņojumi
Es atļauju.
Aivars007
Aivars007 15.03.2017 13:28
26981 ziņojums
MK notekikumos par UIN deklarāciju neatradu, ka NĪN summa kādā no deklarācijas rindām būtu ierakstāma.
Apskatījos arī atceltos MK noteikumus, arī tajos neatradu.
Neviens taču nesaka, ka par NĪN nav atļauts samazināt apliekamo ienākumu. Izņemot gadījumus, ja NĪ netiek izmantots saimnieciskajā darbībā.
Tikai kāds te sakars ar UIN deklarāciju?
Vai tad ne tā?
Aivars007 15.03.2017 12:10
Nesaprotu Jūsu domu gājienu. No vienas puses Jūs rakstāt, ka piekrītat, ka par NĪN summu var samazināt apliekamo ienākumu, bet no otras - Kāds sakars ar UIN deklarāciju??? Kur tad koriģē apliekamo ienākumu, ja ne UIN deklarācijā?

Attiecībā uz MK noteikumiem par UIN deklarāciju:

MK noteikumi Nr. 548

4.44. deklarācijas 42. rindā norāda nekustamā īpašuma nodokļa, izložu un azartspēļu nodokļa un nodevu, preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanas valsts nodevas summas, kuras nav ņemtas vērā deklarācijas 1. rindā, bet ir attiecināmas uz taksācijas periodu;

+UIN likuma 6.panta4.d.1.p.

Un visu mūžu tas tur bijis.
Jeb mēs runājam par dažādām lietām?
Anza
Anza 15.03.2017 14:33
10 ziņojumi
Taksācijas gada peļņa (zaudējumi) pirms nodokļa aprēķināšanas (4. pants)

Šīs deklarācijas ailes aizpildīšanai nepieciešama vismazākā piepūle. Šeit ir jāuzrāda Peļņas vai zaudējumu aprēķinā uzrādītais peļņas vai zaudējumu apmērs pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa un pārējo nodokļu atskaitīšanas.

„Pārējo nodokļu” piemērs ir nekustamā īpašuma nodoklis, izložu un azartspēļu nodoklis un nodevas un preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanas valsts nodevas. Par šo nodokļu summām apliekamais ienākums tiek samazināts deklarācijas III sadaļā “apliekamā ienākuma (zaudējumu) samazināšana (palielināšana)”. Pieredze liecina, ka daudzi uzņēmumi uzrāda nekustamā īpašuma nodokli administratīvu izmaksu postenī. Arī šajā gadījumā Peļņas vai zaudējumu aprēķinā uzrādītais peļņas vai zaudējumu apmērs pirms nodokļiem ir jāsamazina par nekustamā īpašuma nodokļa summu.
Linete
Linete 15.03.2017 15:18
2982 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.