Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).
DD jauni noteikumi par atvaļinājuma dienām Uz tēmu sarakstu
DD jauni noteikumi par atvaļinājuma dienām
Sveiki! Pie manis griezās pēc padoma mana kaimiņiene. Viņai darbā sekojoša situācija.
Viņa atgriezās no BKA un viņai paziņoja, ka ir jauni noteikumi attiecībā uz atvaļinājuma dienām. Ja pēc viņas personiskā (individuāla) darba gada ir uzkrājies vairāk par 10 dienām, tad pārsniegumu jāizmanto 3 mēnešu laikā. Pretējā gadījumā pārsniegums tiks dzēsts.
Ir kādi jauni noteikumi vai likums, kas to paredz darīt? Vai arī tas ir uzņēmuma izdoma? Ja to izdomājis pats uzņēmums, cik tas ir likumīgi?
Paldies iepriekš visiem par atbildēm!
Atbildes (17)
Lai viņai darbā parāda, kur tas tā rakstīts.
Es neesmu redzējusi.
Es arī neesmu, tāpēc izbrīnījos, kad viņa man to stāstīja. Viņa tikko ir atgriezusies un viņai nav izdevīgi tagad izmantot to pārsniegumu....
vadība var sūtīt pēc pastiprināta/saskaņota grafika vai atsevišķas vienošanas ar darbinieku, jāvienojas pec brīvas grības.
pastiprināta=apstiprināta
Februāra beigās biju seminārā par atvaļinājumiem, ko vadīja Māris LINGA – darba samaksas speciālists, iekšējais auditors.
Pārcelt tik tiešām drīkst tikai 2as nedēļas. Un ja viņai ir vairāk, tā automātiski tiks zaudētas. Arī atlaižot kompensēt drīkst tikai tekošo gadu+2as nedēļas no pag.gada
Darba devējs visticamāk nāk viņai pretī un piedāvā izņemt pārsnieguma daļu, jo pretējā gadījumā tā tiks zaudēta.
vai Māris Linga arī komentēja tiesu praksi?
Pārcelt tik tiešām drīkst tikai 2as nedēļas. Un ja viņai ir vairāk, tā automātiski tiks zaudētas. Arī atlaižot kompensēt drīkst tikai tekošo gadu+2as nedēļas no pag.gada
Semināros var daudz ko teikt, Darba likums nenosaka ka darba devējs NEdrīkst kompensēt visu neizmantoto atvaļinājumu un automātiski darbinieks neko zaudēt nevar!
"ir uzkrājies vairāk par 10 dienām, tad pārsniegumu jāizmanto 3 mēnešu laikā" - dzirdēju, ka dazi budzetnieki, kuri nevar samaksat saviem darbiniekiem prēmijas, dod tiem prēmijas vietā brīvās dienas ( apmaksātās), un tām dienam ir noteikts termiņs, līdz kuram ir jaizmanto - savadāk sanāk, ka tev tos nevajag
Man kaimiņiene teica, ka tagad esot jauns likums - jāstrādā viens mēnesis gadā, atvaļinājums - vienpadsmit mēneši.
Esmu priecīKs!
Administratoram - ieteikums.
Izveidot forumā jaunu sadaļu "Kaimiņiene teica".
Kaimiņiene prasīja man padomu, vai tiešām tiek dzēsts neizmantots atvaļinājums, ja ir pšrsniegums...
nevis "kaimiņiene teica", Aivar!
Savukārt nesenajā spriedumā lietā Nr. SKC-667 (2010) [5] Senāts mainīja nostāju, atzīstot, ka DL 149. panta 3. daļas noteikumi, kas paredz, ka var pārcelt tikai atvaļinājuma daļu (ne vairāk kā 2 nedēļas, ja atvaļinājums ir 4 nedēļas) un tikai uz 1 gadu, nozīmē, ka atvaļinājuma daļa, kas nav izmantota tam sekojošajā nākamajā gadā, tiek zaudēta un anulējas.
Nu, i anulējiet uz veselību.
Es atļauju.
es atļauju nekompensēt vispār un neko nekur nepārcelt.
Nu re, vēl viens labestīgs cilvēciņš, arī atļauj.
Kad "Bilancē" bija ievietots raksts par šo pēdējo "tiesas praksi" par 6 nedēļu kompensāciju, tad darba inspekcija STIPRI abižojās, lūk, tā tas nav!
Un tad nākošajā žurnālā tika ievietots noliedzošs raksts - kam nav slinkums - palasiet.
Tad jau VDI bija jāgiežas pie tiem juristiem, kas veidoja šo lēmumu, nevis pie raksta autora.
VDI piedāvā darbiniekiem skriešus skriet pie viņiem un sūdzēties par atvaļinājumu nepiešķiršanu... uz priekšu!
Tā nu ir ar tiem juristiem: vienu gadu spriež par labu darbiniekam, otru - par labu darba devējam. Tieci te gudrs!
Aizvērt
Īss pārkāpuma apraksts
Aizvērt
Rediģēšanas vēsture