Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).
Mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja apgrozījums Uz tēmu sarakstu
Mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja apgrozījums
Palīdziet saprast, lūdzu! Respektīvi, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs sniedz apsardzes pakalpojumus visa mēneša garumā, par kuriem rēķins tiek izrakstīts nākošā mēneša pirmajos datumos. Tagad sastādot gada pārskatu aizdomājos par jēdzienu "taksācijas perioda apgrozījums"...
Sastādot ceturkšņa atskaites, apgrozījumā iekļāvu rēķinu summas, kuras izrakstītas (!) attiecīgajā ceturksnī nevis tās summas, kuras attiecas uz attiecīgo periodu (pēc principa tāpat kā PVN deklarācijai). Piemēram, rēķins par martu izrakstīts aprīlī - kurā ceturksnī tas jāiekļauj atskaitē - 1. vai 2. ceturksnī? Jo decembra pakalpojumus, par kuriem rēķins izrakstīts janvārī, iekļauju 2011. gada PZ aprēķinā, kā rezultātā ceturkšņu deklarācijas summas nesakrīt ar PZ aprēķinu.
PALDIES!
Atbildes (46)
Kam un kur Jūs sniedziet apsardzes pakalpojumus?
СИА? тогда или выписывайте счета последним днем месяца или учитывайте накопленные доходы, будет вам полное совпадение
Te gan drīzāk izskatās pēc slēptā darba spēka.
спрашивали не об этом
да и вывод поспешный - охранные услуги - понятие широкое
Paldies par atbildēm, bet tiešām jautājums šoreiz nav par slēpto darbaspēku, kaut gan tas man tagad arī sagādā "nelielas" galvassāpes. Apsargāts tiek neliels tirdzniecības centrs (pakalpojums tiek sniegts visas diennaksts garumā, nepārtraukti) un tas tiek darīts jau gadus desmit - vispirms bija "parasts" SIA, tad, rodoties iespējai, "uztaisīja" MUN (SIA), un tagad nu domā, kā pierādīt, ka nav darbaspēka nodrošināšanas pakalpojums, kaut gan šie apsargi NEKAD (kā jau rakstīju ~10 gadus) nav bijuši šī tirdzniecības centra "štatā", kā arī šiem uzņēmumiem nav nekādas juridiskas saistības utt. utml.
Jā, bet jautājums bija par ko citu... likumā par MUN teikts „Ar mikrouzņēmumu nodokli tiek aplikts mikrouzņēmuma taksācijas perioda apgrozījums”. Kas tad ir tas „periods” priekš MUN deklarācijas un MUN aprēķināšanas – periods, par kuru sniegts pakalpojums vai periods, kurā izrakstīts rēķins???
Kel, to jau tagad saprotu, ja katru mēnesi būtu rēķinu izrakstījusi ar 30-31. datumu, tad sirds būtu pavisam mierīga, bet tagad ir tā kā ir. Un jautājums par to, vai KATRU mēnesi (jo rēķins izrakstīts mēneša sākumā par iepriekšējo), jāgrāmato uzkrātie ieņēmumi vai tomēr MUN jāmaksā par attiecīgajā ceturksnī izrakstītajos rēķinos uzrādīto summu?
мое мнение, что
MUN jāmaksā par attiecīgajā ceturksnī izrakstītajos rēķinos uzrādīto summu, при условии, что нет нарушений в учете
Если в данном случае налог тесно связан с квартальным доходом, все-таки показывала бы накопленные доходы
Даже по аналогии с нормальным СИА, где период год, и в подобной ситуации можно весь год не заморачиваться, но декабрь-январь мы разносим четко
хотелось бы послушать еще чье-то мнение
Kas tad ir tas „periods” priekš MUN deklarācijas un MUN aprēķināšanas – periods, par kuru sniegts pakalpojums vai periods, kurā izrakstīts rēķins???
Kad izrakstīts rēķins.IMXO
Japaina, bet tad sanāks, ka PZ par gadu uzrādītais apgrozījums nesakritīs ar ceturkšņa atskaitēs uzrādīto apgrozījumu, jo gada beigās par decembri tomēr grāmatoju uzkrātos ieņēmumus. Vai šis "ies cauri"?
мнения мирно разделились
может еще кто зайдет в темку?
может даже вопрос не совсем в том,
periods, par kuru sniegts pakalpojums vai periods, kurā izrakstīts rēķins???
вопрос скорее, как в данном случае корректней отражать доход
Ieņēmumus vienmēr uzrāda periodā, kad tie radušies.
Atradušas par ko brīnīties
Sveiciens visiem Valentīndienā!
MUN likumā skaidri un gaiši ir ierakstīts, ka MUN nodokļaobjekts ir uzņēmuma apgrozījums, t.i., PZA uzrādītie ieņēmumi. PZA ieņēmumi jāuzrāda pēc uzkrāšanas principa (gada pārskatu likums). I togo - MUN jāmaksā neatkarīgi no tā kad izraksta rēķinu, bet tad, kad sniedz pakalpojumu.
MUN likumā skaidri un gaiši ir ierakstīts, ka MUN nodokļaobjekts ir uzņēmuma apgrozījums, t.i., PZA uzrādītie ieņēmumi. PZA ieņēmumi jāuzrāda pēc uzkrāšanas principa (gada pārskatu likums). I togo - MUN jāmaksā neatkarīgi no tā kad izraksta rēķinu, bet tad, kad sniedz pakalpojumu.
Все так, если это СИА. В случае с индивидуалами доходы будут считаться по кассовому принципу.
Всем доброго времени суток.
Вот и я готовя годовой отчет "микрика" , закралось сомнение что за 4 квартал налог посчитала все же не верно. Т.е. за 4-ый квартал только по выписанным в этом периоде счетам расчитаны и уплочены 9%. В январе выписан счет за декабрь, зделана проводка накомленных доходов....и действительно получится что PZA отчет не совпадет с суммой квартальных отчетов...... эх неужели хорошая мысля (неопотному) приходит опосля.....
"Labi", ka neesmu es viena tāda
Bet, problēma (vismaz man) jau nav tikai "за 4 квартал налог посчитала все же не верно", bet gan par iepriekšējiem ceturkšņiem arī ir kļūdaini aprēķināts MUN, jo sanāk katru mēnesi (labi - katru ceturksni) uzskaitīt uzkrātos ieņēmumus. Nu neko, būs jālabo deklarācijas
Labi, ka es rēķinus rakstu par tekošo mēnesi.
Mans MUNM arī raksta par tekošo.
Vispār, pirms ķerties pie grāmatvedības kārtošanas, derētu izmācīties par grāmatvedi, tad tādi jautājumi neradīsies.
interesanta diskusija, par ieņēmumu atzīšanu.. pēc rēķina izrakstīšanas datuma
Par pievienotās vērtības nodokli
8. pants. Pievienotās vērtības nodokļa rēķins
(2) Pakalpojuma sniegšana ir notikusi, ja pakalpojums sniegts pasūtītājam vai atlīdzība par pakalpojumu saņemta pirms pakalpojuma sniegšanas.
Поэтому я делаю так (у меня SIA):
30.12.11 D2300 K6110 100,00
30.12.11 D2300 K5721 22,00
а при выписке счёта:
03.01.12 D2310 K2300 122,00
Все обороты и отчёты сходятся.
2300 - Uzkrātie ieņēmumi.
Aizvērt
Īss pārkāpuma apraksts
Aizvērt
Rediģēšanas vēsture