По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

PVN reverss būvizstādājumu piegadēm Uz tēmu sarakstu

PVN reverss būvizstādājumu piegadēm
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/metodika_buvniecibai_2018.pdf

Gluži svaigs materiāls par PVN reversu būvniecībā un būvizstrādājumu piegādēm nākošgad. Šķiet, būs jautri, mēģinot iegādāties nagliņu un krāsu bundžu veikalā .
Abra
Abra 30.10.2017 16:31
2285 ziņojumi

Atbildes (257)

Es par pārdevēja variantu Kā es varu ielikt transporta pakalpojumus preces cenā, ja viens savu pirkumu ved mājās pats, otram jāpiegādā 10km, bet trešajam - 100km tālu. Tad jau priekš katra pircēja jātaisa sava cena.
Abra
Abra 02.02.2018 14:04
2285 ziņojumi
Ir nelieli uzņēmumi, kuri ir spiesti transporta cenu ielikt preces cenā pēc nepieciešamības, kam vajag, jo pašpārvadājumu licence neļauj sniegt transporta pakalpojumus par maksu, tas nozīmē- nedrīkst dokumentā: uzrādītes teksts: "transporta pakalpojums". Lai iegūtu komercpārvadājumu licenci, un varētu šo tekstu ierakstīt, ir lielas prasības no Autotransp.direkc puses. Tāpēc VID tā arī sadala laikam.
Xinga
Xinga 02.02.2018 15:23
193 ziņojumi
Laikam pārpratums.
Manā gadījumā nebija preces cenā.
Bija atsevišķs ieraksts "Piegāde", un par to aprēķināts PVN 21%.
Aivars007
Aivars007 02.02.2018 15:57
26981 ziņojums
Ne jau es sadalos.
Sadala pārdevējs.
Un man nav tiesību:
1. mācīt pārdevēju;
2. iegrāmatot citādi, nekā ir nodokļa rēķinā (pavadzīmē).
Aivars007 02.02.2018 12:55
Grāmatot jā bet ja palasa VID viedokļus tad par tiesībām atskaitīt priekšnodokli kas ir norādīts pirkuma pavadzīmē kur pēc būtības jābūt reversajam PVN - izskatījās ka būs vesels VID konsīlijs pārbaudes gadījumā- atļaut atskaitīt priekšnodokli šais gadījumos pircējam vai neatļaut
Guntagermane
Guntagermane 02.02.2018 16:54
1303 ziņojumi
А за нал вообще можно покупать юрикам?
Albina 22.01.2018 10:47
присоединяюсь к вопросу
Sokil
Sokil 05.02.2018 11:04
81 ziņojums
А за нал вообще можно покупать юрикам?
присоединяюсь к вопросу
Par skaidru naudu nevar, tikai ar uzņēmuma karti ( jābūt firmas nosaukumam).Tā vismaz ir DEPO , tas lai pierādītu naudas izcelsmi, ka tiešām pērk šī juridiskā persona. Un īstenībā tas laikam ir arī visloģiskākais.Teicu , lai manējie dara tāpat.
Irucitis
Irucitis 05.02.2018 11:06
707 ziņojumi
И что получается, все чеки за нал - в мусорник?
Sokil
Sokil 05.02.2018 11:11
81 ziņojums
И что получается, все чеки за нал - в мусорник?
Sokil 05.02.2018 11:11
Kāpēc v musorņik. Var izdevumos, tikai PVN nevar atskaitīt, ja aprēķinats PVN nepareizi.
Ilma
Ilma 05.02.2018 11:13
30495 ziņojumi
Спасибо за ответ. Вы считаете списывать всю сумму чека на расходы - не будет нарушением?
Sokil
Sokil 05.02.2018 11:18
81 ziņojums
Спасибо за ответ. Вы считаете списывать всю сумму чека на расходы - не будет нарушением?
Sokil 05.02.2018 11:18
Pievienojos. Nez kā būtu?
Irucitis
Irucitis 05.02.2018 11:24
707 ziņojumi
Не удержалась и позвонила в консультацию ВИДа. Ответ: приобретённые за наличные стройматериалы по чеку вместе с НДС можно относить на расходы. Отчислять предналог нельзя.
Sokil
Sokil 05.02.2018 11:36
81 ziņojums
Es gan netaisos ne mest ārā čekus, ne atteikties no priekšnodokļa, ja parasti telpu uzturēšanas līdzekļi, kuri it kā klasificēti kā būvizstrādājumi, nopirkti par skaidru naudu un ar PVN. Tikai jāgatavojas ,kā VID biedē , ka
"pārdevēja un pircēja atbildību, kā arī priekšnodokļa atskaitīšanas tiesības Valsts ieņēmumu dienests vērtēs katrā konkrētajā gadījumā, ņemot vērā visus apstākļus, kā arī Eiropas Savienības Tiesas judikatūrā noteikto." Nu , lai vērtē
Abra
Abra 05.02.2018 11:36
2285 ziņojumi
Не удержалась и позвонила в консультацию ВИДа. Ответ: приобретённые за наличные стройматериалы по чеку вместе с НДС можно относить на расходы. Отчислять предналог нельзя.
Sokil 05.02.2018 11:36
Murgs! Ja var norakstīt izdevumos, tad kāpēc nevar atskaitīt priekšnodokli? Kurā likumā teikts, ka priekšnodokļa atskaitīšana atkarīga no naudas veida : taustāma vai virtuāla?
Abra
Abra 05.02.2018 11:40
2285 ziņojumi
Es gan netaisos ne mest ārā čekus, ne atteikties no priekšnodokļa, ja parasti telpu uzturēšanas līdzekļi, kuri it kā klasificēti kā būvizstrādājumi, nopirkti par skaidru naudu un ar PVN. Tikai jāgatavojas ,kā VID biedē , ka
"pārdevēja un pircēja atbildību, kā arī priekšnodokļa atskaitīšanas tiesības Valsts ieņēmumu dienests vērtēs katrā konkrētajā gadījumā, ņemot vērā visus apstākļus, kā arī Eiropas Savienības Tiesas judikatūrā noteikto." Nu , lai vērtē
Abra 05.02.2018 11:36
Es pievienojos šim. Jāskatās pēc darījuma būtības.
Ilma
Ilma 05.02.2018 11:46
30495 ziņojumi
Mani arī VID brīdināja- ja piegādātājs savas nekompetences dēļ kādu būvizstrādājumu būs ar pvn pārdevis mums, VID var apstrīdēt priekšnodokli. Tā ka šaubu gadījumā tramdiet pārdevējus.
No vienas pārdevējas firmas saņēmām p/z , kur ir būvizstrādājumi un PVN rakstīts " 0% likme", nekāds PVN pants nenorādās, un pārdevējs man pārliecināti skaidro, ka būvizstrād. taču tagad ar 0% likmi. Par reversu neko nesaprot. Tā ka jāmāca arī pārdevēji, citādi pašiem būs problēmas pārbaudē.
Xinga
Xinga 05.02.2018 11:55
193 ziņojumi
Интересно, за наличку теперь стройматериалы не купить. А как на счет чеков до 28 евро без реквизитов? Получается, что эта норма по умолчанию на стройматериалы теперь не распространяется? Пвн теперь с них не списать?
Allastar
Allastar 05.02.2018 12:06
324 ziņojumi
Не удержалась и позвонила в консультацию ВИДа. Ответ: приобретённые за наличные стройматериалы по чеку вместе с НДС можно относить на расходы. Отчислять предналог нельзя.
Sokil 05.02.2018 11:36
Murgs! Ja var norakstīt izdevumos, tad kāpēc nevar atskaitīt priekšnodokli? Kurā likumā teikts, ka priekšnodokļa atskaitīšana atkarīga no naudas veida : taustāma vai virtuāla?
Abra 05.02.2018 11:40
Нельзя отчислять налог, потому что на эти изделия должен применяться реверсный порядок, но поскольку покупка за наличные, то такой порядок применить по закону нельзя и торговец продаёт с ПВН. Так мне пояснили в консультации.
В итоге государство выиграет - получит ПВН от торговца, а предналог не вернёт (я так понимаю)
Sokil
Sokil 05.02.2018 12:28
81 ziņojums


Нельзя отчислять налог, потому что на эти изделия должен применяться реверсный порядок, но поскольку покупка за наличные, то такой порядок применить по закону нельзя и торговец продаёт с ПВН. Так мне пояснили в консультации.
В итоге государство выиграет - получит ПВН от торговца, а предналог не вернёт (я так понимаю)
Sokil 05.02.2018 12:28
Man gluži tādas pat domas. No pārdevēja PVN saņems, bet uz atskaitāmo budžets saekonomēs.
Aija_444
Aija_444 05.02.2018 13:03
347 ziņojumi
В итоге государство выиграет - получит ПВН от торговца, а предналог не вернёт (я так понимаю)
Sokil 05.02.2018 12:28
LŪK KUR VISA SĀLS
Irucitis
Irucitis 05.02.2018 13:15
707 ziņojumi
Nesaprotu, kas te ko "cepties".
Man, kā PĀRDEVĒJAM, ir pilnīgi vienalga, kur jūs liekat to preci-būvizstrādājumu (kā teica Ilze Birzniece lekcijā - zeme ir būvizstrādājums un ir vienalga, vai jūs to iejaucat cementā vai ieberat dobē - reverss jārēķina). Man ir jāpārdod ar reversu un bezskaidrā naudā un es to tā arī daru.
Man, kā PIRCĒJAM, ir jāskatās, kas ir rakstīts pavadzīmē - ja reverss - taisu reversu,l ja ar PVN - lieku priekšnodoklī!
Pārdevējam ir jāzina "spēles noteikumi"- ja ir sarakstā - tātad: 1) reverss; 2) bezskaidra nauda. Viss.

Ja nevar saprast, kas ir kas nav ar reversu - lūdzu, aizejat beidzot uz Talejas ielu uz VID semināru un izbesījiet viņus ar jautājumiem, lai viņi redz īsto dzīves situāciju. Tad varbūt apdomāsies un kaut ko konkrētu izdomās.
Andaz
Andaz 06.02.2018 14:02
27892 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.