По-русски
Piemēram: PVN deklarācija
Latvijas Zaļais Punkts

Vai ir paredzētas izmaiņas dabas resursu nodokļa likmēs par izlietoto iepakojumu pēc jaunā dabas resursu nodokļa likuma stāšanās spēkā? Ja likmes ir mainījušās, kad uzņēmumiem dabas resursu nodoklis ir jāsāk maksāt pēc jaunajām likmēm? Pie ierakstiem

Pēc jaunā dabas resursu nodokļa likuma stāšanās spēkā šā gada 1. janvārī ir noteiktas augstākas dabas resursu nodokļa likmes par iepakojumu, kas pakāpeniski tiks piemērotas no 2007. gada. Līdz 2007. gada 1. janvārim dabas resursu nodoklis ir jāmaksā pēc tādām pašām likmēm kā līdz šim, izņemot likmes par plastmasas (polimēru) izejmateriāliem. Sakarā ar to, ka PET iepakojums vairs atsevišķi netiek izdalīts, no 2006. gada 1. janvāra dabas resursu nodokļa likme par plastmasas (polimēru) iepakojumu līdzšinējo 0,09 LVL/kg vietā turpmāk būs 0,10 LVL/kg. Ar šo pašu pozīciju ir saistītas arī svarīgas izmaiņas, kas iepakotājiem ir jāievēro no 2006. gada 1. janvāra un attiecas uz iepakojumu no kompozītmateriāliem un no politelēntraftalāta (PET). Turpmāk par iepakojumu no kompozītmateriāliem dabas resursu nodoklis ir jāmaksā pēc tā iepakojuma materiāla veida, kas konkrētajā iepakojumā svara ziņā ir pārākumā, bet par PET iepakojumu ir jāmaksā kā par plastmasas (polimēru) iepakojumu.
Pakāpenisks dabas resursu nodokļa likmes pieaugums ir paredzēts no 2007. gada 1. janvāra līdz 2009. gada 1. janvārim. Turpmāko trīs gadu laikā dabas resursu nodokļa likmes pieaugs visiem materiālu veidiem vidēji par ~12 reizēm, piemēram, par stikla iepakojumu tā pieaugs no 0,04 LVL/kg 2006. gadā līdz 0,25 LVL/kg 2009. gadā (likuma „Par dabas resursu nodokli” 7. pielikums).
Tik ievērojams dabas resursu nodokļa likmju pieaugums ir noteikts, lai Latvijā nodrošinātu ražotāju atbildības principa ieviešanu un piemērošanu, jo no 2007. gada 1. janvāra ražotājiem un importētājiem vairs netiks piešķirtas dabas resursu nodokļa atlaides 80% apmērā, bet gan 100% nodokļa atbrīvojums, ja tie nodrošinās izlietotā iepakojuma reģenerācijas normu izpildi:
a. izveidojot un piemērojot izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas sistēmu, par kuras piemērošanu ir noslēgts līgums ar Vides ministriju;
b. noslēdzot līgumu ar kādu no esošajiem iepakojuma apsaimniekotājiem, piemēram, ar Latvijas Zaļo punktu, par piedalīšanos tā izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas sistēmā.
Zalais.lv
Zalais.lv 10.03.2007 16:37, skatījumi: 15
166 ziņojumi
Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.