По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

"Sportiska" interese Uz tēmu sarakstu

"Sportiska" interese
Dzīve piespieda "iepazīties" ar šādu grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmumu (zemāk teksti no uzņēmuma web lapas):

SIA XXX ir uzņēmums ar desmit gadu pieredzi grāmatvedības un biznesa konsultāciju jomā. Uzņēmums pašlaik apkalpo vairāk kā 80 dažādus mazos un vidējos uzņēmums ne tikai Latvijas, bet arī visas Baltijas mērogā.

XXX piedāvā uzņēmējiem šādus pakalpojums:

Pētījumu veikšana
Lai pieņemtu ar biznesa vadību saistītus lēmumus, ir nepieciešama rūpīga aktuālās tirgus situācijas izpēte, ko XXX var veikt atbilstoši klientu vēlmēm un vajadzībām.

Grāmatvedības pakalpojumi
Ikdienas grāmatvedības uzraudzība
Uzņēmuma iekšējās grāmatvedības dokumentācijas sagatavošana
Atskaišu gatavošana gan uzņēmuma iekšējām vajadzībām, gan valsts iestādēm
Citi grāmatvedības pakalpojumi pēc uzņēmuma vajadzībām

Juridiskās konsultācijas
Uzņēmuma ikdienas konsultācijas juridiskajos jautājumos
Krīzes situāciju risināšana
Horizon ieviešana
Finanšu pārvaldības programma Horizon nodrošina vienotu organizācijas vadības, finanšu un grāmatvedības informācijas pārvaldību. Tās kodolu veido saimnieciskās darbības uzskaites funkcionālie moduļi, kas ikdienas darbā ir nepieciešami katram uzņēmumam vai budžeta iestādei. XXX ir programmas oficiālais dīleris, kā arī nodarbojas ar tās pēcpārdošanas apkalpošanu

Biznesa konsultācijas
Ņemot vērā XXX speciālistu plašo pieredzi, varam sniegt biznesa konsultācijas gan tiem uzņēmumiem, kas vēlas attīstīt savu biznesu augstākā līmenī, gan tiem, kas nonākuši krīzes situācijās.

Apskatījos - uzņēmumā tikai viens darbinieks, ar minimālo darba algu. 2016.gadā neto apgrozījums 190144 EUR!

Man, "kā vēsturniecei" kļuva interesanti - kā viens cilvēks to visu spēj?
Varbūt kādam no Jums ir līdzīga pieredze?
Būšu pateicīgs par atbildēm. Asprātīgas atbildes netiks izskatītas.

Par to, kādā "kvalitātē" šajā uzņēmumā tiek kārtota grāmatvedība, par to citreiz. Tad arī minēšu uzņēmuma nosaukumu.
Aivars007
Aivars007 06.09.2017 13:13
26981 ziņojums

Atbildes (16)

Asprātīgas atbildes netiks izskatītas.
Aivars007 06.09.2017 13:13
A man gribas asprātīgi -> maksā MUNiem par pakalpojumu sniegšanu.
Andaz
Andaz 06.09.2017 13:19
27892 ziņojumi
Man, "kā vēsturniecei" kļuva interesanti - kā viens cilvēks to visu spēj?
Aivars007 06.09.2017 13:13
Kāpēc viens cilvēks?

Birojā strādā pašnodarbinātas personas, iespējams, mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji. Tā ir daudzos grāmatvedības birojos, īpaši lielos. Mani tas sen neizbrīna.
Aivareno
Aivareno 06.09.2017 13:22
6641 ziņojums
Asprātīgas atbildes netiks izskatītas.
Aivars007 06.09.2017 13:13
A man gribas asprātīgi -> maksā MUNiem par pakalpojumu sniegšanu.
Andaz 06.09.2017 13:19
Vai MUNi (SDV) katru dienu ierodas ar saviem galdiem, krēsliem, datoriem, katrs no viņiem ir nopircis (abonē) Horizon licenci? Un maksā par 4,17 kv.m. telpas nomu, ieskaitot komunālos maksājumus?
Mani tomēr tas ļoti interesē.
Aivars007
Aivars007 06.09.2017 13:28
26981 ziņojums
Asprātīgas atbildes netiks izskatītas.
A man gribas asprātīgi -> maksā MUNiem par pakalpojumu sniegšanu.
Vai MUNi (SDV) katru dienu ierodas ar saviem galdiem, krēsliem, datoriem, katrs no viņiem ir nopircis (abonē) Horizon licenci? Un maksā par 4,17 kv.m. telpas nomu, ieskaitot komunālos maksājumus?
Un nāk, kad grib, un iet kad grib?
Un kā to visu sauc - vai "ārpakalpojuma ārpakalpojums"?
Mani tomēr tas ļoti interesē.
Aivars007
Aivars007 06.09.2017 13:28
26981 ziņojums
Vai MUNi (SDV) katru dienu ierodas ar saviem galdiem, krēsliem, datoriem, katrs no viņiem ir nopircis (abonē) Horizon licenci? Un maksā par 4,17 kv.m. telpas nomu, ieskaitot komunālos maksājumus?
Mani tomēr tas ļoti interesē.

Grāmatvedības biznesā to vēl varētu saorganizēt , bet mūsu bijušās darbinieces strādā par pārdevējām kādā uzņēmumā un ir noformējušā kā MUN. Lūk, to es pat iztēloties nevaru, kā var dabūt gatavu.
Abra
Abra 06.09.2017 14:16
2285 ziņojumi
bet mūsu bijušās darbinieces strādā par pārdevējām kādā uzņēmumā un ir noformējušā kā MUN. Lūk, to es pat iztēloties nevaru, kā var dabūt gatavu
Abra 06.09.2017 14:16
Vajag jaunu profesijas kodu - munpārdevējas. Papīrs jau panes visu, bet pie pārbaudes maks paliks tukšs.
Japaina
Japaina 06.09.2017 14:19
10269 ziņojumi
Vai MUNi (SDV) katru dienu ierodas ar saviem galdiem, krēsliem, datoriem, katrs no viņiem ir nopircis (abonē) Horizon licenci? Un maksā par 4,17 kv.m. telpas nomu, ieskaitot komunālos maksājumus?
Mani tomēr tas ļoti interesē.

Grāmatvedības biznesā to vēl varētu saorganizēt , bet mūsu bijušās darbinieces strādā par pārdevējām kādā uzņēmumā un ir noformējušā kā MUN. Lūk, to es pat iztēloties nevaru, kā var dabūt gatavu.
Abra 06.09.2017 14:16
Varbūt tās Jūsu MUN pārdevējas ir lauku tantiņas?
VID ģenerāldirektore I.Cīrule teica: "Mēs neorientējamies uz lauku tantiņām...".
Varētu padomāt, ka orientējas tikai uz lauku onkulīšiem...
Aivars007
Aivars007 06.09.2017 14:32
26981 ziņojums
Nē, jaunas,smukas un strādā pašā Rīgas pievārtē
Abra
Abra 06.09.2017 14:38
2285 ziņojumi
Mani tomēr tas ļoti interesē
Aivars007 06.09.2017 13:28
ЛЮБОПЫТНОЙ ВАРВАРЕ НА БАЗАРЕ НОС ОТОРВАЛИ
Andaz
Andaz 06.09.2017 14:41
27892 ziņojumi
Пример из жизни - было швейное предприятие на котором трудилось 65 швей, сейчас это предприятие получает услуги от 13 "артелей", плательщиков МУН. Каждая такая артель арендует у этого предприятия оборудование и 10 м2 швейного цеха, в каждой по 5 работников. Стоимость услуг рассчитана таким образом, что все артели зарабатывают исключительно на зарплату работников, налог и оплату аренды. Примеров такой оптимизации масса, никто уже особенно и не удивляется. Рано или поздно СГД проведет аудит, посчитает недоплаченные налоги. Вот только толку от этого ноль, взять с такого оптимизатора, как правило, практически нечего, а он еще в суд подаст на решение СГД и растянется все это еще лет на 5.
Alka72
Alka72 06.09.2017 15:10
414 ziņojumi
Пример из жизни - было швейное предприятие на котором трудилось 65 швей, сейчас это предприятие получает услуги от 13 "артелей", плательщиков МУН. Каждая такая артель арендует у этого предприятия оборудование и 10 м2 швейного цеха, в каждой по 5 работников. Стоимость услуг рассчитана таким образом, что все артели зарабатывают исключительно на зарплату работников, налог и оплату аренды. Примеров такой оптимизации масса, никто уже особенно и не удивляется. Рано или поздно СГД проведет аудит, посчитает недоплаченные налоги. Вот только толку от этого ноль, взять с такого оптимизатора, как правило, практически нечего, а он еще в суд подаст на решение СГД и растянется все это еще лет на 5.
Alka72 06.09.2017 15:10
Šito lasot, atcerējos skolas teksta uzdevumu matemātikā ar vairākiem nezināmajiem , vajadzētu izglītības ministrijai ieteikt jaunajā skolu programmā
Kirzaka07
Kirzaka07 06.09.2017 15:22
167 ziņojumi
"Mūsu" cilvēks laikam izdomās kā "apiet ar līkumu" jebkuru likumu.
Likumdevējs izdomāja (laikam по просьбе трудящихся) to murgu, ko sauc par MUN, un tagad vairs nezina, ko ar to darīt. Atcelt laikam кишка тонка, bet atstājot to tādā mērcē, kādā tas pašlaik ir, tas arī ir vistīrākais marasms.
Un VIDs "neorientējas uz lauku tantiņām"...
Aivars007
Aivars007 06.09.2017 16:05
26981 ziņojums
Примеров такой оптимизации масса
Alka72 06.09.2017 15:10
Jā, takšu firmas.
Par "Baltic Taxi" pat bija raidījums un kas no tā? Viss "baltiem diegiem sašūts", не подкопаешься.
Andaz
Andaz 06.09.2017 16:25
27892 ziņojumi
Ja klienti ir tikai licenču pircēji- tad jau var arī tos 80 noturēt..
( )
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 07.09.2017 09:38
2557 ziņojumi
Vai cienījamajiem kolēģiem patiešām nav šādas pieredzes?
Es arī labprāt tā darītu - ja jau tā naudiņa tik viegli nāk.
Viens pats būšu darbinieks, parakstīšu grāmatvedības ārpakalpojumu līgumus un tikai skaitīšu ienākošo naudiņu bankas kontā...
Aivars007
Aivars007 07.09.2017 13:01
26981 ziņojums
Es kā reiz domāju, ka šis ārpakalpojumu uzņēmums strādā kādam "augošajam" uzņēmumam, kas ir "apaudzis" ar MUNiem un lielākā daļa "klientu" ir takšu (vai šuvēju) MUNi. Arī pašu darbinieki ir noformēti kā SDV vai kas cits. Jo grāmatvedības āŗpakalpojumu nianse ir tāda, ka darbinieki, ja vien ir pietiekami kvalificēti, spēj viegli sarēķināt, cik par grāmatvedību maksā klienti, kuru datus konkrētais grāmatvedis apstrādā, un kāda ir grāmatveža paša alga. Un ja vēl darbiniekam ir kaut kādas ambīcijas, tad viņš ļoti viegli var aiziet prom ar visiem "saviem" klientiem. Toties, ja "klienti" ir taksisti, tad atdalīties ir neiespējami.
Ilzex
Ilzex 07.09.2017 13:33
2666 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.