Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).
Darba likums
Lbdien.Nupat izlasīju DarbA likumā šo:
148.pants Darba laika organizēšanas īpašie noteikumi
(1) Šā likuma 131.pantapirmās daļas, 136.pantapiektās daļas, 138.pantatrešās daļas, 142.pantapirmās daļas, 143.pantapirmās daļas un 145.pantanoteikumus, ievērojot darba drošības un veselības aizsardzības principus, kā arī nodrošinot pietiekamu atpūtu, var neattiecināt uz situācijām, kad, ievērojot attiecīgā darba vai nodarbošanās īpatnības, darba laika ilgums netiek mērīts vai iepriekš noteikts vai to var noteikt paši darbinieki. Minētajos gadījumos nav jāveic darba laika uzskaite.
Kā to saprast?
Atbildes (22)
Это значит, как я поняла, что теоретически работник не должен в течении недели работать больше 40 часов. И он не обязан сообщать работодателю свой график работы. Т.е. если это описать в трудовом договоре, то можно не делать табель. Конечно, если не связано со спецификой работы и т.д. Очень удобнок положение для путёвок оправданных маршрутов.
Neviens īsti nezina, ko tas nozīmē. Ierakstīja, bet paskaidrot aizmirsa.
Был семинар по поводу автотранспорта и там оговаривали это новое изменение. И как раз связывали его с путёвками.
Этот пантик действует уже давным-давно, только там было требование вести учет отработанного времени (табель) и уже лет 5-6 шли разговоры, что будет изменение и уберут требование вести учет отранотанного времени (табель). Это только логично в применении етого пункта.
Наконец-то есть изменение
У меня, например, в маленькой фирме всем это дополнительная работа, каждый сам решает как и когда сделает работу. Наконец-то мне больше не надо изощряться с учетом отработанных часов.
Да и к большинству бухгалтеров, которые не сидят в офисе на доп.работе это имеет прямое отношение.
Kaut kā dīvaini. Pirmais ko prasīja pārbaudītāji, kas nāca uz pārbaudi bija darba laika uzskaites tabulas. Gan šoferiem, gn visiem pārējiem. Nedod Dievs kāds nebūtu ierakstīts.Nu galīgi nesaprotu:-|
P.s kā tad VID piesiesies pie viņuprāt ārpus darba laika veiktajam darbam.
Ну и как вы потом будете отпускные и больничные считать, если учета рабочих часов не будет?
Здесь не спрашивайте. Пишите сразу автоам закона.
Pareizi, tas arī vēl, par to nemaz vēl neiedomājos:-< Nu lūk tas saucās - atviegloja uzņēmējiem dzīvi. Tāpat kā ar mikrouzņēmēju nodokli.
Я табель все-равно пишу - дни. Для фиксировнанной зарплаты за месяц считается что отработаны все рабочие дни месяца. Тогда нет проблем сосчитать отпускные или больничные. Не считая сколько часов отработано, 10 минут или 8-10 часов. Это больше не моя проблема. А в договоре оговорена организация труда по этому пункту. Это и ко мне самой относится.
Darbiniekam noteikts darba laiks 60 stundas mēnesī neatkarīgi no mēneša darba dienu skaita. Darbiniekam ir tiesības pašam noteikt darba dienas ilgumu un darba pienākumu izpildes kārtību atkarībā no ārējiem apstākļiem atbilstoši saņemta pasūtījuma īpatnībām. Darbinieka pienākums ievērot veselības aizsardzības principus un nodrošināt pietiekamu atpūtu.
Есть работа, сообщили к какому числу должна быть сделана, обеспечили доступ в цех и материалы.
Это доп.работа и чел. в свое основное рабочее время ее не может выполнить.
Его проблема не перерабатывать. Практически мы даже не дорабатываем часов но зарплату получаем полную. Главное вовремя и качественно выполнить работу.
Nu varbūt, ka tagad būs savādāk, jo visu laiku no pārbaudītājiem Vid bij stingra prasība uzrādīt darba laika tabelē stundas.
Tur jau tā lieta, ka ši prasība ir izņemta 148.pantam
Par to jau sen runāja, ka neiet kopā tajā pantā ierakstītais "ievērojot attiecīgā darba vai nodarbošanās īpatnības, darba laika ilgums netiek mērīts vai iepriekš noteikts vai to var noteikt paši darbinieki" un prasība uzskaitīt nostrādāto laiku.
Jo panti par virsstundām u.c. tur jau nedarbojas no sākuma. Tikai tābeles vešana nebija noņemta.
Es vai direktors tajā dienā ieskatijas Internetbankā, izdrukāja izrakstu vai kaut-ko pārskaitīja. Skaitas darba diena, nostrādātas 10 minūtes. Nākošreiz es par to firmu pēc pāris dienām atcērēšos
Un nu raksti tābelē nostrādāto stundu precīzu uzskaiti. It sēvišķi ja es to izdruku vienos naktī izdrukāju
DL 148. panta nosacījumi pieļāva arī agrāk nepildīt darba laika uzskaites tabeli. Ja ir liela vēlēšanās visu var pildīt pa divi lāgi.
Agrāk, pielietojot 148.pantunedrikstēja Neizpildīt 137.panta1.daļu
Aktuālā redakcija : 29.06.2009
Darba likums
137.pants Darba laika uzskaite
(1) Darba devējam ir pienākums precīzi uzskaitīt katra darbinieka nostrādātās stundas un virsstundas, tajā skaitā nakts laikā, nedēļas atpūtas laikā un svētku dienā nostrādātās stundas.
148.pants Darba laika organizēšanas īpašie noteikumi
(1) Šā likuma 131.pantapirmās daļas, 136.pantapiektās daļas, 138.pantatrešās daļas, 142.pantapirmās daļas, 143.pantapirmās daļas un 145.pantanoteikumus, ievērojot darba drošības un veselības aizsardzības principus, kā arī nodrošinot pietiekamu atpūtu, var neattiecināt uz situācijām, kad, ievērojot attiecīgā darba vai nodarbošanās īpatnības, darba laika ilgums netiek mērīts vai iepriekš noteikts vai to var noteikt paši darbinieki.
O jā, grafikus, grafikus...
Tagad vairs nevajag
Apbrīnoju grāmatvežus un uzņēmuma vadību, kuriem neko nevajag - ceļazīmes nevajag (degvielu no zila gaida uz izmaksām noraksta un pilnīgi vienlga, kur darbinieki to nobraukā), grafikus nevajag (arī vienalga kā algu aprēķina un vai vispār nāk uz darbu)...
Andaz,
Meek
сообщений: 2563 29.04.2010 15:43
Я табель все-равно пишу - дни. ......
Varat brīnīties kaut vai bez gala.... Katram savas niances, kuras jāievero uzskaitē
Un likumus arī jāievero.
Es arī turpinu brīnīties, ka joprojām ir tik daudzi, kas grāmatvedības uzskaites kārtošanas būtību nesajēdz un to dara tikai tāpēc, ka likums nosaka.
Tiešām, ir joprojām ir tik daudzi, kas sevi par vienīgo pareizo uzskata.
Aizvērt
Īss pārkāpuma apraksts
Aizvērt
Rediģēšanas vēsture