По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

PVN booking.com Uz tēmu sarakstu

PVN booking.com
Хочется поделится опытом и спросить ваше мнение. Я плательщица микро налога не ПВН плательщик, сдаю квартиру через booking.comи оказалось (есть ответ из ВИДа,прилогаю ниже), что надо регистрироваться как ПВН плательщик., тк booking.comвыставляет свои счета за посреднечиские услуги, свою комиссию с комментарием, что ответственность за ПВН на вас, со ставкой 0.
Ответ из ВИДа:
Saskaņā ar Jūsu sākotnēji sniegto informāciju, Jūs saņemat starpnieka pakalpojumus no booking.com kas atrodas ES (Nīderlande), ko apliecinājāt ar iesniegto booking.comizrakstīto rēķinu ar aprēķinātu komisijas maksu par sniegtajiem starpnieka pakalpojumiem.
Par saņemtajiem starpniecības pakalpojumiem no reģistrēta citas dalībvalsts nodokļa maksātāja ir piemērojama likuma 88.pantapirmā daļa, kura nosaka, ka par pakalpojumiem, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar šā likuma 19.pantapirmo daļu un kuri saņemti no citas dalībvalsts nodokļa maksātāja, nodokli aprēķina un valsts budžetā maksā pakalpojumu saņēmējs, kurš ir nodokļa maksātājs.
Pamatojoties uz iepriekš minēto, Jums kā pakalpojuma saņēmējam pirms pakalpojumu saņemšanas bija jāreģistrējas kā pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – PVN) maksātājam un jānomaksā PVN, saņemtajiem pakalpojumiem piemērojot PVN 21 procentu likmi.

Работая с booking. com вы регистрировались как ПВН плательщик?
И сегодня мне надо заплатить ПВН с прошлых сделок, но как вы думаете со всех доходов этого периода или толко за полученные посреднические услуги?
Viktorija.platicina
Viktorija.platicina 13.12.2017 22:36
nav ziņojumu

Atbildes (12)

booking.com iestatījumos jānomaina, ka neesiet PVN maksātājs, līdz ar to booking.comizrakstīs rēķinus Jums ar PVN, bet Jūsu klientiem būs rēķini no booking com bez PVN, bildē piemērs no iestatījumiem.
Oscar
Oscar 16.12.2017 22:37
nav ziņojumu
booking.comiestatījumos jānomaina, ka neesiet PVN maksātājs, līdz ar to booking.comizrakstīs rēķinus Jums ar PVN, bet Jūsu klientiem būs rēķini no booking com bez PVN, bildē piemērs no iestatījumiem.
Oscar 16.12.2017 22:37
rēķins bija bez PVN, ar komentāru "* механизм самоначисления НДС"
Un es līdz atbilde no VIDa domāju ka es varu izīrēt savu dzīvoklis līdz 50 000 eur un ne reģistrēties.
Viktorija.platicina
Viktorija.platicina 18.12.2017 15:34
nav ziņojumu
booking.comiestatījumos jānomaina, ka neesiet PVN maksātājs, līdz ar to booking.comizrakstīs rēķinus Jums ar PVN, bet Jūsu klientiem būs rēķini no booking com bez PVN, bildē piemērs no iestatījumiem.
Oscar 16.12.2017 22:37
rēķins bija bez PVN, ar komentāru "* механизм самоначисления НДС"
Un es līdz atbilde no VIDa domāju ka es varu izīrēt savu dzīvoklis līdz 50 000 eur un ne reģistrēties.
Viktorija.platicina 18.12.2017 15:34
Tad pārāk gudri uzdevāt, jautāju, ka īsti nesapratu, ko jautājāt
Oscar
Oscar 18.12.2017 20:23
nav ziņojumu
booking.comiestatījumos jānomaina, ka neesiet PVN maksātājs, līdz ar to booking.comizrakstīs rēķinus Jums ar PVN, bet Jūsu klientiem būs rēķini no booking com bez PVN, bildē piemērs no iestatījumiem.
Oscar 16.12.2017 22:37
rēķins bija bez PVN, ar komentāru "* механизм самоначисления НДС"
Un es līdz atbilde no VIDa domāju ka es varu izīrēt savu dzīvoklis līdz 50 000 eur un ne reģistrēties.
Viktorija.platicina 18.12.2017 15:34
Tad pārāk gudri uzdevāt, jautāju, ka īsti nesapratu, ko jautājāt
Oscar 18.12.2017 20:23
Vai ir gadījies kādreiz šeit lasīt arī tādu jautājumu, kuru var saprast, un uz kuru ir iespējams arī atbildēt...?
Aivars007
Aivars007 18.12.2017 21:54
26981 ziņojums
booking.comiestatījumos jānomaina, ka neesiet PVN maksātājs, līdz ar to booking.comizrakstīs rēķinus Jums ar PVN, bet Jūsu klientiem būs rēķini no booking com bez PVN, bildē piemērs no iestatījumiem.
Oscar 16.12.2017 22:37
rēķins bija bez PVN, ar komentāru "* механизм самоначисления НДС"
Un es līdz atbilde no VIDa domāju ka es varu izīrēt savu dzīvoklis līdz 50 000 eur un ne reģistrēties.
Viktorija.platicina 18.12.2017 15:34
Tad pārāk gudri uzdevāt, jautāju, ka īsti nesapratu, ko jautājāt
Oscar 18.12.2017 20:23
Vai ir gadījies kādreiz šeit lasīt arī tādu jautājumu, kuru var saprast, un uz kuru ir iespējams arī atbildēt...?
Aivars007 18.12.2017 21:54
Nē, bet vecmammas ome teica, ka tā agrāk bija
Oscar
Oscar 18.12.2017 22:06
nav ziņojumu
Jā, tad nu gan ir laiki bijuši... Par tiem laikiem pasakās raksta - "Reiz bija.." - tā sākas gandrīz visas pasakas.
Aivars007
Aivars007 18.12.2017 22:31
26981 ziņojums
Tad pārāk gudri uzdevāt, jautāju, ka īsti nesapratu, ko jautājāt
Oscar 18.12.2017 20:23
Я же написала: "Хочется поделится опытом и спросить ваше мнение."
Если это всем понятно, то я рада за вас, что здесь все такие умние. Но в виде 6 консультантов и 2 аудитора (к сожалению не такие умные) ответили, что в данном случае регистрироваться в рег. ПВН не надо, так как место сделки по 19.ст. Латвия и до 50 000 еур можно. Но как я уже написала выше - это не так.
Viktorija.platicina
Viktorija.platicina 19.12.2017 09:23
nav ziņojumu
Всё так, Вы не поняли систему.

booking.comiestatījumos jānomaina, ka neesiet PVN maksātājs, līdz ar to booking.comizrakstīs rēķinus Jums ar PVN, bet Jūsu klientiem būs rēķini no booking com bez PVN, bildē piemērs no iestatījumiem.
Вам ответили, что в настройках booking.com надо отметить, что НЕ являетесь НДС плательщиком.
Правила такие. Если вы зарегистрированный плательщик, получаете счёт с нулевым НДС, если обороты меньше 50 000, регистрироваться как НДС плательщик не обязаны, но тогда поставщик из страны ЕС возьмёт с вас НДС, а вы не будете брать НДС со своих клиентов.
Вы же себя отметили для booking.com как плательщика, поэтому взяли на себя уплату НДС.
Allda
Allda 19.12.2017 09:36
2909 ziņojumi
Ну сначала мух от котлет отделите, Вам счёт booking.comвыставляет за свои услуги, и ВИД уже в самом начале ответил что надо делать. Сдавали бы жильё через местные агенства или через СС.лв, ждали бы своих 50 штук.
Tt7
Tt7 19.12.2017 09:40
37863 ziņojumi
ВИД уже в самом начале ответил что надо делать
Tt7 19.12.2017 09:40
ответ был только в 3-ем письме, в первых 2-ух была вода.
Надеюсь кому-нибудь пригодится.
Viktorija.platicina
Viktorija.platicina 19.12.2017 20:56
nav ziņojumu
https://www.vid.gov.lv/lists/lt.php?id=NhgKCVdcBB8GCg9MV1EEBgRZ
Albina
Albina 20.12.2017 11:26
64599 ziņojumi
Albina 20.12.2017 11:26
Spasibo
Viktorija.platicina
Viktorija.platicina 22.12.2017 08:44
nav ziņojumu

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.