По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

Jaunā datu regula parastam uzņēmējam? Uz tēmu sarakstu

Jaunā datu regula parastam uzņēmējam?
Labdien! Vai kād var izskaidrot saprotamā veidā, ko šī jaunā regula nozīmē parastam uzņēmējam (piemēram, nelielam būvmateriālu tirdzniecības veikalam)?
Kas ir jādara, jāmaina?

Paldies, kas atsauksies!
Bison09
Bison09 25.04.2018 16:20
659 ziņojumi

Atbildes (74)

... Datu valsts inspekcijai ar normatīvo aktu nav noteikts deleģējums sniegt juridiskas konsultācijas vai izstrādāt tehniskos risinājumus datu aizsardzības jautājumos ...
Kurš tad būs tas sodītājs, ja šai inspekcijai nav nekādu pienākumu?
Vai būs vēl kāda inspekcija?

Prostitūcija nevis valsts ir šī Latvija!
Aivars007
Aivars007 24.05.2018 12:55
26981 ziņojums
Apskatiet cenas! Vispirms gan nolieciet sev blakus validola paciņu!

Bez IT audita neiztikt!
Aizsargā uzņēmumu no datu noplūdes, finanšu
vai reputācijas zaudējumiem.

Lai palīdzētu uzņēmumiem pielāgot IT sistēmas Vispārīgās datu aizsardzības regulas (GDPR) prasībām, XXXXX piedāvā veikt GDPR IT auditu. Tas ne vien sniegs informāciju par pastāvošā IT riska tendenci un drošības trūkumiem, bet arī palīdzēs izvērtēt, kādi pasākumi ir jāveic, lai uzņēmuma dati būtu drošībā.

IT audits ir neatņemama sastāvdaļa, lai sasniegtu pilnīgu atbilstību regulas prasībām.

Cena: 990 EUR + 6 EUR par katu ierīci (bez PVN).
Aivars007
Aivars007 24.05.2018 12:57
26981 ziņojums
Apskatiet cenas! Vispirms gan nolieciet sev blakus validola paciņu!

Bez IT audita neiztikt!
Aizsargā uzņēmumu no datu noplūdes, finanšu
vai reputācijas zaudējumiem.

Lai palīdzētu uzņēmumiem pielāgot IT sistēmas Vispārīgās datu aizsardzības regulas (GDPR) prasībām, XXXXX piedāvā veikt GDPR IT auditu. Tas ne vien sniegs informāciju par pastāvošā IT riska tendenci un drošības trūkumiem, bet arī palīdzēs izvērtēt, kādi pasākumi ir jāveic, lai uzņēmuma dati būtu drošībā.

IT audits ir neatņemama sastāvdaļa, lai sasniegtu pilnīgu atbilstību regulas prasībām.

Cena: 990 EUR + 6 EUR par katu ierīci (bez PVN).
Aivars007 24.05.2018 12:57
Man ar' šitāds atnāca
Kirzaka07
Kirzaka07 24.05.2018 13:59
167 ziņojumi
Atnāca, tad atnāca. Ne par to stāsts.
Stāsts par to, ka visi klusē kā ūdeni mutē ieņēmuši, visus šī prostitūcija valsts mērogā apmierina. Visiem viss ir labi.

Līdzīgi ir ar e-parasktu.
Vairākus gadus darbojās virtuālais e-paraksts, kuru varēja gan nopirkt (pēc skaita), gan abonēt uz noteiktu laiku.
Nē! Šai "nolādētajai" valstij tas nebija labi, ierēdņiem nebija darba, vajadzēja nodokļu maksātāju naudu turpināt trallināt nost.
Atcēla virtuālo e-parakstu. Izdomāja vietā jaunu - emobile, kurš tagad saucas par produktu - kā maize un piens!
Ja iepriekšējā variantā, neizejot to mājas, ar i-bankas starpniecību visu varēja nokārtot, tad tagad - jāpiesakās jaunajam "produktam", jābrauc uz Pērses ielu (Rīgā) parakstīt līgumu, jāgaida, kamēr Tevi reģistrēs kādā slepenā sistēmā, savā mobilajā tālrunī jāinstalē speciāla aplikācija, tad varēsi sākt lietot.
Tiek darīts viss, lai cilvēkam būtu arvien sarežģītāk eksistēt šajā valstī.
Tas nozīmē - parastais tālrunis ar podziņām jāizmet atkritumu urnā - visiem obligāti jāpērk skārienjūtīgie tālruņa aparāti.
Labi, ka visiem nav obligātā kārtā jāpiesakās lidojumiem uz Marsu.
No sirds nolādu šo valsti!
Aivars007
Aivars007 24.05.2018 14:11
26981 ziņojums
Aivar, es Jums pilnīgi piekrītu, bet daži entuziasti neko neizdarīs šai prostitūcijai
mani arī besī, ka jau atkal Reizniece izdomājusi, ka būšot algas jāizmaksā TIKAI bezskaidrā, bet kā, kur paliek cilvēka brīvā izvēle, ko darīt laukos, nu būs taču jāizmirst un cauri, ceļu nav, laizītājfonus visi lauķi neapgūs, kā mīcīsim mālus tā mīcīsim tālāk.

Kā tajā anekdotē:
guļ nēģeris pludmalē zem palmas un ēd banānu,
pienāk klāt biznesmenis un saka - ko tu te guli, labāk ej iestādi banānkokus, novāc ražu un pārdod tos.
nēģeris - kāpēc?
biznesmenis - nu kā, būs nauda
nēģeris - priekš kam?
biznesmenis - varēsi nopirkt villu, baseinu un gulēt un ēst banānus
nēģeris - a priekš kam? es jau tagad guļu pludmalē un ēdu banānu.
Kirzaka07
Kirzaka07 24.05.2018 14:28
167 ziņojumi
Līdzīgi ir ar e-parasktu.
Aivars007 24.05.2018 14:11
Eparaksts ar ID karti tak ir aktuāls, pāris dienas atpakaļ parakstīju. Mobilo nebiju nekad lietojusi, tur neesmu lietas kursā. Kas attiecas uz datu aizsardzību, pieteicos kursos, kur 10% jāsedz pašam, pārējo cik saprotu no ES fondiem. Vēl nav sākušies tie kursi, bet šodien saņemot epastu no viņiem sāku domāt, vai tas ir priekš manis. Cik saprotu tur akcents likts uz IT speciālistiem, domāju, ka nevilkšu. Sertifikāts jau būs, bet cik lasu daži jau 3 reizes liek to eksāmenu, acīmredzot vai nu nav tik vienkārši, vai bizness plaukst kādam. Bet kopumā ņemot, aina bēdīga, ieraugot tos 990 (!!!) tiešām pēc validola jāmeklē. Es vēl tādu neesmu saņēmusi, un ko tas sevī izsaka :
Sandra48
Sandra48 24.05.2018 14:30
324 ziņojumi
Līdzīgi ir ar e-parasktu.
Aivars007 24.05.2018 14:11
Eparaksts ar ID karti tak ir aktuāls, pāris dienas atpakaļ parakstīju. Mobilo nebiju nekad lietojusi, tur neesmu lietas kursā. Kas attiecas uz datu aizsardzību, pieteicos kursos, kur 10% jāsedz pašam, pārējo cik saprotu no ES fondiem. Vēl nav sākušies tie kursi, bet šodien saņemot epastu no viņiem sāku domāt, vai tas ir priekš manis. Cik saprotu tur akcents likts uz IT speciālistiem, domāju, ka nevilkšu. Sertifikāts jau būs, bet cik lasu daži jau 3 reizes liek to eksāmenu, acīmredzot vai nu nav tik vienkārši, vai bizness plaukst kādam. Bet kopumā ņemot, aina bēdīga, ieraugot tos 990 (!!!) tiešām pēc validola jāmeklē. Es vēl tādu neesmu saņēmusi, un ko tas sevī izsaka :
Sandra48 24.05.2018 14:30
Tas tomēr vairāk attiektos uz juristiem, vnk vadītāji kā vienmēr visu uzkrauj uz grāmatvežiem, jo tie ir atbildīgāki, bet nu īsti pa lielam tas uz grāmatvežiem neattiecas, lai vadītāji domā.
Kirzaka07
Kirzaka07 24.05.2018 14:44
167 ziņojumi
Vaditāji varētu gan domāt, bet , ja es esmu ārpakalpojuma, atrodos kā minimums 100 km attālumā no tā vadītāja, visi dati par to uzņēmumu manā datorā, tad kas maksā tos 900? Uzņēmumā datora vispār nav. Un ja manā datorā ir dati 5-10 klientiem, tad es maksāju 5*900??? Nu īstenībā man pašlaik nav tādu klientu, kuri mierīgi bez lielas vaimanāšanas varētu samaksāt tos 900, lai neciestu ikdienas bizness. Nu viss velk uz to, ka jāklapē tā bodīte ciet
Jā, regulu lasījusi neesmu, zinu, ka mums miestā pagājušajā nedēļā bija sadzīti pilnīgi visi budžeta iestāžu darbinieki uz lekciju (tā to varētu nosaukt) par datu aizsardzību, ieskaitot apkopējus un sētniekus
Sandra48
Sandra48 24.05.2018 15:11
324 ziņojumi
Nu man jau cenu sauca 1500+PVN. Un šis jurists vēl 2017.gadavasarā bija atsūtījis vēstuli 150 +PVN. Cenas kāpj.
Irucitis
Irucitis 24.05.2018 15:13
707 ziņojumi
Svarīgi ir no rītdienas nesūtīt reklāmu pa e-pastu vai SMS fiziskām personām, ja uzņēmums vai pašnodarbinātais nav paprasījis atļauju.
Ko stāstīja raidījumā: pārbaudes notiks pēc iesniegtām sūdzībām no fiziskām personām!
Un tiem, kam agrāk nebija šis "Aizsargā uzņēmumu no datu noplūdes, finanšu vai reputācijas zaudējumiem" svarīgi, tad kāpēc gribat uztraukties. Nevienam taču nav dators bez paroles, mākoņi arī ir ar parolēm, antivīrus licenzēts. Kur visā tajā ir problēma, ko paši nevar bez IT audita tikt galā?
Citāts no Mozello
Sastādi sarakstu ar
Personām, kuru datus Tu vāc (piem. klienti, darbinieki utt.),
Personas datiem, kādus Tu pieprasi,
Personas datiem kādus Tu glabā,
Datu glabāšanas vietām (piem. dators, mākonis, e-pasts, serveris, usb atmiņa utml.),
Visiem partneriem, kuriem Tu tālāk nodod šos datus (piem. grāmatvedības firma, piegādātāji utml.).
Dzēs datus, kas vairs nav nepieciešami.
Pārtrauc pieprasīt un apstrādāt tādus datus, kam nav tiesiskais pamatojums.
Pārliecinies, ka visas datu glabāšanas vietas ir pietiekami drošas.
Sastādi iekšējos uzņēmuma datu apstrādes noteikumus, kas atbilst VDAR prasībām un iepazīstini ar šo dokumentu visus darbiniekus, kas var piekļūt personas datiem.
Sastādi un publicē uzņēmuma datu apstrādes politiku, atbilstoši augstāk minētajām VDAR prasībām un publicē to mājas lapā.
Pārliecinies, ka no datu subjektiem tiek pieprasīta piekrišana (piem. obligātais ķeksis veicot pirkumu e-veikalā).
Informē klientus, darbiniekus un partnerus par datu apstrādes izmaiņām.
Es esmu sajūsmā, jo šovakar atnāca SMS apstiprināt piekrišanu no kaitinošajām firmām, kas neganti regulāri sūtīja reklāmas īsziņas.
Sann
Sann 24.05.2018 16:11
369 ziņojumi
Svarīgi ir no rītdienas nesūtīt reklāmu pa e-pastu vai SMS fiziskām personām, ja uzņēmums vai pašnodarbinātais nav paprasījis atļauju.
Sann 24.05.2018 16:11
Ну вот задолбала реклама от Inbox, но пользуясь их почтовым сервисом ... Как это по новой регуле ?
Meek
Meek 24.05.2018 23:39
5622 ziņojumi
https://lvportals.lv/skaidrojumi/295949-svarigakais-par-visparigo-datu-aizsardzibas-regulu-2018
Albina
Albina 25.05.2018 09:53
64576 ziņojumi
Альбина, речь о другом.
Если у меня адрес е-почты .....@inbox.lv и я пользуюсь их услугами, к тому же бесплатно, они в ответ завалили меня своими рекламами, с которых имеют прибыль...
Как на такую рекламу смотрит новая регула ?
Могут ли они с целью получения своей прибыли посылать рекламу на мой почтовый адрес или могут только размещать рекламу на своем сайте ?
Meek
Meek 25.05.2018 10:16
5622 ziņojumi
Svarīgi ir no rītdienas nesūtīt reklāmu pa e-pastu vai SMS fiziskām personām, ja uzņēmums vai pašnodarbinātais nav paprasījis atļauju.
Sann 24.05.2018 16:11
Блиин! А я своей пассии только что со служебного мобильника СМС-ку отправил, что я её люблю.
Tehnolog
Tehnolog 25.05.2018 10:23
3093 ziņojumi
Альбина, речь о другом.
Meek 25.05.2018 10:16
Лид, я вообще не тебе отвечала. Просто ссылку поставила
Albina
Albina 25.05.2018 10:26
64576 ziņojumi
Svarīgi ir no rītdienas nesūtīt reklāmu pa e-pastu vai SMS fiziskām personām, ja uzņēmums vai pašnodarbinātais nav paprasījis atļauju.
Sann 24.05.2018 16:11
Блиин! А я своей пассии только что со служебного мобильника СМС-ку отправил, что я её люблю.
Tehnolog 25.05.2018 10:23
И эта ... тоже! Вместо того, чтобы ответить: "Я (vārds, uzvārds), p.k. ..., адрес ..., к уголовной ответственности не привлекалась, родственников за границей не имею, в компартии не состояла. Согласна получать от Вашей фирмы СМС, не порочащие мои честь и достоинство."
Пишет: "Я тебя тозеее!"
Тьфу, всё настроение на выходные испортила!
Tehnolog
Tehnolog 25.05.2018 12:25
3093 ziņojumi
сли у меня адрес е-почты .....@inbox.lvи я пользуюсь их услугами, к тому же бесплатно, они в ответ завалили меня своими рекламами, с которых имеют прибыль...
Как на такую рекламу смотрит новая регула ?
Meek 25.05.2018 10:16
Baneri tajā nav iekļauti. Gluži no visa veida reklāmas e-pastā tikt vaļā neizdosies
Блиин! А я своей пассии только что со служебного мобильника СМС-ку отправил, что я её люблю.
Tehnolog 25.05.2018 10:23

Ja no nopietnās sērijas, tad es aizsūtīju manis nīstajam topshopam vēstuli citādi 10 gadus jau kaitina mani dzimšanas dienās un vārda dienās un neieklausījās nekādos lūgumos netraucēt:

Atsaucoties uz SMS par datu atjaunošanu.
Esmu ļoti iepriecināta par jauno datu drošības regulu, kas liek par pienākumu dot piekrišanu saziņai ar fizisku personu pa telefonu un/vai e-pastu un visu datu dzēšanu pēc fiziskas personas pieprasījuma.
Līdz ar to, lūdzu dzēst visus manus datus un nekādā veidā turpmāk nesazināties:
V.U., mob.e-pasts
Neievērošanas rezultātā būs sūdzības pieteikums VDAR.
Ar cieņu,
V.U.
Sann
Sann 25.05.2018 17:11
369 ziņojumi
Ņemšu no Jums piemēru.
Aivars007
Aivars007 25.05.2018 19:34
26981 ziņojums
http://www.tvnet.lv/financenet/viedokli/788233-uznemsanas_nodalam_neiesaka_pa_telefonu_izpaust_informaciju_par_personas_atrasanos_slimnica
Meek
Meek 26.05.2018 22:52
5622 ziņojumi
http://www.tvnet.lv/financenet/finansu_zinas/788109-4finance_visparigas_datu_aizsardzibas_regulas_del_var_pasliktinaties_kreditrisku_vertesanas_kvalitate
Meek
Meek 27.05.2018 13:37
5622 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.