По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Izdegšana, pārslodze, depresija? Grāmatveža darba apjoms Uz tēmu sarakstu

Izdegšana, pārslodze, depresija? Grāmatveža darba apjoms
Līdz ar pavasarīga laika iestāšanos uznācis pilnīgs besis, tāpēc gribas padiskutēt par grāmatveža darba apjomu, priekšnieku attieksmi. Grāmatveža pieredze 17 gadi, sākumā bija viens uzņēmums, tagad jau 3 saistīti uzņēmumi kuriem kārtoju grāmavedību. Nozares- mežizstrāde, transports, mazliet ražošana.Visiem uzņēmumiem atskaites, GP, statistiku gatavoju es. GP visos uzņēmumos jāpārbauda zvērinātam revidentam. No šiem trīs uzņēmumiem, diviem lielākajiem pilnībā visu grāmatvedību kārtoju es, noliktava tiek kārtota arī grāmatvedības programmā, kur visus dokumentus ievadu arī es. Lietvedība, rīkojumi, dažādas līgumu izmaiņu saskaņošanas, pierobežu atļauju pieteikumus arī kārtoju es. 2017.g. par abiem uzņēmumiem, kur grāmatvedības darbus veicu tikai es, ir veikts 21021 grāmatojums un 21258 preču kustības (noliktavas dok.). Darbinieki kopā par 2 uzņēmumiem 73, visiem summētais darba laiks, darba braucieni, tabele arī pašai jāsaliek no tahografa nolasīšanas programmas. Grāmatvedību kārtoju Jumī. Darba laikā protams visu nevaru iespēt paveikt, tāpēc ņemu darbu uz mājām gan pa vakariem, gan pa brīvdienām.
Atvaļinājums tikai tik cik vienreiz gadā uz nedēļu aizbraucu atpūsties uz Turciju, un arī tad atbraucot jāstrādā bez brīvdienām. Kādu dienu paņemt un atpūsties mājās nav reāli, jo priekšnieks uzskata ja es esmu mājās tad mani var traucēt par dažādiem sīkumiem un parasti arī izsauc uz darbu.
Direktors uzskata, ka es neko nedaru un ja arī daru tad ļoti lēni. Tāpēc jaūtājums Jums kolēģi, vai es tiešām strādāju lēni, jeb man uzkrauts nenormāls darba apjoms, kā rezultātā es izdegu?
Saba0707
Saba0707 12.04.2018 16:59
21 ziņojums

Atbildes (104)

Grāmatveža pieredze 17 gadi, sākumā bija viens uzņēmums, tagad jau 3 saistīti uzņēmumi kuriem kārtoju grāmavedību.
Saba0707 12.04.2018 16:59
Vai algu arī maksā, kā par vienu t.i. trīs vienā?
Japaina
Japaina 12.04.2018 17:06
10269 ziņojumi
Nē, alga pa šo laiku ir pielikta. Citur par grāmatvedi neesmu strādājusi, tāpēc nezinu vai par mans darbs ir pienācīgi novērtēts naudas izteiksmē.
Saba0707
Saba0707 12.04.2018 17:10
21 ziņojums
Tad runa tomēr par algu. Nu algu studijā-tūlīt noskaidrosiet.
Irucitis
Irucitis 12.04.2018 17:16
707 ziņojumi
Ja par algu, tad https://www.cv.lv/algas
Dzintarss
Dzintarss 12.04.2018 17:20
245 ziņojumi
1000 EUR
Saba0707
Saba0707 12.04.2018 17:28
21 ziņojums
Runa nav par algu, gribētu zināt kāds ir citu grāmatvežu darba apjoms. Un vēlams tādu uzņēmumu grāmatvežu, kur grāmatvedis ir cilvēks - "orķestris", kurš pilda gan grāmatveža, gan sekretāra, gan jurista un apkopēja darbu. Starpcitu vienu savu veicamo darbu biju aizmirsusi pieminēt - apkopēja, telpas ~ 45m2.
Saba0707
Saba0707 12.04.2018 17:31
21 ziņojums
Ja Jūs būtu priekšnieks un Jums būtu tāds darbinieks, kas pavelk visu, ko tam uzkrauj, arī varbūt krautu vēl... Skaidrs, ka Jūs veicat noliktavas darbinieka, grāmatveža, lietveža un apkopējas darbu. Ja priekšniekam būtu jāalgo 4 darbinieki (nu labi, 3,5, jo apkopējas darbs nav pilna slodze), tad tas viņam izmaksātu vairāk.

No otras puses (un tas pat ir svarīgāk) - kādas ir Jūsu alternatīvas? Ja priekšnieks zina, ka tuvumā nav neviena cita, kas Jums varētu piedāvāt labāku darbu, tad ir bēdīgi.
Vienīgais, ko es varētu praktiski ieteikt, ir - mazliet paslimot, ideālā variantā - ārstēties sanatorijā. Lai redz, kā ir, kad jāiztiek bez Jums.
Ilzex
Ilzex 12.04.2018 17:50
2666 ziņojumi
Vienīgais, ko es varētu praktiski ieteikt, ir - mazliet paslimot, ideālā variantā - ārstēties sanatorijā. Lai redz, kā ir, kad jāiztiek bez Jums.
Ilzex 12.04.2018 17:50
Бесполезно - вернётся и придётся "пахать" за десятерых. Судя по описанию, человек из тех, на кого "грузят", пока не сломается, что и происходит.
Трудно советовать. Часто у таких людей, даже если найдёт альтернативную работу, начало работы на новой вызывает ещё большую депрессию.
Я по жизни иногда полностью "разворачивал" судьбу. Справился.
Tehnolog
Tehnolog 12.04.2018 18:04
3093 ziņojumi
Nezinu cik priekšnieks pretimnākošs . Ideālā variantā būtu palīgs.
Irucitis
Irucitis 12.04.2018 18:08
707 ziņojumi
Es agrāk strādāju lielā ražošanas uzņēmumā, kur visi 8 grāmatveži pārsvarā strādāja līdz 7-8 vakarā, jo darba apjoms bija ļoti liels. Vadība uzskatīja, ka nemākam organizēt un plānot savu darbu (VISI grāmatveži). Pēc 4 mēnešiem aizgāju, jo ir tikai 2 varianti - vai nu tas ir jāpieņem (jo nekad nekas šādos gadījumos nemainīsies), vai nu jāiet prom. Pieņēmu otro variantu.
Ir bijusi arī pieredze ar priekšnieku, kas uzskata, ka grāmatvedis strādā 24 stundas diennaktī (kā Jūsu variantā). Pēdējais piliens bija tad, kad 10 vakarā pazvanīja, ka viņam steidzīgi vajag uztaisīt CV (kārtēja viņa ideja).
Insi
Insi 12.04.2018 18:10
352 ziņojumi
Ļoti pazīstama situācija. Man tik traki nav, jo pats sevi regulēju, taču daža laba klienta attieksme - ļoti līdzīga. Arī piezvana 10-os vakarā - vajag līgumu, rēķinu vai kādu tulkojumu uz krievu vai angļu valodu. Tekstu bieži vien pat latviski saprast nevar.
Teikšu vienu - ja 1000 "uz papīra" - tas ir par maz. Ja "uz rokas" - varbūt var pieciest.
Taču šā vai tā šāds apjoms vienam cilvēkam nav normāls.
Ko ieteikt? Nezinu. Ja ir iespēja, pameklēt citu darbu.
Ja esat "produktīvā vecumā" - kādā valsts iestādē.
Katrā ziņā par to naudu priekšnieks visticamāk neko neatradīs. Būs spiests maksāt 2 - 3 darbiniekiem vismaz.
Sev darīt pāri nevajag atļaut.
Atcerieties - neviens un nekad Jums to nekompensēs. To arī nav iespējams kompensēt. Tikai vecumā to jutīsiet, kad sen jau būs par vēlu.
Aivars007
Aivars007 12.04.2018 18:19
26981 ziņojums
Ну что тут скажешь....... себя надо хоть немного любить и уважать, тогда не придётся носить на своих плечах таких шефов, которые уселись на них и ножки свесили, да ещё с барского плеча штуку евреев бросили. Может пора уже сбросить его нафик, что бы потом не жить по больницам?
Tt7
Tt7 12.04.2018 19:32
37863 ziņojumi
Pēc 4 mēnešiem aizgāju, jo ir tikai 2 varianti - vai nu tas ir jāpieņem (jo nekad nekas šādos gadījumos nemainīsies), vai nu jāiet prom. Pieņēmu otro variantu.
Es esmu par šo variantu!
Sameklējiet sev citu darbu, un tad aizejiet! Jūsu veselību nekompensēs ne 1000 EUR, ne arī 2000 EUR.
Aivareno
Aivareno 12.04.2018 19:45
6641 ziņojums
Mjā, nu ko lai saka, ieteiktu nebojāt veselību. Es apmēram 15 gadus tādā tempā izturēju un veselību sabojāju neatgriezeniski. Stress, darba daudz, ārpus grāmatveža pienākumiem viss kas cits, atvaļinājumu neesamība utt. Tagad strādāju tāpat kā Aivars007 un vēl daudzi kolēģi, negrābju daudz to klientu, daudz te nemaz dabūt nevar, tie paši, kas ir, ir no Rīgas. Bet atslodze pēc tā skrējiena liela. Un kāda bija jēga, nekāda!!! Nu tikai tas, ka nekādas dižās darbavietas izņemot pārdevējas, te nebija un nebūs, tāpēc pieturējos pie esošās. Apsveriet visus "par un "pret" un iespējams, ka ir vērts, to priekšnieku, kas uzskata, ka neko nedariet vai dariet lēnu, pasūtīt labi tālu.
Sandra48
Sandra48 12.04.2018 19:50
324 ziņojumi
Nostrādāju līdzīgā tempā 17 gadus. Kādu dienu sapratu, ka ja neko nemainīšu, vēl pēc pāris gadiem sabrukšu. Veselība sāka jukt no visām pusēm, laika ģimenei neatliek vispār, darbā tik pieliek darbu klāt. Pagāja gads lai saņemtos un aiziet prom. Nezinu kā būs tālāk, bet tagad izbaudu mierīgu dzīvi, bez stresiem, darbiem kurus jāpaveic līdz rītam, jo "kas tur ko darīt" un to ka grāmatveža darbs ir tikai "dokumentus salikt mapēs". Tas nav tā vērts.
Jauns
Jauns 12.04.2018 20:36
32 ziņojumi
Izrādās, ka lielākā daļa ir bijusi līdzīgā situācijā. Kāpēc gan no priekšnieku, gan no pārējo uzņēmuma darbinieku (vismaz man tā ir) ir tāda attieksme, ko tad es daru vienīgais darbs ir labi ja algu sarēķināt, jo pārējais - pavadzīmes, rēķini, čeki to taču jau citos veikalos, citi uzņēmumi sagatavo un man atsūta, ko es vēl ar jau gataviem dokumentiem varu ņemties.
Saba0707
Saba0707 12.04.2018 20:39
21 ziņojums
Man zināms viens priekšnieks, kas uzskata, ka grāmatvedi var atrast pa 600.00EUR, kas kādus 16 uzņēmumus apkalpos
bet vispār - savā 20+ darba gadu mūžā intereses pēc esmu bijusi uz vienu darba interviju - kādā grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmumā, kur arī alga tika solīta ap 600 uz rokas, bet darbs pēc noprotamā apjoma daudzkārt pārsniedza šo ciparu...
apbrīnoju cilvēkus, kas strādā tādā tempā par tādu atalgojumu...
Irita
Irita 12.04.2018 22:38
185 ziņojumi
Grāmatvedis - tā nav profesija, tā ir diagnoze. Ja ir tā, kā rakstat, tad noteikti atrodiet tādu darbu, kādā Jūs novērtēs. Labs grāmatvedis nekur nepazudīs!
Oscar
Oscar 13.04.2018 00:04
nav ziņojumu
Vispār tā ir ļoti nopietna lieta, tā izdegšana. Labāk "kratīties vaļā" no tāda darba. Kā variants mēģināt daļēji pāriet uz pašnodarbinātību. Atrast darbu ar daudz mazāku apjomu un papildus "ņemt klāt" klientus. Ja tā visu laiku pārslodzē strādās, tad vienkārši salūzīs un vispār nevarēs pastrādāt.
Some
Some 13.04.2018 08:17
124 ziņojumi
Что вижу я. 1000 евро -зарплата хорошая. Но, как правило, не очень много фирм готовы платить такие деньги бухгалтеру за 8 часовой рабочий день. Значит, если все-таки такую сумму выделили, но с расчетом, что за это придется потрудиться в два раза больше, и в том числе в роли уборщицы, есть три выхода - первый- не соглашаться, второй - принять, третий , если все остальное устраивает, начать самой из этих денег оплачивать что-то. Например, труд уборщицы. Это стоит недорого, если человек приходит подработать. Помощника на подработку организовать в те дни, когда объем обработки неподсилен. Делиться надо, если по-другому не выходит. Как то так.
Klepa
Klepa 13.04.2018 08:38
6764 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.