По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Iesācējiem

Apdrošināšanas stāžs Uz tēmu sarakstu

Apdrošināšanas stāžs
Esmu individuālais komersants.Jautagad varētu saņemt vecuma pensiju 5 gadus pirms termiņa,bet mans apdrošināšanas stāžs ir 28 gadi 10 mēneši 18 dienas , tātad līdz 30 gadiem pietrūkst 1 gads 1 mēnesis 13 dienas.Jašobrīd aizeju pensijā man uz mūžu būtu 83 eiro mēnesī.
VSAA paskaidroja , ka man 1 gads 2 mēneši jānostrādā algots darbs un par šo laiku jāveic sociālās iemaksas kuru apmērs nav svarīgs.
Kā es kā individuālais komersants to varu izdarīt?
Gunts
Gunts 26.04.2017 21:15
27 ziņojumi

Atbildes (27)

-------------------------------------------------
Gunts
Gunts 28.04.2017 15:34
27 ziņojumi
Kļūstiet par MUN maksātāju:)
Jojo33
Jojo33 28.04.2017 17:07
11 ziņojumi
tā kā esmu IK tad par MUN varu kļūt tikai no 2018 .gada 1.janvāra līdz š.g. 15.decembrimiesniedzot pieteikumu par nod.maksātāja statusa maiņu.
Gunts
Gunts 29.04.2017 09:41
27 ziņojumi
Apdomājiet, vai tā priekšlaicīgā pensija vispār ir vajadzīga.Saņemsiet pusi no pensijas, ja nebūs nekādi citi ienākumi.Ja būs ienākumi, nesaņemsiet neko.
Japaina
Japaina 29.04.2017 11:31
10269 ziņojumi
Man pienākas pilna vecuma pensija 5 gadus pirms termiņa jo audzināts bērns invalīds(šogad jābūt pilniem 58 gadiem).Man jau ir 58,6.Es zinu savu pensijas apmēru(ja ir 30 gadi stāžs) un tas mani apmierina.
Gunts
Gunts 30.04.2017 18:16
27 ziņojumi
Zem tā otrā punkta nevariet tikt pensijā->>

Tiesības pieprasīt vecuma pensiju pirms likumā noteiktā pensionēšanās vecuma ir (skat. Pensijas piešķiršanai nepieciešamais vecums):

1. Personai, kuras apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem ir tiesības pieprasīt piešķirt vecuma pensiju divus gadus (priekšlaicīgi) pirms likumā noteiktā vecuma sasniegšanas (skat. Priekšlaicīga pensionēšanās);
2.Bērna vecākam vai aizbildnim, kura apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 25 gadiem, 5 gadus ātrāk var pieprasīt vecuma pensiju, ja laika periodā, līdz bērns sasniedzis 18 gadu vecumu:
ne mazāk kā astoņus gadus ir aprūpējis piecus vai vairāk bērnus;
vai aprūpējis bērnu, kurš normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā vismaz astoņus gadus ir bijis atzīts par bērnu ar invaliditāti;
Japaina
Japaina 30.04.2017 22:06
10269 ziņojumi
2.Bērna vecākam vai aizbildnim, kura apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 25 gadiem, 5 gadus ātrāk var pieprasīt vecuma pensiju, ja laika periodā, līdz bērns sasniedzis 18 gadu vecumu:
ne mazāk kā astoņus gadus ir aprūpējis piecus vai vairāk bērnus;
vai aprūpējis bērnu, kurš normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā vismaz astoņus gadus ir bijis atzīts par bērnu ar invaliditāti;
Kāpēc nevaru ja piemēro:
vai aprūpējis bērnu, kurš normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā vismaz astoņus gadus ir bijis atzīts par bērnu ar invaliditāti;
Šajā gadījumā Tiesības uz pensiju 5 gadus ātrāk ir abiem vecākiem(apstiprināja VSAA)
Gunts
Gunts 02.05.2017 12:01
27 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.