По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Sportists - pašnodarbinātais Uz tēmu sarakstu

Sportists - pašnodarbinātais
Labdien!
Aprakstīšu situāciju - basketbolists, klubs slēdz ar viņu uzņēmuma līgumu uz sezonu (no 1.septembra- maija beigām), tātad aptuveni deviņi mēneši. Līgumā ierakstīts, ka sportistam jāreģistrējas VID kā pašnodarbinātajam vai mikrouzņēmumam. Nodokļus maksā klubs.Pēc VSA OI iemaksu lieluma spriežot sportistam izdevīgāks variants ir pašnodarbinātais, bet vai saimniecisko darbību var izbeigt līgumam beidzoties pēc 9 mēnešiem? Un tad doties reģistrēties kā bezdarbniekam un septembrī atkal reģistrēties kā pašnodarbinātajam??? Liekas, ka kaut kā šitā jau nevarēs? Lūgums atbildēt tā cilvēcīgi, jo esmu tikai sportista mamma, kas kaut ko mazliet saprot no nodokļu sistēmas mūsu valstī.
Jau iepriekš pateicos visiem un visām! Lai jauka diena!
Lienejakubauska
Lienejakubauska 15.08.2017 18:05
3 ziņojumi

Atbildes (24)

To, ko Jūs "saprotat no nodokļu sistēmas" drīkstat mierīgi aizmirst, jo no jaunā gada būs tāāāda sistēma, no kuras galva sāp pat tiem, kas tiešām saprot nodokļu sistēmu.
Vienīgais, ko var droši teikt: par bezdarbnieku kļūt šobrīd būs mazliet grūtāk, jo tam ir nepieciešams būtiski garāks nodarbinātības periods.
Nedomāju, ka pašnodarbinātā statuss ir Jums izdevīgāks par MU.
Mu-maija
Mu-maija 15.08.2017 19:56
15811 ziņojumi
Я так думаю, что самозанятый баскетболист - что-то очень экзотическое. Насколько знаю про баскетбол (при своем росте метр в кепке), там играют командой, есть тренер, надо регулярно посещать тренировки и матчи, выполнять указания тренера, как во время тренировки, так и во время игры. Тут явный трудовой договор. Бегун или штангист еще могут быть самозанятыми. Потому как выступают в одиночку. Но баскетболиста плохо представляю.

Да и как будет с социальной страховкой при таких оптимизаторах, если он, не дай бог, получит травму и не сможет больше играть?

И кто эти оптимизаторы?

Если уж самозанятый, то можно и сняться с учета. Но самозанятые лица вообще от безработицы не страхуются и пособие не получают.
Читайте правила КМ, от чего страхуются самозанятый (пункт 9).
https://likumi.lv/ta/id/287150
Maija
Maija 15.08.2017 20:45
28223 ziņojumi
Да и как будет с социальной страховкой при таких оптимизаторах, если он, не дай бог, получит травму и не сможет больше играть?
Maija 15.08.2017 20:45
Сам виноват ©
Ant_lv
Ant_lv 15.08.2017 22:14
3404 ziņojumi
Laikam esmu galīgi dumja, bet es nesaprotu cilvēkus, kas uzskata par savu godu nemaksāt nodokļus, Turklāt vēl VSAOI. Turklāt sportists, kuram traumu risks ir augstāks nekā parastam cilvēkam.
Varbūt ir beidzot jāpamācās kaut kas par tiem nodokļiem, ko nu tā negribas maksāt, un papēta, kur tie tiek izmantoti.
Ja jauns cilvēks negrib vismaz par sevi maksāt nodokli, kas viņam ir ļoti būtisks, tad - tāds ..

Varat mani nomētāt ar ko gribat, bet man ir apnicis uzturēt visus liekēžus - jaunus, spējīgus cilvēkus un viņu ģimenes.
IMXO
Andaz
Andaz 16.08.2017 09:10
27892 ziņojumi
Какой-то безграмотный клуб, или нищий .
Нищий, если спортсмена приглашает за минималку и чтоб ещё на соцналоге экономить (наверно ещё и на страховке?), или безграмотный, если в сумме расходов по контракту не в силах отделить соцналог и зарплату.
Allda
Allda 16.08.2017 09:29
2909 ziņojumi
Paldies par visām atbildēm!
Tā skaidrs man ir tikai tas, ka pašnodarbinātais pēc 9 mēnešu līguma darba nevar iet un uzskaitīties kā bezdarbnieks. Ja esmu pareizi sapratusi.
Klubs maksā visus nodokļus. Neviens netaisījās nemaksāt. (klubs Latvijas )
Kāpēc klubam ir šāds nostādījums, ka spēlētājam pašam jāreģistrējas - nezinu, bet tas ir iekļauts līgumā kā viens no punktiem.
Mani vienkārši interesēja jautājums, ja līgums ir uz 9 mēnešiem, nodokļi tiek maksāti pilnā apmērā, kā šo nodokļu maksāšanu varētu izmantot pārējos 3 mēnešos, kas sportists sēž bez algas.
Lienejakubauska
Lienejakubauska 16.08.2017 09:59
3 ziņojumi
Par bezdarbnieku: http://www.vsaa.lv/lv/pakalpojumi/stradajosajiem/bezdarbnieka-pabalsts/tiesibas-sanemt-pabalstu-ir-ja-jums
Kā saprast?
Klubs maksā visus nodokļus. Neviens netaisījās nemaksāt.
Lienejakubauska 16.08.2017 09:59
Pašnodarbinātais pats maksā nodokļus.
Japaina
Japaina 16.08.2017 10:19
10269 ziņojumi
Paldies par visām atbildēm!
Tā skaidrs man ir tikai tas, ka pašnodarbinātais pēc 9 mēnešu līguma darba nevar iet un uzskaitīties kā bezdarbnieks. Ja esmu pareizi sapratusi.
Klubs maksā visus nodokļus. Neviens netaisījās nemaksāt. (klubs Latvijas )
Kāpēc klubam ir šāds nostādījums, ka spēlētājam pašam jāreģistrējas - nezinu, bet tas ir iekļauts līgumā kā viens no punktiem.
Mani vienkārši interesēja jautājums, ja līgums ir uz 9 mēnešiem, nodokļi tiek maksāti pilnā apmērā, kā šo nodokļu maksāšanu varētu izmantot pārējos 3 mēnešos, kas sportists sēž bez algas.
Lienejakubauska 16.08.2017 09:59
Ei, Jūs, nodokļu pārzinātāja!
Vismaz izlasiet elementāro - par pašnodarbinātu personu ne kaut kāds klubs, ne tēvocis Sems nodokļus nekad nav maksājis un nemaksā!
Labi gan Jūs "pārzinat" nodokļu sistēmu Latvijā, ja pat ābeces patiesību nezināt.

100 p. atbalstu Andu. Visiem nodokļu nemaksātājiem vēl vajadzētu aizliegt ar saviem autiņiem braukt pa ceļiem - lai brauc pa pļavu, pa mežu! Jo ceļus būvē un uztur arī par nodokļu maksātāju naudu.
Un basketbolistam - nodokļu nemaksātājam - nesniegt arī neatliekamo palīdzību. Ārsti arī tiek uzturēti no nodokļu naudas!
Ak Dievs, cik liels ir Tavs zvēru dārzs! Interesanti, kāpēc gan nodokļu maksātājiem jāpaliek par jefiņiem un jāapmaksā pakalpojumi arī tiem, kuri pat nestrādā, tikai svaida bumbu.
Aivars007
Aivars007 16.08.2017 10:40
26981 ziņojums
Un basketbolistam - nodokļu nemaksātājam - nesniegt arī neatliekamo palīdzību. Ārsti arī tiek uzturēti no nodokļu naudas!
Aivars007 16.08.2017 10:40
Drīz jau tā arī būs, vajadzēs maksāt pašam.
Japaina
Japaina 16.08.2017 11:17
10269 ziņojumi
kā šo nodokļu maksāšanu varētu izmantot pārējos 3 mēnešos, kas sportists sēž bez algas.
Lienejakubauska 16.08.2017 09:59
Varētu mēģināt pastrādāt
Japaina
Japaina 16.08.2017 11:19
10269 ziņojumi
Varat mani nomētāt ar ko gribat, bet man ir apnicis uzturēt visus liekēžus - jaunus, spējīgus cilvēkus un viņu ģimenes.
Andaz 16.08.2017 09:10
Mētāju
Japaina
Japaina 16.08.2017 11:20
10269 ziņojumi
kā šo nodokļu maksāšanu varētu izmantot pārējos 3 mēnešos, kas sportists sēž bez algas.
Lienejakubauska 16.08.2017 09:59
Varētu mēģināt pastrādāt
Japaina 16.08.2017 11:19
Aivars007
Aivars007 16.08.2017 12:09
26981 ziņojums
Varat mani nomētāt ar ko gribat, bet man ir apnicis uzturēt visus liekēžus - jaunus, spējīgus cilvēkus un viņu ģimenes.
Andaz 16.08.2017 09:10
Mētāju
Japaina 16.08.2017 11:20
Aivars007
Aivars007 16.08.2017 12:09
26981 ziņojums
Es arī mētāšu
,
bet mazliet arī pastrādāšu, jo mazliet par maz saprotu "no nodokļu sistēmas mūsu valstī".
Mu-maija
Mu-maija 16.08.2017 12:52
15811 ziņojumi
Es vairāk nejautāšu šeit neko un arī nelasīšu, bet kur es norādīju, ka kāds saņems minimālo algu??????????? Kur tika aprakstīts jautājums, kā apiet nodokļus un tos nemaksāt??????????
Līgums ir par salīdzinoši lielu atalgojumu, nodokļus visus, kurus vajadzēs mēs nomaksāsim.
Gāja runa, lai palīdzētu noteikt, kura no saimnieciskās darbības formām varētu būt ērtāka.Es esmu sportista mamma, nevis galvenā grāmatvede lielfirma, kura vienkārši seko līdzi mūsu valsts likumdošanai, kā nu to katrs parasts cilvēks ir spējīgs darīt.
Tas, ka Jūs te esat visi GUDRI GRĀMATVEŽI, ir skaidrs, tāpēc jau arī JUMS GUDRAJIEM jautāju. Tikai vai Jūs bez grāmatvedības un likumdošanas gudrībām esat vienkārši cilvēki????? Kā redzams pēc atbildēm, tad diezin vai!
Paldies - super, druper atsaucīgā LATVIEŠU tauta!
FANTASTISKI!
Latvietis - latvietim kā vienmēr mīļākais un gardākais ēdiens!
Lai Jums visiem veicas!
Lienejakubauska
Lienejakubauska 16.08.2017 13:29
3 ziņojumi
Maija jau Jums visu sīki paskaidroja pašā sākumā.
Ja negribat pataisīt savu bērnu par invalīdu, nesaistiet sevi ar klubiem, kuri slēdz pretlikumīgus līgumus un ne par ko negrib atbildēt!
Ambera
Ambera 16.08.2017 14:20
21759 ziņojumi
Tikai vai Jūs bez grāmatvedības un likumdošanas gudrībām esat vienkārši cilvēki?????
Lienejakubauska 16.08.2017 13:29
Esam cilvēki un tieši tāpēc, ka mēs šeit diendienā lasām jautājums par to, kā neko nemaksāt vai maksāt pēc iespējas mazāk, mums ir šādas atbildes.
Ja Jūs vienīgā jautātu - atbildes būtu savādākas.
Ja klubs maksā par cilvēku visus nodokļus, tad cilvēkam nekur nav jāreģistrējas un nekas pašam nekur nav jāmaksā.

Turklāt - bez līguma izlasīšanas, neviens Jums konstruktīvu padomu arī nevar iedot. Tas nu gan ir jāsaprot katram, ne tikai lielfirmas galvenajam grāmatvedim.
Nav ko apvainoties - publicējiet šeit pilnu darba līgumu un saņemsiet precīzu atbildi.
Andaz
Andaz 16.08.2017 14:50
27892 ziņojumi
Kāpēc klubam ir šāds nostādījums, ka spēlētājam pašam jāreģistrējas - nezinu, bet tas ir iekļauts līgumā kā viens no punktiem.
Lienejakubauska 16.08.2017 09:59
Līgumā nemaz nedrīkstētu būt tāds punkts rakstīts.

Mani vienkārši interesēja jautājums, ja līgums ir uz 9 mēnešiem, nodokļi tiek maksāti pilnā apmērā, kā šo nodokļu maksāšanu varētu izmantot pārējos 3 mēnešos, kas sportists sēž bez algas.
Lienejakubauska 16.08.2017 09:59
Augstas klases sportists arī vasarā nesēž, bet intensīvi trenējas.Ja negrib trenēties, tad jāsāk strādāt.
Samaksātos nodokļus caur bezdarbniekiem izņemt atpakaļ neizdosies, tāpēc jau likumdošanā ir tādas izmaiņas, ka atsaucīgā latviešu tauta ir gudra uz visādām mahinācijām.
Un nav par ko apvainoties.
Japaina
Japaina 16.08.2017 18:40
10269 ziņojumi
Vai tiešām tauta ir tik dumja, ka absolūti nesaprot, kur tiek izmantoti samaksātie nodokļi???
Man, man, man.... VSAOI izmanto, lai sportista vecvecāki pensiju saņemtu, lai sportists pats vai viņa brāli un māsas skolā varētu mācīties.
Kur var būt tik neizglītoti cilvēki!
MVVNACFDV
Andaz
Andaz 18.08.2017 10:34
27892 ziņojumi
MVS AAV 100%

Anda - tāpēc, ka 90% dzīvo vienai dienai - šodienai.
Aivars007
Aivars007 18.08.2017 12:31
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.