По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Maksātnespēja, bankrots, kredīti un aizņēmumi. Noma, īre, līzings

Norēķini par komandējumiem Uz tēmu sarakstu

Norēķini par komandējumiem
Sveiki!

Uzņēmumā uz konta 5142 - Norēķini par komandējumiem ar X darbinieku kredītā stāv summa. Darbinieks X jau sen nestrādā uzņēmumā un grāmatveži arī daudz ir nomainījušies. Vadītājs saka, ka darbiniekam viss tika samaksāts skaidrā, kaut gan kases uzņēmumā nav. Līdz ar to nav dokumentu, ka norēķins ir veikts. Caur banku tagad vadītājs arī neko nevēlas maksāt. Vai tas nozīmē, ka varu sastādīt gr.izziņu un ielikt šo summu uz ieņēmumiem? Kas man būtu jāuzraksta gr.izziņā, kāpēc tas tiek darīts? Vai kāds varētu padalīties info rakstīšanā?

Jau iepriekš paldies par palīdzību.
Natali_z
Natali_z 30.11.2011 11:20
174 ziņojumi

Atbildes (9)

Bez uzņēmuma vadītāja rakstveida rīkojuma neko nevajag darīt.

Rīkojumā arī būs pamatojums un norādījums, ko darīt.
Aivars007
Aivars007 30.11.2011 14:47
26981 ziņojums
OK, tad, kas jāraksta rīkojumā? Kāds iemesls ir jāmin, kāpēc netiks veikts norēķins par komandējumu X darbiniekam?
Natali_z
Natali_z 30.11.2011 16:46
174 ziņojumi
Par cik latiem tāds"kreņķis"?
Japaina
Japaina 30.11.2011 16:51
10269 ziņojumi
Kā es, piemēram, varētu zināt iemeslu? I sapņos nerādās Jūsu šefa izdomātie iemesli.

99% gadījumu bijušos darbiniekus var sameklēt un izmaksāt viņiem visu, kas pienākas.

Tā jau Jūsu šefs Jums kādu dienu pateiks, ka visiem algas viņš jau izmaksāja - skaidrā naudā, kaut gan uzņēmumā kases nav.
Aivars007
Aivars007 30.11.2011 20:46
26981 ziņojums
Runa iet vairāk kā par 400 Ls. Es jau nezinu kāpēc tas karājās grāmatvedībā no 2008.gada.... bet ja reiz man tagad ir jāved tā grāmatvedība, tad es negribu, lai tas karājas arī tālāk gaisā. Tāpēc arī prasu padomu kā lai izdara, lai viss ir pareizi cik to var pareizi izdarīt.
Natali_z
Natali_z 01.12.2011 01:01
174 ziņojumi
Aivar, kā jau zināms tad vairākums gadījumu visus rīkojumus jau raksta grāmatvedība, bet vadītājs tos vienkārši apstiprina. Viņš pat i nedomā kaut ko izdomāt... viņš tikai pasaka, ka neko nemaksās tam cilvēkam, bet grāmatvedim ir jāizdomā, ko var darīt, lai tas nekārās gaisā katru gadu nododot GP.
Natali_z
Natali_z 01.12.2011 01:04
174 ziņojumi
Nu tad pārceliet uz ieņēmumiem un vairs nekarāsies.
Ilma
Ilma 01.12.2011 09:20
30495 ziņojumi
liekie čeki ievadīti komandējuma atskaitē un tāpēc radās atlikums, bet darbiniekam samaksāja droši citu summu reālo.
Linete
Linete 01.12.2011 10:17
2982 ziņojumi
Natali_z

Saprotu Jūsu situāciju, nešaubos, ka tā arī ir, kā Jūs rakstāt - Viņš pat i nedomā kaut ko izdomāt... viņš tikai pasaka, ka neko nemaksās tam cilvēkam...

Kaut gan vismaz es līdzīgos gadījumos tomēr cenšos "izvilkt" no vadītāja viņa domas, lai pamatotu lēmumu. Katrā ziņā es publiski nekad "kreiso" variantu padomus nedodu.

Pēc "tiesas un taisnības" arī Ilmai nav taisnība - tie nav nekādi ieņēmumi. Jo šīs summas attiecināšanai uz ieņēmumiem nav loģiska pamatojuma - cilvēks nav miris, nav bezvēsts prombūtnē un tml.

Pēc būtības tas ir izdevumu samazinājums ar visām no tā izrietošajām sekām. Jākoriģē attiecīgā gada UIN deklarācija, šogad jālabo un jāpaskaidro Gada pārskata pielikumā.

To arī savam šefam izskaidrojiet, ka būs vēl jāpiemaksā UIN un nokavējuma nauda. Izskaidrojiet, ka nevar būt izdevumi, kas nevienam netiek kompensēti. Tik elementāras lietas jau viņam vajadzētu saprast.

Varbūt tad "atčohnīsies".

Jūtu līdzi visiem, kam jāstrādā ar tādiem izcili gudriem šefiem.

P.S. No šīs pašas "operas" - nedaudz līdzīgi. Man zināmam uzņēmumam VID uzlika tāāāādu uzrēķinu, ka maz neliekas. Par izdevumiem, kas nevienam nebija kompensēti, bet priekšnodoklis, protams, bija atskaitīts pilnā apmērā. Kāpēc tā, detaļas padomājiet paši.

N reizes esmu teicis - VIDā nestrādā tikai muļķi.

Lai arī šeit ir tikai 400 Ls, arī šis gadījums pēc būtības ir līdzīgs.
Aivars007
Aivars007 01.12.2011 12:35
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.