По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Izdegšana, pārslodze, depresija? Grāmatveža darba apjoms Uz tēmu sarakstu

Izdegšana, pārslodze, depresija? Grāmatveža darba apjoms
Līdz ar pavasarīga laika iestāšanos uznācis pilnīgs besis, tāpēc gribas padiskutēt par grāmatveža darba apjomu, priekšnieku attieksmi. Grāmatveža pieredze 17 gadi, sākumā bija viens uzņēmums, tagad jau 3 saistīti uzņēmumi kuriem kārtoju grāmavedību. Nozares- mežizstrāde, transports, mazliet ražošana.Visiem uzņēmumiem atskaites, GP, statistiku gatavoju es. GP visos uzņēmumos jāpārbauda zvērinātam revidentam. No šiem trīs uzņēmumiem, diviem lielākajiem pilnībā visu grāmatvedību kārtoju es, noliktava tiek kārtota arī grāmatvedības programmā, kur visus dokumentus ievadu arī es. Lietvedība, rīkojumi, dažādas līgumu izmaiņu saskaņošanas, pierobežu atļauju pieteikumus arī kārtoju es. 2017.g. par abiem uzņēmumiem, kur grāmatvedības darbus veicu tikai es, ir veikts 21021 grāmatojums un 21258 preču kustības (noliktavas dok.). Darbinieki kopā par 2 uzņēmumiem 73, visiem summētais darba laiks, darba braucieni, tabele arī pašai jāsaliek no tahografa nolasīšanas programmas. Grāmatvedību kārtoju Jumī. Darba laikā protams visu nevaru iespēt paveikt, tāpēc ņemu darbu uz mājām gan pa vakariem, gan pa brīvdienām.
Atvaļinājums tikai tik cik vienreiz gadā uz nedēļu aizbraucu atpūsties uz Turciju, un arī tad atbraucot jāstrādā bez brīvdienām. Kādu dienu paņemt un atpūsties mājās nav reāli, jo priekšnieks uzskata ja es esmu mājās tad mani var traucēt par dažādiem sīkumiem un parasti arī izsauc uz darbu.
Direktors uzskata, ka es neko nedaru un ja arī daru tad ļoti lēni. Tāpēc jaūtājums Jums kolēģi, vai es tiešām strādāju lēni, jeb man uzkrauts nenormāls darba apjoms, kā rezultātā es izdegu?
Saba0707
Saba0707 12.04.2018 16:59
21 ziņojums

Atbildes (104)

Atkarīgs ir arī no atrašanās vietas, ja esat laukos, tad būs grūti atrast darbu, ja Rīgā, tad varat ar mierīgu sirdi pamest to šefu likteņa varā.
Kirzaka07
Kirzaka07 13.04.2018 08:39
167 ziņojumi
Palasot diskusiju saprotu, ka mēs grāmatveži sevi pa zemu vērtējam, tāpat pret mums attiecas arī darba devēji. Liela daļa uzskata ka 1000 EUR tas ir normāli (jā maz tas nav) , bet mēs visi rēķinām darbiniekiem algas un redzam kādas algas ir šoferiem (mazāk par 1500 neviens neiet strādāt), tāpat celtniecībā (pietiek spēka spaini pacelt jāu maksā 1000 EUR) , grāmatveža alga ir viena no mazākajām vismaz man tā liekas. Vietējā pašvaldībā arī tikai galvenais grāmatvedis saņem vairāk par traktoristiem un autobuša šoferiem, ekonomists un galv.grāmatveža vietnieks saņem mazāk. Vai tas ir normāli? Cik mums jāzina, jāpielāgojas visādām jaunām izmaiņām un cik šoferiem?
Saba0707
Saba0707 13.04.2018 09:45
21 ziņojums
Такой объем работы на одного человека - это слишком много. И 1000 евро за такой объем - это мало. Точнее, было бы достаточно, если бы у вас был хотя бы один помощник.
Albina
Albina 13.04.2018 09:48
64594 ziņojumi
Palasot diskusiju saprotu, ka mēs grāmatveži sevi pa zemu vērtējam, tāpat pret mums attiecas arī darba devēji. Liela daļa uzskata ka 1000 EUR tas ir normāli (jā maz tas nav) , bet mēs visi rēķinām darbiniekiem algas un redzam kādas algas ir šoferiem (mazāk par 1500 neviens neiet strādāt), tāpat celtniecībā (pietiek spēka spaini pacelt jāu maksā 1000 EUR) , grāmatveža alga ir viena no mazākajām vismaz man tā liekas. Vietējā pašvaldībā arī tikai galvenais grāmatvedis saņem vairāk par traktoristiem un autobuša šoferiem, ekonomists un galv.grāmatveža vietnieks saņem mazāk. Vai tas ir normāli? Cik mums jāzina, jāpielāgojas visādām jaunām izmaiņām un cik šoferiem?
Saba0707 13.04.2018 09:45
Jūs varāt vērtēt sevi, ka gribas, bet darbinieka īstu cenu, demžēl, noteic tirgus. Laikām grāmatvežu ir padaudz atkarībā no šoferu daudzuma....
Klepa
Klepa 13.04.2018 09:54
6764 ziņojumi
Uz grāmatvežiem var ieekonomēt, uz šoferiem tas diemžēl nesanāks. Un šoferi pa lielākai daļai ir "skraidītāji", šodien te, rīt jau citā uzņēmumā.
Saba0707
Saba0707 13.04.2018 10:00
21 ziņojums
Uz grāmatvežiem var ieekonomēt, uz šoferiem tas diemžēl nesanāks. Un šoferi pa lielākai daļai ir "skraidītāji", šodien te, rīt jau citā uzņēmumā.
Šoferis nopelna uzņēmumam naudu, nebūs viņš nebūs naudas. Ļoti bieži nelielos uzņēmumos bez grāmatvedes varētu iztikt, ja nebūtu valsts prasības par papīriem un nodokļiem, līdz ar ko un tāda attieksme . Liela nauda visiem ir vajadzīga, diemžēl, daudz uzņēmumu kuriem tādas naudas nav, lai maksāt atbilstošas normālai dzīvei algu, īpaši ar visiem nodokļiem. Tāpēc katrs pats izlem kur un par kādu naudu strādāt...
Klepa
Klepa 13.04.2018 10:16
6764 ziņojumi
OK, bet novadu pašvaldībās naudu nepelna, bet tur pret grāmatvežu darba apmaksu arī tāda pati attieksme
Saba0707
Saba0707 13.04.2018 10:25
21 ziņojums
OK, bet novadu pašvaldībās naudu nepelna, bet tur pret grāmatvežu darba apmaksu arī tāda pati attieksme
Saba0707 13.04.2018 10:25
Ko varu pateikt... laikam jāmaina professiju
Klepa
Klepa 13.04.2018 10:28
6764 ziņojumi
Godīgi sakot, darbs man patīk, bet ja būtu iespēja atgriezties jaunībā un sākt visu no gala, otreiz neizvēlētos ne tik daudz darba samaksas ziņā, bet slodzes, stresa un attieksmes dēļ.
Saba0707
Saba0707 13.04.2018 10:33
21 ziņojums
Laikām grāmatvežu ir padaudz atkarībā no šoferu daudzuma....

Šim teikumam varu piekrist, jo šodien katra kaza sevi sauc par grāmatvedi.
Šis forums to ļoti spilgti apliecina.

Bet šoferis... nevar būt šoferis, ja viņam nav vismaz attiecīgās kategorijas autovadītāja apliecības.
Skraidītāji viņi ir, jā. Bet tāda ir visa šī laika paaudze.
Ja grāmatvežiem būtu tik stingra atestācija, kāda ir, lai iegūtu autovadītāja apliecību, arī varbūt situācija vismaz nedaudz mainītos.
Aivars007
Aivars007 13.04.2018 10:34
26981 ziņojums
Вернёмся к нашим баранам, то бишь к бухгалтерам. Не надо забывать элементарные понятия, введённые Карлом Марксом - на рынке есть покупатель и продавец труда. Рынок опредляется спросом и предложением. У нас здесь уже не раз были мольбы о помощи найти работу бухгалтера. Зачастую соглашаются на условия, которые меня сводят с ума, которого и так немного.
Поэтому надо или ждать увеличения спроса (количества фирм и т.п.), что тоже маловероятно, т.к. бухгалтерский труд всё более автоматизируется, или общего роста среднего уровня зарплаты в стране, которое, по моему глубокому убеждению очень сильно зависит от роста зарплат в госсекторе, за которым вынужден подтягиваться "капитал", или надеятся , что с рынка в ближашее время уйдут бухгалтеры-экономисты, выкинутые на рынок в момент крушения социализма и закрытия предприятий, или поднимать свой уровень, получая сертификацию и т.п.
Но, если есть силы, и позволяет возраст, я бы подумывал о смене профессии. К сожалению, бухгалтер - это отмирающая профессия.
Tehnolog
Tehnolog 13.04.2018 10:45
3099 ziņojumi
бухгалтерский труд всё более автоматизируется

Šo pamēģiniet attiecināt uz statistikas pārskatiem, ar visām grāmatvedības programmām brīžieme nezini, kā sadabūt statistikai vajadzīgo ciparu, jo tur tie pārskati mēdz būt tādi, ka brīžiem jāsaka cik vajag izdzet, lai kaut ko tādu sadomātu. Nezinu kā Jums, bet man vienam lielākajam uzņēmumam šogad ir jāsagatavo 37 pārskati, revidente jau smejas, ka tā kā es tos visus aizpildu, tad šie tik katru gadu krauj man virsū vēl kaut kādus
Saba0707
Saba0707 13.04.2018 10:55
21 ziņojums
бухгалтерский труд всё более автоматизируется

Šo pamēģiniet attiecināt uz statistikas pārskatiem, ar visām grāmatvedības programmām brīžieme nezini, kā sadabūt statistikai vajadzīgo ciparu, jo tur tie pārskati mēdz būt tādi, ka brīžiem jāsaka cik vajag izdzet, lai kaut ko tādu sadomātu. Nezinu kā Jums, bet man vienam lielākajam uzņēmumam šogad ir jāsagatavo 37 pārskati, revidente jau smejas, ka tā kā es tos visus aizpildu, tad šie tik katru gadu krauj man virsū vēl kaut kādus
Saba0707 13.04.2018 10:55
Ko varu secināt - Jums problēma nav - gramatvedes professijā, problēma ir raksturā Laikam par daudz maiga esāt, ja atļaujiet tik briesmīgi sevi noslogot.
Klepa
Klepa 13.04.2018 11:08
6764 ziņojumi
Mani arī sen jau viens cilvēks nolika pie vietas, kad ieminējos,ka saņemu mazāk kā šoferis, jo gan šoferi, gan pārdevēji pelnot naudu, bet grāmatveži tikai VIDam vajadzīgi, tad lai VID arī maksā algu grāmatvedim. Tad sanāk strādāt ar vainas apziņu, ka tērē tā jau knapos firmas līdzekļus. Labi,vēl, ka tematiskās pārbaudes sodus neuzliek.- tad kaut kā sevi attaisno. Vismaz tagad, kad daudz ir reverso darījumu, no grāmatveža parādījies labums - pārbauda PVN nr. , jo pārdevējam nav laika.
Xinga
Xinga 13.04.2018 11:37
193 ziņojumi
Отрывок из старого советского фильма, про бухгалтера примерно с 2:41 мин.
" Я бухгалтеров -то видел перевидел. Бухгалтера все тихие, маленько пришибленные, голос слабенький, очёчки. Они все курносые и любят смотреть балет по телевизору"

https://www.youtube.com/watch?v=AV-Vo-TDw78
Allda
Allda 13.04.2018 11:42
2909 ziņojumi
Отрывок из старого советского фильма, про бухгалтера примерно с 2:41 мин.
" Я бухгалтеров -то видел перевидел. Бухгалтера все тихие, маленько пришибленные, голос слабенький, очёчки. Они все курносые и любят смотреть балет по телевизору"

https://www.youtube.com/watch?v=AV-Vo-TDw78
Allda 13.04.2018 11:42
Klepa
Klepa 13.04.2018 13:02
6764 ziņojumi
Vajag streikot!
Andaz
Andaz 13.04.2018 16:31
27892 ziņojumi
Vajag streikot!
Andaz 13.04.2018 16:31
Kuri neatbilst aprakstam? Nekas, ja vajag, pārveidosimies.
Japaina
Japaina 13.04.2018 20:13
10269 ziņojumi
бухгалтерский труд всё более автоматизируется

но работы становится все и больше и больше,
больше всего меня достает писание номеров проводок на накладных .
Starina
Starina 13.04.2018 22:02
6422 ziņojumi
больше всего меня достает писание номеров проводок на накладных .
Starina 13.04.2018 22:02
Tas gan.
Irucitis
Irucitis 13.04.2018 22:06
707 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.