По-русски
Piemēram: PVN deklarācija
VGK

Iesniegums automātiskai nodokļa atmaksai jāiesniedz līdz 2. oktobrim Pie ierakstiem

Tiem iedzīvotājiem, kuri ir saņēmuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vēstules par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu, līdz šī gada 2. oktobrim (ieskaitot) ir jāiesniedz VID iesniegums ar savu bankas kontu, lai nodokļa pārmaksu saņemtu automātiski, bez gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas.

Iesniegums ir pieejams VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) sadaļā “Sagatavot dokumentu no veidlapas” – “Iedzīvotāju ienākuma nodokļa dokumenti” –  “Iesniegums automātiskai nodokļa atmaksas saņemšanai, neiesniedzot gada ienākumu deklarāciju”.

Tiem iedzīvotājiem, kam vēstules tika nosūtītas papīra formātā, iesnieguma veidlapa ir pievienota sūtījumā. To var aizpildīt un iesniegt tuvākajā VID klientu apkalpošanas centrā, ierodoties klātienē darba laikā pirmdienās un ceturtdienās, kā arī nosūtot iesniegumu papīra veidā pa pastu uz adresi Talejas iela 1, Rīga, LV-1978 (pasta zīmogs 30.09.2023.).

Informācija par VID klientu apkalpošanas centru adresēm un darbalaikiem pieejama VID tīmekļvietnē www.vid.gov.lv sadaļā “Kontakti” vai zvanot uz VID konsultatīvo tālruni +37167120000.

Laikā no šī gada 30. augusta līdz 8.septembrim VID izsūtīja vēstules vairākiem tūkstošiem iedzīvotāju, kuriem saskaņā ar VID veiktajiem aprēķiniem varētu būt izveidojusies iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksa par 2022. gadu. Vēstules tika izsūtītas gan elektroniski, VID EDS sistēmā, gan papīra formātā uz iedzīvotāju deklarēto dzīves vietu.

Tie iedzīvotāji, kuri līdz šī gada 2. oktobrim (ieskaitot) aizpildīs iesniegumu un norādīs tajā savu bankas kontu, turpmāk iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksu, ja tāda būs radusies, varēs saņemt automātiski, neiesniedzot gada ienākumu deklarāciju.

Saņemt nodokļa atmaksu bez gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas iedzīvotāji turpmāk varēs šādos gadījumos (jo par tiem VID rīcībā jau ir informācija):

  • Ja cilvēka algai vai pensijai gada laikā nav piemēroti visi nodokļu atvieglojumi (piemēram, par apgādājamajiem, atvieglojumi mazākiem ienākumiem vai atvieglojumi invaliditātes gadījumā, politiski represētajiem vai nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem)
  • Ja cilvēkam iepriekšējā gadā ir bijuši ieguldījumi privātajos pensiju fondos vai uzkrājošā dzīvības apdrošināšana.

Savukārt, ja cilvēkam būs čeki par attaisnotajiem izdevumiem (medicīnu, zobārstniecību, izglītību, bērnu pulciņiem un ziedojumiem), tad arī turpmāk varēs iesniegt gada ienākumu deklarāciju par trim iepriekšējie gadiem un atgūt pārmaksāto nodokli par tiem.

Jautājumu gadījumā aicinām zvanīt uz VID konsultatīvo tālruni +37167120000 vai uzdot savu jautājumu rakstveidā EDS sadaļā “Sarakste ar VID”. Zvanot uz VID konsultatīvo tālruni, ikviens var saņemt personificētu konsultāciju, ja zvanot pieslēdzas EDS un nosauc tur redzamo kodu.

VID Informācija

www.nikijs.com

VGK
VGK 28.09.2023 16:51, skatījumi: 40
673 ziņojumi
Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.