По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Mikrouzņēmuma īpašnieka nodokļi Uz tēmu sarakstu

Mikrouzņēmuma īpašnieka nodokļi
Labdien!

Var jau būt, ka šie jautājumi ir jau kkur šeit cilāti, bet es nespēju tai kvantumā atrast visas diskusijas, tāpēc, tie, kuri jūtas zinoši šai jomā, lūdzu, palīdziet man ar sekojošiem jautājumiem:

1) SIA, kopš 01.12.2016., kas ir arī MUN maksātājs, īpašnieks fiziska persona. Darba līgums kā vienīgajam īpašniekam ar viņu nav slēgts un EDSā pieņemts darbā nav. Regulāru algu nevēlas. Janvārī izmaksāts uz kontu 700.00 eiro. Maksājuma mērķī gan norādīts darba alga par 01/2017. Februārī, martā algu no SIA nevēlas saņemt (ir cits pamatdarbs). Kā labāk noformēt šīs izmaksas uz kontu - kā ienākumu savām vajadzībām līdz tiem (720.00 eiro) un tie var būt neregulāri jeb tomēr slēgt darba līgumu? Bet, tad jau obligāti būs jānorāda ceturkšņa atskaitēs līgumā minētā un aprēķinātā alga katru mēnesi, vai ne?

2) Sociālais nodoklis gan īpašniekam, gan MUN pieņemtajiem darbiniekiem, kuriem ir arī cits pamatdarbs, tiek maksāts no abiem uzņēmumiem, vai ne? T.i., gan no MUN, gan no pamatdarbā aprēķinātās algas?

3) IIN daļa aprēķinās arī no abiem uzņēmumiem? Es saprotu, ka algas grāmatiņa ir MUN iesniegta, ka pamatdarbā nepiemēro neapliekamo minimumu, kā arī apgādājamos ņem ārā, bet gribu pārliecināties, vai pareizi saprotu, kā cilvēkiem šajā gadījumā rēķinās nodokļi, ja tiek strādāts gan MUN, gan citur.

Paldies jau iepriekš!
Madzja
Madzja 15.03.2017 16:43
29 ziņojumi

Atbildes (17)

Godīgi sakot, jautājumi priekš grāmatveža. ir analfabētiski, būtu lietderīgi palasīt likumdošanu.
1)neizdevīgi, sagaidīs, kad par dividendēm būs jāmaksā 20%
2)tiek maksāti santīmi
3)ANG tiek automātiski reģistrēta, ja gadījumā pamata darbā turpina rēķināt neapliekamo, par apgādājamiem, tad kļūs par parādnieku valstij( no parāda nepamuks). Arī diezgan neizdevīgi, var čekus par ārstniecību u.c. reģistrēt uz tuviem radiniekiem caur IIND.
Japaina
Japaina 15.03.2017 18:48
10269 ziņojumi
Darba līgums kā vienīgajam īpašniekam ar viņu nav slēgts un EDSā pieņemts darbā nav.
Madzja 15.03.2017 16:43
Tas nekas, vienalga viņš ir darbinieks.
Kā labāk noformēt šīs izmaksas uz kontu - kā ienākumu savām vajadzībām līdz tiem (720.00 eiro)
Madzja 15.03.2017 16:43
Tas arī ir interesants formulējums priekš SIA.
Japaina
Japaina 15.03.2017 19:39
10269 ziņojumi
Смешалось в кучу... кони, люди.
1. Nāksies pieņemt darbā. Darba likums gan attiecas uz jebkurā nodokļu režīmā strādājošā.
2. Par abiem, tikai tā VSAOI daļa, kas rodas no MUN, ir smieklīgi maza. Bet ir.
3. Kā parasti, kad nodokļu grāmatiņa atrodas citā uzņēmumā.
Arī diezgan neizdevīgi, var čekus par ārstniecību u.c. reģistrēt uz tuviem radiniekiem caur IIND.
Japaina 15.03.2017 18:48
Tikko ir samaksāts IIN, tā to var prasīt atpakaļ. Arī, ja nodokļu grāmatiņa ir MUNā, var atgriezt ne-MUN maksāto IIN.
Ant_lv
Ant_lv 15.03.2017 21:54
3410 ziņojumi
Nāksies pieņemt darbā. Darba likums gan attiecas uz jebkurā nodokļu režīmā strādājošā.
Ant_lv 15.03.2017 21:54
Mikrouzņēmuma darbinieks ir:
• fiziskā persona, kuru uz darba līguma pamata nodarbina mikrouzņēmums;
• mikrouzņēmuma īpašnieks, SIA dalībnieks;
• valdes loceklis, kas nav mikrouzņēmuma īpašnieks, dalībnieks;
• prokūrists.
Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.827 "Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli" darba devējam – MUN maksātājam – VID nav jāsniedz ziņas par darba ņēmēja statusa iegūšanu, ja to ieguvis:
• mikrouzņēmuma īpašnieks;
• valdes loceklis;
• prokūrists.
Tādējādi SIA, kas ir MUN maksātājs, īpašnieks un / vai valdes loceklis ir mikrouzņēmuma darbinieks. Mikrouzņēmuma darbinieks ir valdes loceklis arī gadījumā, ja nav noslēgts darba līgums un netiek aprēķināta alga.
Tomēr darba devējam – SIA - par mikrouzņēmuma valdes locekli un īpašnieku nav pienākuma iesniegt ziņas par darba ņēmēja statusa iegūšanu, norādot ziņu kodu "16", jo šo informāciju VID sniedz Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs.
Japaina
Japaina 15.03.2017 22:09
10269 ziņojumi
Vareni!
Ant_lv
Ant_lv 15.03.2017 23:47
3410 ziņojumi
Visu šo izlasu un pēkšņi esmu "par" visu grāmatvežu obligātu sertificēšanu.
Andaz
Andaz 16.03.2017 13:06
27892 ziņojumi
Anda, nu neticu, ka Madzja ir grāmatvedis. Tā kā sertificēšana uz viņu neattieksies ša vai tā.
Ilma
Ilma 16.03.2017 14:01
30495 ziņojumi
Plaša profila speciālists ar šauru zināšanu loku.
Andaz
Andaz 16.03.2017 15:08
27892 ziņojumi
Anda, nu neticu, ka Madzja ir grāmatvedis. Tā kā sertificēšana uz viņu neattieksies ša vai tā.
Ilma 16.03.2017 14:01
Diezgan ticami, ka ir grāmatvedis, kurš nekad nav strādājis ar MUN maksātāju, tā, kā tur viss saveidots lielā putrā un, ja vēl nelasa likumdošanu(slinkums, nav laika, vairāk ''mani mani" nopelnīt'')
Japaina
Japaina 16.03.2017 19:14
10269 ziņojumi
Es arī neesmu strādājis ar MUN maksātāju - principā līdz šim esmu izvairījies, jo atklāti ienīstu šo nodokli kopš tā dzimšanas.
MVVNACFDV
Aivars007
Aivars007 16.03.2017 21:54
26981 ziņojums
jo atklāti ienīstu šo nodokli kopš tā dzimšanas.
Aivars007 16.03.2017 21:54
Man tas nodoklis arī neizraisa sajūsmu
Japaina
Japaina 16.03.2017 22:58
10269 ziņojumi
Piekrītu Aivaram un Japainai,- mani arī nesajūsmina šis nodoklis. Neesmu strādājusi ar MUN maksātāju.
Elita
Elita 17.03.2017 08:03
1310 ziņojumi
Nekā tur sarežģīta nav. Vislabākais pensionāriem
sevišķi, ja viens pats strādā un ir kaut cik apgrozījums, jo tad var arī kā no minimālās algas VSAOI sanākt un pensiju pārrēķina par kaut kādu, bet tomēr, naudiņu.
Andaz
Andaz 17.03.2017 17:53
27892 ziņojumi
Piekrītu, Andai. Tā teikt ir varianti, kam tas nav neizdevīgi.
Ilma
Ilma 17.03.2017 19:10
30495 ziņojumi
Vislabākais pensionāriem,sevišķi, ja viens pats strādā un ir kaut cik apgrozījums
Andaz 17.03.2017 17:53
Kā tai dziesmā - bet dzīvē viss ir savādāk
Japaina
Japaina 17.03.2017 19:15
10269 ziņojumi
Kā tai dziesmā - bet dzīvē viss ir savādāk
Japaina 17.03.2017 19:15
Da labi! Ja jauns cilvēks nedomā ar galvu, tad jau neko nevaram palīdzēt.

Vispār sēžu un domāju - lai man piedod jaunie, bet lielākai daļai nav redzesloka. Proti - viņi neprot domāt plaši, neredz kopsakarības, neredz cēloņus un sekas. Spēj strādāt te un tagad, bet nespēj ieraudzīt nākotni - ko un kā viņa darbs ietekmēs, kā tas sader kopā ar pagātnē radīto.
Kaut vai grāmatvedībā - ciparu iegrāmatot spēj, bet neredz tā "ceļu pa atskaitēm " un ietekmi uz peļņu un pašu kapitālu.
Andaz
Andaz 21.03.2017 10:47
27892 ziņojumi
Не согласен по поводу MUN. Сама идея - нормальная. При такой системе практически нет смысла работать "в тени". Другое дело реализация - когда как раз "нормальные" - олигархи связи, такси и т.п. стали заставлять своих работников регистрироваться самозанятыми MUN. И что - разве вы все этого не видели и не знали?! А, поди на такси ездили, от телефонов не отказались! Почему о проблемах заговорили только теперь, когда это приобрело массовый характер, а не поправили вовремя.
А теперь расхлёбывать самим бухгалтерам, когда им запретят MUN. А если он "с кровью" ведёт с десяток "малышей" по 2-3 человека на фирме?! Нет! - "подай отдельного бухгалтера в штат каждой фирмы".
Tehnolog
Tehnolog 21.03.2017 12:07
3101 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.