Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).
SDV + darba brauciens/komandējums Uz tēmu sarakstu
SDV + darba brauciens/komandējums
Labdien!
Vai tad SDV MUN maksātājs saskaņā ar Mikrouzņēmuma nodokļa 2.1 panta (2) 3) daļu drīkst sev izmaksāt virs 720 EUR kā darba brauciena kompensāciju vai komandējuma naudu? Tikko runāju ar vienu paziņu, un viņš stingri uzstāj uz to, ka tā drīkst un viņš jau to dara divus gadus. Vai tad SDV sevi vispār drīkst sūtīt komandējumā/darba braucienā?
Atbildes (21)
SDV nav komandējumu.
To, ka vienmēr kāds ignorē normatīvo aktu noteikumus, katrs no mums zina.
Kad VID Jums uzrēķinās nodokļus un vēl arī soda naudu, tad tas gudrinieks Jums neko nepalīdzēs.
Lai viņš pamēģina tā stingri uzstāt nodokļu inspekcijai.
SDV nav komandējumu.
To, ka vienmēr kāds ignorē normatīvo aktu noteikumus, katrs no mums zina.
Kad VID Jums uzrēķinās nodokļus un vēl arī soda naudu, tad tas gudrinieks Jums neko nepalīdzēs.
Lai viņš pamēģina tā stingri uzstāt nodokļu inspekcijai.
В принципе вы, Авар, правы как всегда. Но у меня тут возникла одна интересная мысль. Поскольку этот SDV - MUN maksātājs, то в понимании закона о МУН он является дарба немейсом и соответственно попадает под действие правилах о командировках. Что скажете?
Вопрос спорный - что важнее?
SDV или MUN maksātājs?
Что было раньше - яйцо или курица?
На мой взгляд - главнее SDV, а MUN maksātājs уже потом.
Поэтому и мой ответ таков.
Надо подождать - что Му-майя хорошего скажет.
Может быть, что я не прав.
Всякое ныне случается... и Айвар ошибается...
Kas vispirms SDV vai MUN maksātājs.
Tā kā šeit izvertās diskusija par to vai SDV MUN maksātājam jāmaksa par sevi sākot ar 2017.g. noteiktais VSAOI no 3/4 min.algas Tad cik sapratu nē, jo pirmakārt cilvēks ir SDV .
А по-моему надо в комплексе смотреть. И почему вы, Илма, думаете, что SDV MUN не должен будет платить соц.? По мне как раз должен.
СДВ, МУН, пашнодарбинатайс - это разные оперы.
СДВ, СИА, ИК - это зарегистрированная форма деятельности.
МУН - это налоговый режим.
Дарбанемейс или пашнодарбинатайс - это статус для уплаты социальных взносов.
СДВ - плательщик МУН является дарбанемейсом. СДВ на обычном режиме - пашнодарбинатайс.
Tad SDV MUN maksātajam jāmaksā VSAOI no 3/4 minimālās algas?
Tad SDV MUN maksātajam jāmaksā VSAOI no 3/4 minimālās algas?
Да
Май, а что ты думаешь по поводу моей теории SDV-MUN и командировки?
Я думаю, что это уже четвертая опера. Командировки оплачиваются вообще по Закону о труде.
У СДВ работодателя нет, поэтому посылать в командировку и платить командировочные некому. Дорогу, гостиницу и прочие чеки можно включить в расходы ХД, а суточные для СДВ не признают расходами.
Хотя тема мутная.
Теоретически я согласна и сама так думаю. Вот только в 969 правилах говорится о работниках, а СДВ/МУН в понимании закона о микроналоге как раз и является работником.
Он работник для уплаты микроналога, а не для Трудового закона. По ТЗ работник - это лицо, с которым заключен трудовой договор. И этим лицам работодатель должен компенсировать расходы в командировке.
Хотя правила писаны тоже не для Трудового закона.
Говорю же, мутная тема.
"....Par komandējumu šo noteikumu izpratnē uzskatāms ar komersanta, organizācijas, iestādes vai citas institūcijas (turpmāk − institūcija) vadītāja rakstisku rīkojumu apstiprināts darbinieka, ierēdņa, karavīra, Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi un citas fiziskās personas, kura nav darba attiecībās ar institūciju, kas sūta to komandējumā, un kura savu darbu nepilda savas saimnieciskās darbības ietvaros (ja personas komandējums ir saistīts ar tādu mērķu sasniegšanu un uzdevumu veikšanu, kuri paredzēti attiecīgās institūcijas statūtos (nolikumā)) (turpmāk − darbinieks), brauciens uz noteiktu laiku uz citu apdzīvotu vietu Latvijas Republikā vai, ja darbinieka pastāvīgā darba vieta ir ārvalstī, − ārvalstī, vai uz ārvalstīm, kā arī no ārvalstīm uz Latvijas Republiku (ja darbinieka pastāvīgā darba vieta ir ārvalstīs), lai:...."
Vispirms jau SDV neatbilst šai definīcijai, jo tā nav komersants.Savukārt IK jau ir komersants, jo tas ir reģistrēts komercreģistrā.
Dažreiz šķiet, ka normatīvo aktu rakstītāji "dikti aizraujas rakstot"...
Dažreiz šķiet, ka normatīvo aktu rakstītāji "dikti aizraujas rakstot"...
+ тыща
Там еще упоминается cita institūcija, которой может быть быть и СДВ. Если в командировку направляется наемный работник, командировочные может платить и СДВ.
Но сам он списывать свои суточные не может.
Видимо, должен зарабатывать достаточно, чтобы и на прокорм хватило.
Согласна, хотя это и нечестно по отношению к СДВ.
Es jau nu terminu "cita institūcija" nekādā gadījumā neattiecinātu uz SDV, jo:
LV institūcija
Definīcija: Organizācija vai personu grupa, kas identificējama pēc īpaša nosaukuma un darbojas vai var darboties kā vienība.
Piemēri: Raksturīgi institūciju piemēri ir asociācijas, institūti, biznesa firmas, bezpeļņas uzņēmumi, valdības, valsts iestādes, reliģiskās organizācijas, baznīcu draudzes un konferences.
Lai gan tas, ka nevar dienas naudu norakstīt izdevumos ir nepareizi, manuprāt. Darba likums jau to nosaka, kā obligātu darbiniekam, bet SDV šajā izpratnē nav darbinieks. Atliek tikai rūpīgi visus čekus komandējuma laikā likt izdevumos.
Если 11 пант закона о ИИН почитать:
3. Izdevumos, ja tie saistīti ar taksācijas gada ienākuma gūšanu no saimnieciskās darbības, tiek ieskaitīti:
3) komandējumu, reklāmas, kancelejas, pasta, telegrāfa, teleksa, telefaksa, mārketinga un mākslas darbu taksācijas izdevumi;
Aizvērt
Īss pārkāpuma apraksts
Aizvērt
Rediģēšanas vēsture