По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Iesācējiem

Darba devēja ziņojums (VSAOI un IIN) Uz tēmu sarakstu

Darba devēja ziņojums (VSAOI un IIN)
Labdien, strādāju par grāmatveža palīgu, un ar galveno grāmatvedi nesakrīt viedokļi.
Septembrī tika noziņots VSAOI un IIIN ziņojums par augusta mēnesi, kurā tika norādīts augustā aprēķinātais VSAOI nodoklis un , protams , IIN nodoklis par Jūlija mēnesi, jo darba alga par jūliju tika izmaksāta augustā.!
Uzskatu, ka ar augusta atskaiti viss ir kārtībā.!
Pārejam pie Septembra atskaites, kas tagad būs jāiesniedz Oktobrī…!
Situācija sekojoša, ka darbiniekam augusta alga , bija jāizmaksā septembrī, taču tā tika izmaksāta tikai oktobrī- vienu mēnesi vēlāk.!
Uzskatu , ka septembra atskaitē šim darbiniekam jāuzrāda aprēķinātais VSAOI par septembri un tā kā augusta algas izmaksa septembrī nav bijusi IIN 0.
Tādējādi oktobra atskaitē pamatojoties uz to , ka darba alga oktobrī tika izmaksāta par augusta un septembra mēnesi – ziņojumā norādīsim IIN kopsummu , kas ir bijusi Augusta un Septembra mēnesī un , protams, aprēķināto VSAOI oktobrī.
Taču grāmatvede, saka ka nē… mēs IIN ieturam un tas nēesot saistīts ar izmaksas datumiem…! Atskaitēs viss ir jānorāda tā kā tiek aprēķināts…!
Izlasot likumu, man šķiet , ka mans variants ir pareizs...!
Es patiešām esmu k. ko netā sapratusi?
Sunny2017
Sunny2017 10.10.2017 09:38
24 ziņojumi

Atbildes (36)

Es rīkojos tā, kā saka Jūsu galvenā grāmatvede.
Ja rīkotos tā, kā Jūs - tad jāpieņem darbā vēl viens grāmatvedis, kurš kārtos vēl vienu uzskaiti saistībā ar nodokļiem.
MVVNACFDV
Aivars007
Aivars007 10.10.2017 10:06
26981 ziņojums
14.6.3. 8.ailē norāda pārskata mēnesī ieturēto iedzīvotāju ienākuma nodokli;
Tabita
Tabita 10.10.2017 10:07
268 ziņojumi
Cik noprotu, tad es nejaucu galvu sev ne Jums ne arī grāmatvedei, un ziņoju , tā kā vienmēr tika ziņots, neņemot vērā izmaksas datumu.!
Sunny2017
Sunny2017 10.10.2017 10:16
24 ziņojumi
Grāmatveža palīgam ir jāsaskaņo ar savu priekšnieci galveno grāmatvedi, un jāpalasa likums.
Tabita
Tabita 10.10.2017 10:20
268 ziņojumi
Paldies par atbildēm!
Bet tagad es vairs neko nesaprotu- 8.ailē norāda pārskata mēnesī ieturēto iedzīvotāju ienākuma nodokli.
Vienmēr IIN tika uzrādīts izmaksas mēnesī.! Tātad septembra atskaitē uzrādīšu IIN 0 un oktobra mēnesī IIN būs Augusts +Septembris. Sanāk tas ir nepareizi?
Citējot Aivars007 Ja rīkotos tā, kā Jūs - tad jāpieņem darbā vēl viens grāmatvedis, kurš kārtos vēl vienu uzskaiti saistībā ar nodokļiem. Kas no tā mainās manā nodokļu sistēmas uzskaitē?
Sunny2017
Sunny2017 10.10.2017 11:20
24 ziņojumi
"Bet tagad es vairs neko nesaprotu- 8.ailē norāda pārskata mēnesī ieturēto iedzīvotāju ienākuma nodokli, tātad septembra atskaitē uzrādīšu IIN 0 un oktobra mēnesī IIN būs Augusts +Septembris."
Ieturētais nodoklis nozīmē, ka esat aprēķinājuši un ieturējuši no aprēķinātās algas nodokli, to ka neesat darbiniekam izmaksājuši tā jau ir jūsu problēma, bet atskaitē tā ir jāuzrāda.
Kirzaka07
Kirzaka07 10.10.2017 11:25
167 ziņojumi
Cilvēciņš nesaprot vārdu IETURĒTAIS IIN
Tabita
Tabita 10.10.2017 11:29
268 ziņojumi
Saprašana - Dieva dāvana!
Klausiet savu galveno grāmatvedi, citu padomu Jums neviens šeit neiedos.
Aivars007
Aivars007 10.10.2017 11:34
26981 ziņojums
Фирмы, не выплачивающие зарплату- подоходный не перечисляют в бюджет !
Соцналог- перечисляют по определенным датам, а подоходный только в тот день, когда выплатили зарплату !

В данном случае -главбух неправ
Krast
Krast 10.10.2017 11:46
1902 ziņojumi
http://***censored***/raksti/pasnodarbinatais/gramatvediba/darba-deveja-zinojumi/11808

VSOAI - pēc uzkrājuma principa;
IIN - pēc kases principa.
Sunny2017
Sunny2017 10.10.2017 12:33
24 ziņojumi
Теоретически девушка права. Практически, вряд ли кто из бухгалтеров будет морочить себе голову этим ПНН. Ибо, как правильно заметил Айвар,
tad jāpieņem darbā vēl viens grāmatvedis, kurš kārtos vēl vienu uzskaiti saistībā ar nodokļiem
Albina
Albina 10.10.2017 12:34
64576 ziņojumi
Jautājuma nav vārda pašnodarbinātais?
Es atbildu kā SIA jāpilda IIN aile
Tabita
Tabita 10.10.2017 12:41
268 ziņojumi
Albinai taisnība, neviens praktiski nenodarbojas ar IIN nodokļa pārskaitīšanu vai nepārskaitīšanu saistībā ar ieturēšanu, ja tas notiek regulāri un masveidā, tad vēl varētu padomāt, bet ja vienam darbiniekam kaut kas ir samisējies ar izmaksu, tad neviens neies lauzt galvu ar šiem cipariem uz priekšu uz atpakaļ.
Īstenībā muļķīgi izdomājuši IIN šādu aprēķina un samaksas kārtību, kāpēc nevar būt kā visiem pārējiem nodokļiem, kad aprēķināja, tad arī samaksāja un uzrādīja atskaitē ...
Kirzaka07
Kirzaka07 10.10.2017 12:44
167 ziņojumi
Pašnodarbinātam:
ir Ziņojums par pašnodarbināto cita atskaite reizi ceturksnī.
Tabita
Tabita 10.10.2017 12:49
268 ziņojumi
Reizi ceturksnī VID jāiesniedz „Ziņojums par pašnodarbinātā valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām”. Reizi gadā jāiesniedz gada ienākumu deklarācija (D) ar vismaz D3 pielikumu „Ienākumi no saimnieciskās darbības”.
Tabita
Tabita 10.10.2017 12:50
268 ziņojumi
Ar ko atšķiras SIA no pašnodarbinātā

Pirms nauda nonāk līdz cilvēkam SIA jānomaksā: uzņēmuma ienākuma nodoklis; darba devēja obligātās sociālās iemaksas (VSAOI); riska nodeva; darba ņēmēja VSAOI; iedzīvotāja ienākuma nodoklis (IIN); Pašnodarbinātajam pamatā ir jāmaksā tikai divi nodokļi: VSAOI; gada beigās IIN;
Tabita
Tabita 10.10.2017 12:52
268 ziņojumi
Man kā vēsturniecei interesanti - kādu naudu gaida CILVĒKS, kamēr SIA "nomaksā" UIN?
"Jeibogu" interesanti būtu uzzināt!
"Mirstu nost" aiz ziņkārības!
Aivars007
Aivars007 10.10.2017 12:54
26981 ziņojums
Es pārsvarā pieturos pie tāda principa, ka skatos, vai ir izmaksāts vai nē. Ja kaut kāds mazais uzņēmums nav varējis izmaksāt algu tādēļ, ka aizkavējusies samaksa no klienta, būtu jau skaisti finansēt valsti un maksāt nodokli uz priekšu, bet man nav grūti noziņot faktisko ieturēto nodokli.
Bet ir klienti, kuriem es to nedaru, jo tas ir papildus čakars - piem. atskaite jāveido manuāli, jo grāmatvedības programma "pieņem", ka alga, kas ir aprēķināta, tiek arī izmaksāta.

Piekrītu, ka atskaite IR muļķīga, īpaši tagad, kad uzņēmumiem, kas laicīgi maksā nodokļus, visu laiku EDSā "rēgojas" IIN pārmaksa brīžiem pat 2 mēnešu summu apmērā. Ļoti grūti ieskaidrot klientam, ka šī pārmaksa ir šķietama. Pamēģiniet izskaidrot nespeciālistam
Ilzex
Ilzex 10.10.2017 12:57
2666 ziņojumi
Īstenībā , sanāk ļoti dīvaini- puse uzskata , ka mans viedoklis ir galīgi garām un puse, ka tas ir teorētiski pareizi, bet praksē maz tiek pielietots.! Izskatās, ka neviens neiespringst ar IIN norādīšanu. Galvenais , lai k.kad ir norādīts
Sunny2017
Sunny2017 10.10.2017 12:57
24 ziņojumi
Man to varētu ieskaidrot.
Jo man CILVĒKS gaida, kamēr SIA samaksās UIN...
Aivars007
Aivars007 10.10.2017 12:58
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.