По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

SIA uz Mikrosia Uz tēmu sarakstu

SIA uz Mikrosia
Biju viens no SIA valdes locekļiem (kopā 3) un man nezinot janvārī abi pārējie pārveidojās uz mikrosia (mums paraksttiesības diviem kopā, mani nevajadzēja). Ļaunu nedomājot, man pat nepateica, nepadomāja. Par to uzzināju maijā... esmu pašnodarbinātais - uzreiz pazūd neapliekamais, apgādājamie utt. Momentā sakārtoju papīrus UR un izstājos, bet... vai var kā glābt janvāri-maiju? Gada deklarācijā man šausmīgi cipari būs:(((
P.S. Nekādu ienākumu no mikrosia man vispār nav.. esot it kā mani pieņēmuši darbā ar janvāri automātiski pārejot no SIA... var tā bez mana paraksta??? Neinformējot?
Amorciks
Amorciks 04.06.2018 17:58
2 ziņojumi

Atbildes (11)

Ja bijāt arī dalībnieks, tad automātiski kļuvāt arī darbinieks no 01/01/18 ( ja es pareizi atceros ).
Loral
Loral 04.06.2018 21:11
1163 ziņojumi
Думаю, что только через суд, подав иск на соучредтелей о возмещении потерь в связи с тем, что они за месяц не предупредили, т.к. решение принято без Вашего участия. ИМХО
Tehnolog
Tehnolog 05.06.2018 10:32
3101 ziņojums
Учредители тут причем? Они не себе в карман деньги забрали. Это государство по закону лишило льгот.
Если член правления не знает, что происходит на его предприятии - его проблемы.
Maija
Maija 05.06.2018 10:51
28223 ziņojumi
Учредители тут причем? Они не себе в карман деньги забрали. Это государство по закону лишило льгот.
Если член правления не знает, что происходит на его предприятии - его проблемы.
Не согласен. В вопросе указано, что имели право на принятие решения двумя подписями. Значит должны были за месяц предупредить, т.к. учредитель с момента перехода фирмы в статус плательщика налога с микропредприятия получает статус "darba ņēmējs". Так что надо консультироваться с юристом. ИМХО
Tehnolog
Tehnolog 05.06.2018 10:58
3101 ziņojums
Tehnolog, esat pārliecināts, ka Amoriņš bija arī dibinātājs? Runa tikai par valdes locekļiem.
Ambera
Ambera 05.06.2018 13:30
21759 ziņojumi
Ļoti šaubos, vai jautātājs ir tik "balts un pūkains".
Būt Valdē un neko nezināt - izklausās dīvaini.
Neba jau katrs garāmgājējs uz ielas kādu ieceļ uzņēmuma valdē. Gan jau - labi draugi, čomi pie glāzītes vai kā citādi.
Ir variants - lai čomi arī izmaksā atvieglojumu starpību no savas kabatas. Tad citreiz zinās, kā kaut ko kārtot aizmuguriski.
Atkārtojos - es šai sāgai neticu. Tā ir "patiesība" tikai no vienas puses.
Aivars007
Aivars007 05.06.2018 14:17
26981 ziņojums
Gada deklarācijā man šausmīgi cipari būs:(((
Amorciks 04.06.2018 17:58
Kā Jūs to zināt, ja neko citu nezināt?
Aivareno
Aivareno 05.06.2018 14:20
6641 ziņojums
... Gada deklarācijā man šausmīgi cipari būs:(((
Kādi cipari būs, tādus arī maksāsiet.
Citreiz zināsiet netēlot Nezinīti Saules pilsētā.
Esot par valdes locekli uzņēmumā, kaut kas arī ir jāzina.
Sen jau bija laiks sertificēt visus valdes locekļus, tad šādu "nezinīšu" būtu daudz mazāk.
Aivars007
Aivars007 05.06.2018 14:40
26981 ziņojums
Uh, nu gan te Aivars dusmīgs :))))) izklausās, ka es par naftas kompānijas Valdi runāju un esmu nošmaukusi pāris ļimonus:))))
Paldies visiem par atbildēm, gudrāka netapu - pretrunīgas.
Es esmu arī dibinātājs un Valdē biju. Nekāda viena puse tur nav - visi trīs esam labi paziņas, vienkārši cilvēki nepadomāja, ka man kā pašnodarbinātajam pazūd minimums un atvieglojumi par apgādājamajiem... Viņiem abiem tā bija izdevīgāk!
Amorciks
Amorciks 07.06.2018 11:13
2 ziņojumi
Paldies visiem par atbildēm, gudrāka netapu - pretrunīgas.
Amorciks 07.06.2018 11:13
Kā netapāt gudrāka - tagad zināsiet, ka zaudējāt neapliekamo un atvieglojumus.
Japaina
Japaina 07.06.2018 12:11
10269 ziņojumi
Uh, nu gan te Aivars dusmīgs :))))) izklausās, ka es par naftas kompānijas Valdi runāju un esmu nošmaukusi pāris ļimonus:))))
Paldies visiem par atbildēm, gudrāka netapu - pretrunīgas.
Es esmu arī dibinātājs un Valdē biju. Nekāda viena puse tur nav - visi trīs esam labi paziņas, vienkārši cilvēki nepadomāja, ka man kā pašnodarbinātajam pazūd minimums un atvieglojumi par apgādājamajiem... Viņiem abiem tā bija izdevīgāk!
Amorciks 07.06.2018 11:13
Mans uzdevums nebija darīt Jūs gudrāku. Neesmu utopists.
Savukārt, par "ļimonu nošmaukšanu" manā komentārā nebija ne vārda. Vēl jo vairāk, ka es, cik vien iespējams, vienmēr izvairos no žargona lietošanas.
Vienīgais, par ko pārliecinājos - pati vien pie visa esat vainojama.
Aivars007
Aivars007 07.06.2018 12:25
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.