По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Gada pārskats

Iesniegums VIDam par UIN avansa maksājumu samazināšanu Uz tēmu sarakstu

Iesniegums VIDam par UIN avansa maksājumu samazināšanu
Labrīt,

Vai kādai ir līdzīgs precedents bijis, ka ir gaidāmi zaudējumi par iepriekšējo gadu, bet UIN avansa maksājums ir diezgan paliels. Rodas jautajums, vai varbut VID var samazinat šo avansa maksajumu summu, jo vienalga jau bus parmaksa?

Varbut ir kads iesnieguma paraugs?
Mory
Mory 24.01.2008 09:21
145 ziņojumi

Atbildes (17)

Вы можете хоть роман написать в стихах, но никто вам не уменьшит эти платежи, до тех пор, пока не сдатите годовой отчёт за прошлый год и декларацию.
Tt7
Tt7 24.01.2008 11:57
37863 ziņojumi
Tt7, un tad, kad iesniedz pārskatu?

Mums atkal ir tā ,ja mēs vispār gribam vēl dzīvot, tad šie avansa maksājumi izraisīs to, ka gandrīz būs jāaptur uz zināmu laiku darbību.
Squirrel
Squirrel 24.01.2008 16:03
809 ziņojumi
Squirrel, ну чем же я Вам смогу помочь?

23 статья закона о ПНП предлагает только то, что предлагает, отменить их не отменят, только могут быть варианты его расчёта.
Tt7
Tt7 24.01.2008 16:42
37863 ziņojumi
Nu ja, nekāda pretīmnākšana jaunajiem uzņēmumiem.:-(
Squirrel
Squirrel 24.01.2008 17:05
809 ziņojumi
Vienreiz bija šāda situācija - uztaisīju operatīvo bilanci un uzrakstījām lūgumu samazināt un- samazināja!
Andaz
Andaz 24.01.2008 18:47
27892 ziņojumi
Es arī kaut kā esmu dzirdējusi ka tā dara. Nu bet man piemēram viena firma darbības veids sezonāls pēc MK noteikumiem. Visi darbinieki tiek atbrīvoti un darbība pārtraukta no 1.01.- 31.04. Ko darīt? Avnsa maksājumus ta visiem saprotams nebūs no kā maksāt. Vai jāieekonomē no iepriekšējā gada;-)
Ilma
Ilma 24.01.2008 18:53
30495 ziņojumi
Es tikko uztaisīju operatīvo bilanci un p/z aprēķinu uz uzrakstīju iesniegumu brīvajā forma. Šodien jau piezvanīja no VID, pateica, ka esot izskatījuši mūsu iesniegumu un samazināja avansa maksājumu summu. Tā ka, droši varat to visu darīt.
Yula1507
Yula1507 24.01.2008 20:25
158 ziņojumi
Protams, ka var.

Pati esmu izgājusi šai procedūrai 2007.gadā.

Arī UIN likuma grozījumi, kas stājušies spēkā no 28.11.2007. paredz, ka to var turpināt līdz gada pārskata iesniegšanai.

Tikai ņemiet vērā sodus, ja "neielīdīsiet" rāmjos.
Mu-maija
Mu-maija 24.01.2008 21:02
15864 ziņojumi
Mu-maija

kāda Jums bija šī procedūra, ko sniedzāt un cik ilgā laikā Jums atbildēja?
Krikliepa
Krikliepa 25.01.2008 14:13
207 ziņojumi
Ko, lūdzu, var turpināt līdz gada pārskata iesniegšania?Tā arī nesapratu...

Gada pārskatu domāju tūlīt iesniegt , bet vai iesniegumu aprīlī arī nevar sniegt?

Atklāti palasiju likumu un atkal kaut kās izplūdis kā vienmēr ar 10 iespējām pārprast.

Mums vid ir ļoti nelaipnas konsultantes.Dažreiz esmu zvanījusi pat uz kaimiņu vid, kur sanemu jēdzīguākas atbildes.Varbūt kāds varētu padalīties ar pieredzi konkrētāk,ja varat, kas ir sniedzis vidam iesniegumu par avansa maksājumu samazināšanu.

Kas varētu būt iesniegums utt.:'(
Squirrel
Squirrel 19.03.2008 23:22
809 ziņojumi
Vienkārši pamatojiet, kāpēc avansa maksājumiem jābūt mazākiem.

Man bija samazinājies neto apgrozījums gandrīz uz pusi.

Un viss.

Nelaipnas konsultantes - domāju, ka vienkārši nepieredzējošas kundzīties.

Ja būtu gudrākas, tad būtu atļāvušās būt arī laipnākas. Cilvēciskais faktors.
Mu-maija
Mu-maija 19.03.2008 23:31
15864 ziņojumi
Paldies!Uzrakstīs ar to iesniegumu, ka samazinājies neto apgrozījums (patiesību sakot jau 2 mēnešus nav nekāda apgrozījuma un nākotne tāda miglaina).:-<

Un pārrēkinu kā saprotu veic pats VID, kad logiski iesniegšu visu: Gada pārskatu,UIN deklarāciju un UIN avansa aprēķinu.

Kā saprotu ar iesniegumu laikam nepietiks un vajadzēs operatīvo bilanci.
Squirrel
Squirrel 20.03.2008 00:06
809 ziņojumi
Ну а как же иначе ВИД увидит, что у вас в 2008 году нет оборота? Словам она редко верит.
Tt7
Tt7 20.03.2008 09:06
37863 ziņojumi
Nē, kaāpēc, piemēram jaunam uzņēmumam avansa maksājums līdz gada pārska iesniegšanai(mums tas bija aktuāli pagājušā gadā), piemēram, paši aprēķinājām, ņemot vērā neto apgrozījumu attiecīgajā laika periodā, bez kaut kādas operatīvās bilances iesniegšnas.
Squirrel
Squirrel 20.03.2008 22:32
809 ziņojumi
Nu tā,aizgāju uz VID noskaidrot.Nogaidīju stundu.Visusjautājumus sarakstīju uz papīra, lai es, necilā un neattapīgā persona,neaizkavētu darbā VID konsultanti nodokļu jautājumos(!).(Man veltīja knapi 2 minūtes.Blakus pēkšni nostājās uzstājīgi cita VID darbiniece nepacietīgi mīņājoties-kad es beidzot vākšos...un priecīgi piesēdās savai kolēgai blakus,kad visbeidzot aiztinos.)

Rezultātā sapratu tikai daļēji no visa un to pašu aši ar knīpstangām vilku laukā no klaji neapmierinātās(pēdējā laikā tādas ir lielākā daļa mūsu VID) darbinieces zināšanu krājumiem.

Sapratu tā:

ja gadu atpakaļ mums bija lielāks apgrozījums (janv.- marts) un tagad par tādu pašu periodu mazāks,tad iesniedzot Gada pārskatu nepievienot avansa maksājumu aprēkinu, bet iesniegumu brīvā formā ar lūgumu samazināt.Kad jautāju par operatīvo bilanci,atbildēja ,ka VIDs redzot pēc PVN atskaitēm kāds apgrozījums bijis.

Un kad es jautāju, ka ,iespējams, prognozējama apgrozījuma arī turpmāka samazināšanās salīdzinot ar pagājušo gadu un kas notiek ar nodokli, atbildēja, ka prognozes nekādas netiek ņemtas vērā.A,bet likums to prasa(?).Nu labi iztiksim.

Galu galā nepaspēju izjautāt-ja mums avansa maksājums sanāk paliels 2008. gadam, jo 2007.bijalielāka peļna, tad mums pēc šī iesnieguma iesniegšanas kaut samazinās ņemot vērā iepriekšminēto, bet kas paliek ar faktisko avansa aprēķinu.Vai tas tiek novirzīts, vai samazināts...

Oi,nezinu.Gari saraktīju.Zvanīšu laikam atkal kaimiņu VIDam.

Squirrel
Squirrel 25.03.2008 18:06
809 ziņojumi
Man bija gadījums, kad firmai bija vispār apturēta saimnieciskā darbība, bet vienalga pēc iepriekšējā gada rādītājiem vajadzēja maksāt UIN avansu. Rakstījām iesniegumu, lai atbrīvo no UIN avansa maksājumiem, bet mums atsūtīja atbildi, ka jāsniedz katru mēnesi UIN avansa maksājumu pārrēķins. Tad nu balstoties uz avansa aprēķina veidlapas paraugu, sacerēju kāds varētu izskatīties šis pārrēķins un visu gadu arī katru mēnesi iesniedzu šo pārrēķinu. VIDam bija gana labs diezgan, un avansu nemaksājām un soda naudas arī ne. Ja vēl ir vajadzība, varu aizsūtīt uz meilu.
Alag
Alag 28.03.2008 09:45
59 ziņojumi
Oi, liels,liels paldies! Ja tas tiešām iespējams ,lūdzu, iemetiet manā pastkastītē:

dormouse1@inbox.lv
Domāju, ka man vairs neviens neatsauksies,kaut arī pilnas ausis te piegaudoju.Vakarjau aizlīdu līdz kaimiņu vidam, bet tur rinda uz 3 stundām pie konsultanta,ko nevaru atļauties.Un iekšēji vēl tāda trīce- a ja nu atšifrē,ka neesmu no viņu rajona.

Squirrel
Squirrel 28.03.2008 19:48
809 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.