По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Zalktis kontu atlikumu ievadīšana zaudējumi (3410, 3420) Uz tēmu sarakstu

Zalktis kontu atlikumu ievadīšana zaudējumi (3410, 3420)
Labdien!

Man radies jautājums sakarā ar bilances atlikumu iegrāmatošanu uz gada beigām Zalktis programmā (sāku lietot šo programmu jau strādājošam uzņēmumam un vajadzēja ievadīt visu kontu atlikumus), tieši ar Iepriekšējo gadu nesadalīto peļņu vai zaudējumiem (3420) un Pārskata gada peļņa vai zaudējumi (3410).
Man šājos abos kontos ir zaudējumi uz gada beigām, tas ir jābūt cipars ar mīnus zīmi, bet ievadot datus caur Pamatdati- Administratora rīki- Kontu atlikumi ievadot datus par zaudējumiem (ierakstot piemēram kontā 3410 ciparu ar mīnusu vai iekāvas programma raksta Nerareiza atlikuma summa (ne nulle vai negatīvs)). Kā man pareizi rīkoties šājā situācijā lai man būtu pareizi gala rezultāti virsgrāmatā?

Varbū kādam bija šāda problēma. Zalktim jau uzrakstīju, bet varbūt te man atbildēs atrāk. Paldies.
Gabriela86
Gabriela86 17.03.2018 21:32
2 ziņojumi

Atbildes (5)

Cik atceros,visi atlikumi tika vadīti konta debetā vai kredītā.
Irucitis
Irucitis 17.03.2018 21:42
707 ziņojumi
Ja ir zaudējumi, tad ir debetā, ja peļņa, tad kredītā. Nav vajadzīgas mīnus zīmes, tā parādās tikai bilancē.
Oscar
Oscar 17.03.2018 21:45
nav ziņojumu
Paldies par atbildi.
Šobrīd tā arī ievadīju, 3420 un 3410 kontu atlikumus debetā, bet tad man sanāk nepareiza bilances kopsumma virsgrāmatā (mana gadījumā bilances kopsumma +11.0 tūkst vairāk nekā īstajā bilancē). Vai tas ir korekti?
Gabriela86
Gabriela86 17.03.2018 21:54
2 ziņojumi
Protams, ka tas nav korekti.
Pirmkārt, nav nekādu mīnusa zīmju - vismaz atlikumu ievadīšanā kategoriski NĒ!.
Sāciet ar Virsgrāmatu.
Debeta atlikumu kopsummai un kredīta atlikumu kopsummai jābūt vienādām.
Atšifrējiet detalizēti visus debeta atlikumus un visus kredīta atlikumus.
Un šīs summas ar atlikumiem tā arī ievadiet Zalktī.
Zalktī Jums jābūt Virsgrāmatai precīzi ar tām pašām kopsummām (debetā un kredītā), kādas summas Jums ir Virsgrāmatā, kuru saņēmāt no iepriekšējā grāmatveža.

Man izskatās, ka Virsgrāmatas Jums vispār nav, vai arī to izdomāt cenšaties Jūs pati.
Vai arī no bilances Jums maza saprašana, ja uzdodat šādus jautājumus.
Par bilancspējīgu grāmatvedi forumā iemācīties nevar.
Aivars007
Aivars007 18.03.2018 12:18
26981 ziņojums
... tas ir jābūt cipars ar mīnus zīmi ....

Atkārtoju - Virsgrāmatā NAV mīnusa zīmju!
Aivars007
Aivars007 18.03.2018 12:22
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.