По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Aktuālā diskusija

Operatīvais līzings, PVN deklarācija Uz tēmu sarakstu

Operatīvais līzings, PVN deklarācija
Lūdzu pēc padoma šādā situācijā:

Es uzņēmumam A decembrī samaksāju avansu 3479.00 EUR par a/m. Darījums atspoguļots decembra PVN deklarācijā.
D 2190 K 2620 EUR 2875.21
D 5721 K 2620 EUR 603.79

Vēlāk ar līzinga kompāniju B noformēts operatīvais līzings. Februārī no līzinga kompānija B saņemts rēķins (4151.96 eur) par avansa maksājumu (2983.80 + pvn) un līguma atlīdzību (447.57 + pvn), kā arī akts par savstarpējiem norēķiniem, vienojoties ka rēķina apmaksas summa (4151.96 eur) samazināma par uzņēmumam A samaksāto summu (3479.00 eur). Starpība (672.96 eur) samaksāta līzinga kompānijai.

Jautājums, kā grāmatot līzinga kompānijas B rēķinu un kā to atspoguļot februāra PVN deklarācijā? Lielākā daļa priekšnodokļa par šo darījumu atskaitīts ir jau decembrī, kad tika veikts avansa maksājums uzņēmumam A..

Cerot uz atsaucību,
Santa
Santucc
Santucc 16.03.2018 13:10
2 ziņojumi

Atbildes (4)

Uzņēmumam A decembrī ir samaksāts avanss...
Kas Jūsu uzņēmumam šo avansu maksāja? Kādā sakarā?

Ja uzņēmumam tika maksāts avanss, grāmatojumi ir nepareizi.
Saņemtajiem avansiem ir cits konts - parasti K5210.

piestāda rēķinu ...
Piestāda kartupeļus vagās, kāpostus dobēs utt.

Kad iemācīsities pareizi rakstīt, tad arī gaidiet atbildi.
Faktiski nevis uzņēmumam samaksāts, bet uzņēmums samaksāja utt.

Neskatoties uz to, kas kuram ko un kad "piestāda", avansa maksājumi PVN deklarācijā jāiekļauj tajā taksācijas periodā, kurā tie saņemti/samaksāti. Un tikai par faktiski veiktā darījuma summu, neatkarīgi no "piestādīšanas".

Visus šos piestādītājus -> kājām uz Sibīriju!
Aivars007
Aivars007 16.03.2018 14:35
26981 ziņojums
Aivar, paldies par komentāru! Jūsu komentārus biju ievērojusi arī citās diskusijās, tie vienmēr izcēlušies..
Šodien pirmo reizi šeit ko jautāju, jo vēlējos dzirdēt kolēģu domas, kad pašu šāds darījums samulsināja.
Pēc Jūsu komentāra izlasīšanas sapratu, ka lieki esmu tērējusi laiku un velti cerējusi, ka profesijas kolēģi var būt atsaucīgi un palīdzēt ar viedokļu apmaiņu situācijās, kad pats esi apmulsis.

Jā, varbūt nebija izvēlēts veiksīgs vārds situācijas aprakstā, bet tas netraucēja uztvert jautājuma būtību. Ja Jums šīs minūtes, ko veltījāt ieraksta veikšanai, liekas būtiskāk izmantot analizējot valodas lietojumu nekā palīdzot ar padomu, tad man Jūsu ir žēl. Manuprāt, šādu komentāru dēļ, šis portāls zaudē savu jēgu. Arī man vairs nav vēlmes kādu reizi ko jautāt vai kādam atbildēt, jo kādam būs svarīgi uzrakstīt kādu negatīvu komentāru par pareizrakstību vai valodas lietojumu.

Pirms šeit uzdevumu jautājumu, biju atradusi diskusiju ar man interesējošu jautājumu, diemžēl arī to diskusiju apstādināja Jūsu komentāri..

Paldies, Aivar, par veltīto laiku komentāra uzrakstīšanai. Veiksmīgu pēcpusdienu!
Santucc
Santucc 16.03.2018 15:22
2 ziņojumi
Darījums jau saprotams. Ir vienkārši atšķirīgi partneri, kas līzinga darījumos nav retums. Aritmētika jau kā parasti. Summas lielas. Varbūt labāk rādīt PVN firmai A ar " -" un B ar "+". Saskaņā ar dokumentiem.
Leontine
Leontine 16.03.2018 15:39
139 ziņojumi
Santucc

Paldies par labiem vārdiem.
Jūs esat jauks cilvēks.

Zinu, ka nevienai "sama buxgalter" es šeit nepatīku. 90%
Un neesmu nekāda 5 eiro banknote, kurai būtu jāpatīk visiem un visām.

Tajā pašā laikā es Jums daļēji atbildēju.
Bet, ja Jūs nesaprotat, ka viena uzņēmuma avansu nedrīkst sasaistīt ar cita uzņēmuma avansu, tā ir un paliek Jūsu problēma.

Jauku Jums dienu!
Aivars007
Aivars007 16.03.2018 16:18
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.