По-русски
Piemēram: PVN deklarācija
VGK

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" Pie ierakstiem

2023. gada 8. jūnijā Saeima galīgajā lasījumā, pieņēma grozījumus likumā "Par nodokļiem un nodevām". Grozījumi nosaka, ka Valsts ieņēmumu dienestam ar 2024. gadu būs jānodrošina publiski pieejams nodokļu maksātāju reitinga kopējais novērtējums. Grozījumos arī iekļautas izmaiņas jaunu kontu atvēršanas regulējumā, tie nosaka, ka finanšu iestādei 90 dienu laikā pēc konta atvēršanas jāierobežo līdzekļu kustība un darījumi saistībā ar kontu līdz brīdim, kad tiek sniegts apliecinājums par nodokļu rezidenci. Tādas izmaiņas ir saistītas ar Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānu. Plāns paredz ieviest jaunu informācijas tehnoloģiju sistēmu nodokļu maksātāju segmentācijai, integrējot nodokļu maksātājiem paredzēto informāciju datubāzē un nodrošinot datu vizualizāciju VID elektroniskajā deklarēšanas sistēmā.

Šīs izmaiņas ļaus nodrošināt publiski pieejamu nodokļu maksātāju reitinga kopējo novērtējumu, kas būs balstīts uz VID sniegto informāciju par nodokļu saistību izpildi. Tas ļaus visiem interesentiem, t.s. komersantiem, auditorfirmām, kredītiestādēm un citām institūcijām veikt attiecīgā darījumu partnera un risku izvērtējumu. Nodokļu maksātājiem būs iespēja pašiem pārbaudīt savu reitingu un informēt par to darījumu partnerus.

Reitinga kopējais novērtējums tiks piešķirts uzņēmumiem un uzrādīts ar burtu vērtējumu. A kategorija apzīmēs uzņēmumus ar labu nodokļu samaksas disciplīnu un bez būtiskiem riskiem, B kategorija apzīmēs uzņēmumus ar riskiem vismaz vienā nodokļu saistību izpildes jomā, C kategorija attieksies uz uzņēmumiem, kuri ir izslēgti no PVN maksātāju reģistra vai kuru saimnieciskā darbība ir apturēta, N kategorija attieksies uz uzņēmumiem, kuri neveic aktīvu saimniecisko darbību.

www,nikijs.com

VGK
VGK 08.06.2023 18:00, skatījumi: 59
659 ziņojumi
Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.