По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Ārkārtas dividendes pirmajā pārskata periodā Uz tēmu sarakstu

Ārkārtas dividendes pirmajā pārskata periodā
Viena īpašnieka SIA sāka darboties 2017. gada beigās.

EDS ir iesniegts starpperiodu finanšu pārskats par peridu līdz 2017. g. 31.decembrim uzņēmuma ienākuma deklarācija (ar peļņu), samaksāts uzņēmuma ienākuma nodoklis.

Īpašnieks gribētu saņemt dividendes, taču, tā kā VIDam tika iesniegts starpperidu finanšu pārkats, nevis gada pārskats, sanāk, ka pārskata gads vēl turpinās un runa var būt par ārkārtas dividenžu izmaksu saskaņā Komerclikuma 161.1. pantu.

Šī panta formulējums "dividendes var noteikt un aprēķināt arī no peļņas, kas gūta periodā pēc iepriekšējā pārskata gada beigām" gan nedod skaidru atbildi, vai šis pants attiecināms uz pirmo darbības periodu, kad nekāds "iepriekšējais pārskata gads" nav bijis.

Pēc loģikas dividendes varētu maksāt, jo samaksāts uzņēmuma ienākuma nodoklis, kamēr ārkārtas dividenžu gadījumā 85% no peļņas paredzēti, lai rezervētu summu 15% nodokļa samaksai. Taču loģika ir viens, bet prakse ir kas cits.
Vai jums nav bijusi prakse šajā jautājumā? Varbūt ir kādi skaidrojumi, likuma komentāri?
Eup
Eup 13.06.2018 15:12
100 ziņojumi

Atbildes (2)

Nu ņičevo sebe, sagribējies īpašnieks, knapi iesācis darbību, kā dividendes podavaj !
Kur tad paliek uzņēmuma attīstība, ieguldījumi pamatlīdzekļos, vai tad patiešām tiem īpašniekiem tikai dividendes rūp.... vai tad ar tik lielu peļņu ir nostrādāts?
Nu tak lai paciešas
Kirzaka07
Kirzaka07 13.06.2018 16:03
167 ziņojumi
А в Статутах что написано? Если планировали что так будет, могли бы сдать обычны Годовой отчет
Otkat
Otkat 13.06.2018 16:08
243 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem