По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Социальные взносы у самозанятого Uz tēmu sarakstu

Социальные взносы у самозанятого
Добрый день! Поправьте, пожалуйста, если ошибаюсь. Получен доход в апреле 100 евро, заплачен соц.
налог за 1 квартал 20 евро ( 5%). В июле соц. налог будет 4 евро?
5% от 80 (100-20)=4. Или в расходы можно включать только соц. платежи за работников?
Zan
Zan 12.06.2018 16:09
379 ziņojumi

Atbildes (66)

Skatos - te kāds cenšas pierādīt, k es neesmu lasījis ne Likumu par IIN, kur nu vēl kaut ko sajēgtu no VSAOI.
Visi citāti ir skaisti.
Ja uzmanīgi izlasa, tad var to arī saprast: VSAOI iekļauj izmaksās, jā, taču... aprēķinot gada IIN.
Ko tad es nepareizi uzrakstīju?
Sākat jau Jūs šekur rekur trīs priedēs maldīties.
Aivars007
Aivars007 12.04.2019 17:46
26981 ziņojums
"pašnodarbinātā ienākums ir ienākums no saimnieciskās darbības, kas aprēķināts saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"" - vienkāršā ieraksta sistēmā, samaksātais VSAOI ietekmē VSAOI aprēķinu, jo apliekamo ienākumu nosaka saskaņā ar IIN likuma normām un pēc kases principa. Šeit būtībā ir taisnība Ilmai, ka rēķinot tekošā mēneša VSAOI, liek izdevumos iepriekšējā mēneša VSAOI, ja tas ir samaksāts un tādā apjomā, kādā tas ir maksāts, bet ja grāmatvedību kārto divkāršajā ierakstā un maksā UIN tad viss mainās... šeit sākas tās trīs priedes, kad izdevumus atzīst periodā kurā tie radušies, nevis, kad veikti norēķini.
Aigarsr
Aigarsr 12.04.2019 18:27
208 ziņojumi
Nezinu, kuru īsti likumdevēju pārstāv Ilma, taču mans uzskats ir atšķirīgs no Ilmas.
Un es vienmēr cenšos ievērot normatīvos aktus.
Arī, kārtojot grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā, VSAOI izdevumos iekļauj nevis samaksāto summu, bet APRĒĶINĀTĀS VSAOI.
Atkārtošos - aprēķinot VSAOI, neņem vērā VSAOI.
Nav масло масленное.

...vienkāršā ieraksta sistēmā, samaksātais VSAOI ietekmē VSAOI aprēķinu, jo apliekamo ienākumu nosaka saskaņā ar IIN likuma normām un pēc kases principa...

Kurā normatīvajā aktā tas tā ir rakstīts?
Aivars007
Aivars007 12.04.2019 18:56
26981 ziņojums
...vienkāršā ieraksta sistēmā, samaksātais VSAOI ietekmē VSAOI aprēķinu, jo apliekamo ienākumu nosaka saskaņā ar IIN likuma normām un pēc kases principa...

Kurā normatīvajā aktā tas tā ir rakstīts?
Aivars007 12.04.2019 18:56
Likums "Par valsts sociālo apdrošināšanu" 14. panta 22. daļa.
Aigarsr
Aigarsr 12.04.2019 19:03
208 ziņojumi
Taisnību sakot arī nekad nebiju iedomājusies, ka VSAOI var ņemt kā izdevumu jauna VSAOI aprēķinam pirms neizlasīju i-finansēs rakstu ar pielikumu par kuru brīnijos / pievienoju/
Ilma
Ilma 12.04.2019 20:30
30495 ziņojumi
Mums laikam katram savs likums.

(22) Šā panta otrajā daļā minētais pašnodarbinātā ienākums ir ienākums no saimnieciskās darbības, kas aprēķināts saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", nepiemērojot likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 11. panta 3.1 daļā un 11.1 panta 6.1 daļā noteikto saimnieciskās darbības izdevumu atskaitīšanas ierobežojumu.

Neredzu gan augstāk citēto tekstu.

Ilmai
Es ifinanses sen nelasu, un nevienam arī neiesaku.
Jo tur bieži vien drukā klajas muļķības.
Aivars007
Aivars007 12.04.2019 22:56
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.