По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Iesācējiem

Saimnieciskās darbības veicējs- lauksaimniecība Uz tēmu sarakstu

Saimnieciskās darbības veicējs- lauksaimniecība
Sveicināti!
Ir radušies daži man mulsinoši jautājumi, uz kuriem nevaru atrast atbildes likumos.

Nodarbojos ar lauksaimniecības produktu ražošanu; PVD reģistrēts primārās ražošanas uzņēmums. VID esmu reģistrēts kā pašnodarbināta perona- saimnieciskās darbības veicējs.

Produktu realizācijas vieta- zemnieku tirgus.

Protams, ir reģistrētas stingrās uzskaites kvītis. Tā kā neesmu nedz PVN maksātājs, nedz ieņēmumi pārsniedz 40 000 EUR, kases aparātu nelietoju, bet tirgū grūti izsniegt katram stingrās uzskaites kvīti par veiktajiem darījumiem, katrs cilvēks arī negribēs parakstīties un tērēt savu laiku, lai noformētu man vajadzīgu attaisnojuma dokumentu.

Ir dzirdēts, ka šādā gadījumā noformē stingrās uzskaites kvīti par dienā veikto darījuma summu, un tādā veidā legalizē ieņēmumus, ir dzirdēts arī tāds variants, ka pašrocīgi noformē pavadzīmi- rēķinu par pārdoās, nepārdotās preces daudzumiem un cenām.

Kā rīkoties?
Prece tiek nogādāta no saimniecības uz tirgu; piegādājot vajag ceļa zīmi/pavadzīmi? Pieņēmējs un pārvadātājs tāpat esmu es.
Solni6a
Solni6a 03.02.2018 13:33
1 ziņojums

Atbildes (1)

Piegādajot preci uz tirgu vajag pavadzīmi ar vairumu un cenu.
Protams, ka visi pircēji negrib kvītis - tās tikai tiem kuri pieprasa.
Par visu kārto Ieņēmumu reģistru, kur reģistrā katru pirkumu, kas ir bez iesniegtās kvīts- vairums cena summa. To parbauda arī VID, ja ierodas tirgū.
Dienas beigās pavadzīme atpakaļ ar vesto atpakaļ daudzu cenu.
Iegrāmato ieņēmumu par dienu, pamatojoties uz Ieņēmumu reģistru un kvītīm, ja tādas ir.
Ilma
Ilma 03.02.2018 14:05
30495 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.