По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības uzskaites jautājumi. Lietvedība

Preču uzskaite pašnodarbinātā veikalā. Uz tēmu sarakstu

Preču uzskaite pašnodarbinātā veikalā.
Labdien,
Esmu izrunājusies ar sev zināmiem grāmatvežiem, bet visi uzskata, ka ir bezjēdzīgi ko uzskaitīt, tāpēc vēlos lūgt palīdzību šeit...
Tātad... pašnodarbinātai personai ir mazutirdzniecības veikaliņš. Tiek pārdotas dažādas preces, iepirktas no Latvijas un Polijas. Latijā iegādātās preces ir ar svītrukodiem, tas itkā nebūtu trakākais, bet Polijas preces lielākoties ir rotaļļietas. Uz vienas pavadzīmes var būt 10 dažādas rotaļlietas, ar dažādu cenu, bet vienu nosaukumu. Diemžēl pašnodarbiņātais pats neatceras kuras preces ir kuras. Bet noliktavu uzskaitīt grib un inventarizācijas taisīt grib. Teikšu godīgi, es uzskatu, ka noliktavas uzskaite ir bezjēdzīga.
Ir kases aparāts. Ja visu uzskaitam elektroniski, tad uzreiz jāpērk programma, skeneris utt. Neuzskatu, ka tas ir vajadzīgs tik mazam veikalam.
Kā lai tiek galā ar šo visu. Nu man ķā grāmatvedei nav vēlmes zīlēt katru mēnesi ap 300 precēm nedz nosaukumus, nedz kodus domāt.
Ko jūs iesakat darīt? Ļoti gaidīšu kaut kādus padomus.
Mazais10
Mazais10 08.12.2017 18:13
10 ziņojumi

Atbildes (19)

Noliktavas uzskaite ir vajadzīga. Uzskaitīt elektroniski var arī bez specializētas programmatūras.
Ant_lv
Ant_lv 08.12.2017 18:34
3410 ziņojumi
Ko nozīmē- vajadzīga noliktavas uzskaite? Kam vajadzīga? Ja īpašniekam, tad īpašniekam pašam jāizdomā kā to organizēt. Jāizveido kodu sistēma un jaunie kases aparāti ļauj šos kodus ievadīt un atskaites izdrukāt. Atliek tikai noliktavā ievadīt pavadzīmes un izņemt ārā pārdoto. Ne vienmēr vajadzīga programma un skeneris. Taču ar speciālu programmu un skeneri - jau ideāls darbs. To var īstenot arī Zalktī, bet kādam pie tā visa ir jāstrādā, un jāsaņem samaksa par to. Šādu metodi sauc par nepārtraukto inventarizācijas metodi.
Grāmatvedības vajadzībām pietiks arī ar kases aparātu, un bez detalizētas uzskaites. Ar periodisko inventarizācijas metodi. Uzreiz norakstot izdevumos iepirkto un tad vismaz vienreiz gadā veic inventarizāciju un koriģē šos izdevumus.
Aivareno
Aivareno 08.12.2017 19:14
6641 ziņojums
Ko jūs iesakat darīt? Ļoti gaidīšu kaut kādus padomus.
Mazais10 08.12.2017 18:13
Vispirms pajautāt, cik par tādu darbu maksās, un problēmas atkritīs pašas par sevi.
Japaina
Japaina 08.12.2017 19:43
10269 ziņojumi
Ko jūs iesakat darīt? Ļoti gaidīšu kaut kādus padomus.
Mazais10 08.12.2017 18:13
Vispirms pajautāt, cik par tādu darbu maksās, un problēmas atkritīs pašas par sevi.
Japaina 08.12.2017 19:43
Es arī par to padomāju!
Aivareno
Aivareno 08.12.2017 20:03
6641 ziņojums
Pagaidām īpašnieks iziet uz to, ka es visu savadu, aizsūtu viņam inventarizācijas sarakstu un viņš pats koriģē. Uztaisa inventarizāciju veikalā un atsūta man atlikumu stāvokli. Bet cik ilgi tā? Katru mēnesi? Labi, elektroniski neko nedaram, skenera nav...bet man arī nebūs pacietība katru mēnesi viņam visu labot. Jo pašu grāmatbedību kārtoju vienkāršajā, izmantoju Krivuli. Bet preces, lai dabūtu to sarakstu, vadu Zalktī. Nu ne šis, ne tas.
Mazais10
Mazais10 09.12.2017 02:27
10 ziņojumi
Tātad, nakts atklāsme-plāns. Lūgums koriģēt, ja kas nepareizi, vai ieteikt, kā labāk...
Pagaidām mana ideja preču noliktavas uzskaitei:
1.Savadīt nu jau iegādātās preces inventarizācijas sarakstā;
2.Uztaisīt inventarizāciju veikalā, dabūt precīzus preču atlikumus;
3.Precessalikt pa grupām - kosmētika, saimniecības preces, maki, rotaļlietas, kanceleja, mājas dekori, utt;
4.Izdomāt kodus - teiksim 5 ciparu robežās, domājams, ka vairāk nemaz nevajadzēs, tos izprintēt, salīmēt katrai precei;
5.Pārdotās preces pierakstīt kladītē - kods un daudzums, nosaukums (kaut grupu, lai vieglāk atrast sarakstā), lai gan īpašnieks uzskata, ka šādas klades ir melnā grāmatvedība...bet to es vēl viņam mēģināšu ieskaidrot, ka savādāk nevaram;
6.Mēneša vai nedēļas beigās koriģē pārdotās un pieliek saņemtās preces.
Un šobrīd domāju, ka Excelī to beigās darīt būtu vienkāršāk nekā Zalktī.
Un visu šo varētu darīt pats īpašnieks. Ja jau šobrīd gatavs nedēļu sēdēt veikalā un skatīties, kas ir un kas nav.
Mazais10
Mazais10 09.12.2017 03:28
10 ziņojumi
4. Var izmantot pēdējos piecus ciparus no jau esošajiem EAN.
Ant_lv
Ant_lv 09.12.2017 08:48
3410 ziņojumi
1) Uztaisīt precīzu inventarizāciju veikalā, piešķirt kodus precēm pa grupām.
2) Nopirkt divrindu cenu marķēšanas pistoli un kopā ar cenu uzlikt kodu uz cenu zīmes.
3) Izmantot kases aparāta iespējas un pārdodot vadīt caur PLU funkciju. Katru dienu izdrukāt PLU atskaiti. Piemēram, EKA tas ir iespējams modelī CHD 3050.
Zalktī izveidot noliktavas kontu un strādāt caur noliktavu. Zalktī var kārtot arī grāmatvedību vienkāršā ierakstā. Bet jāgrāmato gan caur debetu, un kredītu un jāpiesaista izmantotie konti Ieņēmumu un izdevumu žurnālam.
Aivareno
Aivareno 09.12.2017 10:24
6641 ziņojums
Ekselī var ātrāk kļūdīties, manuprāt. Un kļūdu ilgāk jāmeklē.
Aivareno
Aivareno 09.12.2017 10:26
6641 ziņojums
Zalktī Jums būs ienākošās pavadzīmes un izejošās pavadzīmes.
Aivareno
Aivareno 09.12.2017 10:28
6641 ziņojums
Jo es te vairāk lasu, jo vairāk brīnos.Kāda te vienkāršā grāmatvedība?Kam viņam tas viss vajadzīgs, tai veikalā zagļi strādās, vai arī viņam nav nekādas saprašanas par tirdzniecību un grāmatvedību.
Japaina
Japaina 09.12.2017 11:47
10269 ziņojumi
Jo es te vairāk lasu, jo vairāk brīnos.Kāda te vienkāršā grāmatvedība?Kam viņam tas viss vajadzīgs, tai veikalā zagļi strādās, vai arī viņam nav nekādas saprašanas par tirdzniecību un grāmatvedību.
Japaina 09.12.2017 11:47
Es domāju, ka pēdējais variants - nav nekādas saprašanas.
Mans priekšlikums - visu iepirkto uz izdevumiem, gada beigās - inventarizācija un korekcijas.
Viss pārējais ir slima suņa murgs. Šajā konkrētajā gadījumā.
Aivars007
Aivars007 09.12.2017 15:07
26981 ziņojums
Veikalā strādā īpašnieks un viņa sieva. Man kaut kā negribas dot savu programmu par kuru tomēr maksāju naudu, tāpat arī kases aparātu viņš citu nepirks. Ir mazais CHD 2050. Īstenībā man galvenais visu savadīt, tālāk jau pats savus Exceļus lai koriģē kā vēlas. Jo man priekš viņa atskaitēm nevajag preču atlikumus. Galvenais apstāstīt kā darīt un lai ņemas, lai man ir miers.
Starp citu, viņš man jauniņais, noliktava nevienam citam nav...skatījos metodiskajos, kā ir ar to krājumu atlikumu korekciju? Paņem gada sākumu un gada beigas un tad koriģē - attiecģi izdevumos vai ieņēmumos? Protams, gada laikā iepirktās preču pavadzīmes aiziet izdevumos, kad apmaksā...
Mazais10
Mazais10 09.12.2017 17:44
10 ziņojumi
Jācitē Aivars007 un jāprasa, vai esiet strādājusi tirdzniecībā?
Viss pārējais ir slima suņa murgs. Šajā konkrētajā gadījumā.
Aivars007 09.12.2017 15:07
Japaina
Japaina 09.12.2017 19:35
10269 ziņojumi
Strādājusi esmu, bet ne kā grāmatvedis. Tāpēc meklēju iespējas, jo šis man ir pirmais klients, kuram ir noliktava. Mēs tomēr katrs kaut ko kādreiz nezinājām un iemācījāmies.
Mazais10
Mazais10 09.12.2017 21:01
10 ziņojumi
Kāds te sakars ar noliktavu, Jūs vienkārši neprotiet pastāstīt klientam, kas jādara, jo pati neziniet.Tasviss ir izlasāms aizkadrā Jūsu tekstos.
Japaina
Japaina 09.12.2017 21:45
10269 ziņojumi
Bet tāpēc es lūdzu palīdzību. Lai saprastu pati un spētu klientam izskaidrot, kas ir jādara.
Mazais10
Mazais10 09.12.2017 22:34
10 ziņojumi
Veikalā strādā īpašnieks un viņa sieva.
Viņi paši sev, un viens otram neuzticas, ka vajadzīga nepārtrauktā inventarizācijas metode? Ja viņi nopirkuši lētāko kases aparātu un grib kārtīgu noliktavas uzskaiti, tad izstāstiet cik tas maksā, ticiet man, viņi nomierināsies. Lai piezvana uz kādu firmu, kura piedāvā kases aparātus ar noliktavas uzskaites programmām, un vēlme ieviest šādu ekstru mazā veikalā,pāries kā nebijusi.
Aivareno
Aivareno 10.12.2017 10:02
6641 ziņojums
http://ru.vgk.lv/forum/thread/52693-periodiska-inventarizacijas-metode

Этот вариант вам ближе, работают в магазине они сами, наемных работников нет, контроль за кражами не нужен !
Starina
Starina 24.12.2017 11:05
6426 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.