По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Uzņēmējdarbība, komerclikums, darījumi. Sabiedriskās un bezpeļņas organizācijas, budžeta iestādes

Līgumsods Uz tēmu sarakstu

Līgumsods
Labdien, cien.grāmatveži. Saskāros savā darbā ar līgumsodiem. Man vienam uzņēmumam ir noslēgts nomas līgums, katru mēnesi tiek piestādīts rēķins. Naudas līdzekļu trūkuma dēļ, sāka kavēt maksājumus. Otrs uzņēmums sāka rēķinam klāt rēķināt līgumsodu 0,5procenti par katru kavēto dienu. Tas viss ir ok. Pats atzīst, ka ir vainīgs, sāka bremzēties saimnieciskā darbība, maksājumus veic, bet sanāk diezgan kavēt utt. Neskaidrības man ir tieši par pašu līgumsodu. Otra uzņēmuma grāmatvede saņemot apmaksas, papriekšu summu novirza līgumsodam, pēctam pvn un kas paliek pāri pamatsummai. Mums gadā kopā ar pvn bija jāsamaksā 14520eur, samaksāts tika aptuveni 12520, bet līgumsoda kopējā summa par visu gadu jau ir sarēķināta gandrīz pie 5000eur. sanāk, ka tagad gada beigās mēs esam parādā pie 7000eur. Vai bez civillikuma vēl ir kādi mk noteik, vai varbūt kautkur var palasīt kādus skaidrojumus? Paldies visiem
Elvital
Elvital 24.01.2019 12:50
148 ziņojumi

Atbildes (13)

Kādus skaidrojumus tieši Jūs sagaidāt?
Jālasa līgums, tad arī sapratīsiet, kāpēc "Otra uzņēmuma grāmatvede saņemot apmaksas, pa priekšu summu novirza līgumsodam...".
No jautājuma nesapratu - ko Jūs vēlaties uzzināt.
Aivars007
Aivars007 24.01.2019 14:45
26981 ziņojums
Kādus skaidrojumus tieši Jūs sagaidāt?
Jālasa līgums, tad arī sapratīsiet, kāpēc "Otra uzņēmuma grāmatvede saņemot apmaksas, pa priekšu summu novirza līgumsodam...".
No jautājuma nesapratu - ko Jūs vēlaties uzzināt.
Aivars007 24.01.2019 14:45
Līgumā rakstīts,ka ir paredzēts šis līgumsods un līgumā rakstīts, ka šādi novirza. Bet izurbjoties cauri Civillikumam, tur ir rakstīts ka papriekšu sedz maksājumus un tikai pēctam līgumsodu ((Citāda vienošanās par līgumsoda dzēšanas kārtību nav spēkā- šis ir no Civillikuma)), ​​un ir Civillikumā minēta norma, ka drīkst rēķināt tikai līdz 10% no pamatparāda. Es piekrītu, ka līgums ir ar šādu tekstu parakstīts (klients protams pats vainīgs, ka paraksta, jo nepārzin likumdošanu), bet ja šis līguma punkts ir pretrunā Civillikumam, un ka līgumsods jau tiek rēķināts bezgalīgi. Tāpēc man ir jautājums, ka varbūt bez Civillikuma ir vēl kādi normatīvie akti, kas tomēr ļauj šādi darīt? pretēji Civillikumam? tāpēc šads jautājums, varbūt kāds ir saskāries?
Elvital
Elvital 24.01.2019 15:17
148 ziņojumi
Nav citu normatīvo aktu.
Civillikums ir augstāks.
Ir divi varianti: 1. Noslēgt jaunu līgumu, kas nav pretrunā ar Civillikuma normām.
2. Tiesāties.
Aivars007
Aivars007 24.01.2019 15:25
26981 ziņojums
Kādus skaidrojumus tieši Jūs sagaidāt?
Jālasa līgums, tad arī sapratīsiet, kāpēc "Otra uzņēmuma grāmatvede saņemot apmaksas, pa priekšu summu novirza līgumsodam...".
No jautājuma nesapratu - ko Jūs vēlaties uzzināt.
Aivars007 24.01.2019 14:45
Līgumā rakstīts,ka ir paredzēts šis līgumsods un līgumā rakstīts, ka šādi novirza. Bet izurbjoties cauri Civillikumam, tur ir rakstīts ka papriekšu sedz maksājumus un tikai pēctam līgumsodu ((Citāda vienošanās par līgumsoda dzēšanas kārtību nav spēkā- šis ir no Civillikuma)), ​​un ir Civillikumā minēta norma, ka drīkst rēķināt tikai līdz 10% no pamatparāda. Es piekrītu, ka līgums ir ar šādu tekstu parakstīts (klients protams pats vainīgs, ka paraksta, jo nepārzin likumdošanu), bet ja šis līguma punkts ir pretrunā Civillikumam, un ka līgumsods jau tiek rēķināts bezgalīgi. Tāpēc man ir jautājums, ka varbūt bez Civillikuma ir vēl kādi normatīvie akti, kas tomēr ļauj šādi darīt? pretēji Civillikumam? tāpēc šads jautājums, varbūt kāds ir saskāries?
Elvital 24.01.2019 15:17
Iespējams, ka līgums ir sen noslēgts, jo agrāk Civilikumā nebija atrunāts, kā tiek novirzīta samaksa, nedz bija atrunāti līgumsoda 'griesti". Šīs izmaiņas ,galvenokārt, tika pieņemtas, lai pasargātu bezatibildīgos ātro kredītu ņēmējus un ierobežot maņkārīgos, kas piepēlnījas uz pārspīlētiem līgumsodiem. Sākumā ieteiktu miermīlīgi norādīt uz līgumsoda aprēķina un apmēra nepamatotību atsaucoties CL, ja nelīdz tad saukt juristus palīgā.
Gr1nch
Gr1nch 24.01.2019 17:15
21 ziņojums
Kādus skaidrojumus tieši Jūs sagaidāt?
Jālasa līgums, tad arī sapratīsiet, kāpēc "Otra uzņēmuma grāmatvede saņemot apmaksas, pa priekšu summu novirza līgumsodam...".
No jautājuma nesapratu - ko Jūs vēlaties uzzināt.
Aivars007 24.01.2019 14:45
Līgumā rakstīts,ka ir paredzēts šis līgumsods un līgumā rakstīts, ka šādi novirza. Bet izurbjoties cauri Civillikumam, tur ir rakstīts ka papriekšu sedz maksājumus un tikai pēctam līgumsodu ((Citāda vienošanās par līgumsoda dzēšanas kārtību nav spēkā- šis ir no Civillikuma)), ​​un ir Civillikumā minēta norma, ka drīkst rēķināt tikai līdz 10% no pamatparāda. Es piekrītu, ka līgums ir ar šādu tekstu parakstīts (klients protams pats vainīgs, ka paraksta, jo nepārzin likumdošanu), bet ja šis līguma punkts ir pretrunā Civillikumam, un ka līgumsods jau tiek rēķināts bezgalīgi. Tāpēc man ir jautājums, ka varbūt bez Civillikuma ir vēl kādi normatīvie akti, kas tomēr ļauj šādi darīt? pretēji Civillikumam? tāpēc šads jautājums, varbūt kāds ir saskāries?
Elvital 24.01.2019 15:17
Iespējams, ka līgums ir sen noslēgts, jo agrāk Civilikumā nebija atrunāts, kā tiek novirzīta samaksa, nedz bija atrunāti līgumsoda 'griesti". Šīs izmaiņas ,galvenokārt, tika pieņemtas, lai pasargātu bezatibildīgos ātro kredītu ņēmējus un ierobežot maņkārīgos, kas piepēlnījas uz pārspīlētiem līgumsodiem. Sākumā ieteiktu miermīlīgi norādīt uz līgumsoda aprēķina un apmēra nepamatotību atsaucoties CL, ja nelīdz tad saukt juristus palīgā.
Gr1nch 24.01.2019 17:15
Līgums ir noslēgts 2016.gadā, ierobežojums pieņemts 2014.gadā.
Elvital
Elvital 25.01.2019 11:54
148 ziņojumi
Ir divi varianti:
1. Noslēgt jaunu līgumu, kas nav pretrunā ar Civillikuma normām.
2. Tiesāties.
Aivars007
Aivars007 25.01.2019 13:09
26981 ziņojums
есть только один вариант, платить вовремя
сакральные знания буха о размере % по цивилликумсу надлежит применить при заполнении декларации ПНП
тем, кто выберет вариант судиться, могу подсказать, Цивилликумсом размахивать не надо, ибо существует иная форма обязательств с договорным штрафом
можно попробовать через закон о защите прав потребителей и требовать признания уплаты большого штрафа несправедливым условием
П.С. достали недобросовестные арендаторы с их умными бухгалтерами )))
Kel
Kel 28.01.2019 21:24
12066 ziņojumi
есть только один вариант, платить вовремя
сакральные знания буха о размере % по цивилликумсу надлежит применить при заполнении декларации ПНП
тем, кто выберет вариант судиться, могу подсказать, Цивилликумсом размахивать не надо, ибо существует иная форма обязательств с договорным штрафом
можно попробовать через закон о защите прав потребителей и требовать признания уплаты большого штрафа несправедливым условием
П.С. достали недобросовестные арендаторы с их умными бухгалтерами )))
Kel 28.01.2019 21:24
Абсолютно согласна!!!
Krast
Krast 29.01.2019 08:14
1902 ziņojumi
есть только один вариант, платить вовремя
сакральные знания буха о размере % по цивилликумсу надлежит применить при заполнении декларации ПНП
тем, кто выберет вариант судиться, могу подсказать, Цивилликумсом размахивать не надо, ибо существует иная форма обязательств с договорным штрафом
можно попробовать через закон о защите прав потребителей и требовать признания уплаты большого штрафа несправедливым условием
П.С. достали недобросовестные арендаторы с их умными бухгалтерами )))
Kel 28.01.2019 21:24
Ja tas iegādātais traktors, nebūtu dzīvē izrādījies tik sliktā stāvoklī, ka lai spētu veikt saimniecisko darbību normāli un maksāt laicīgi, tad maksājumi būtu veikti laicīgi. Te pat diemžēl, motoru nācās mainīt, kas izmaksāja fantastiskus ciparus. Par to mēs protams, pretenzijas neceļam, paši vainīgi, ka neielīdām pie pirkšanas motorā. Bet tikai cilvēcīgi gribējām, lai mums nāk pretī un samazina šo līgumsodu. Gala rezultātā tika sarēķināts arī līgumsods par 2016 un 2017 gadu, kurš tiks piestādīts rēķinā pie 2018.gada Šajā gadījumā es redzu nevis negodprātīgu nomnieku , bet kārtīgi iedzīvoties gribošu iznomātāju.
Elvital
Elvital 11.02.2019 08:43
148 ziņojumi
... piestādīts rēķinā pie 2018.gada...

Saprotu, ka var piestādīt dobē pie bērza vai pie ābeles...
Kā var piestādīt pie gada...

Kurš no mums šeit forumā vainīgs pie Jūsu problēmas?
N reizes Jums atbildēja - ja nevarat mainīt līgumu mierīgā ceļā - tiesājieties.

Vēl viens variants - "Piestādiet" rēķinu par remontu, ja nomājamais priekšmets neatbilst līguma noteikumiem.
Bet stādiet labāk tajā dobē, kas pie ķiršiem. Tad sekos lielāka veiksme problēmas atrisināšanā. Ķirši veicina domstarpību noregulēšanu biznesā. Tas no fen-šui.

P.S. Tikai nerakstiet man atbildi, ka neesat latviešu valodas skolotāja. Es arī neesmu latviešu valodas skolotājs. Esmu dārznieks.
Aivars007
Aivars007 11.02.2019 10:38
26981 ziņojums
... piestādīts rēķinā pie 2018.gada...

Saprotu, ka var piestādīt dobē pie bērza vai pie ābeles...
Kā var piestādīt pie gada...

Kurš no mums šeit forumā vainīgs pie Jūsu problēmas?
N reizes Jums atbildēja - ja nevarat mainīt līgumu mierīgā ceļā - tiesājieties.

Vēl viens variants - "Piestādiet" rēķinu par remontu, ja nomājamais priekšmets neatbilst līguma noteikumiem.
Bet stādiet labāk tajā dobē, kas pie ķiršiem. Tad sekos lielāka veiksme problēmas atrisināšanā. Ķirši veicina domstarpību noregulēšanu biznesā. Tas no fen-šui.

P.S. Tikai nerakstiet man atbildi, ka neesat latviešu valodas skolotāja. Es arī neesmu latviešu valodas skolotājs. Esmu dārznieks.
Aivars007 11.02.2019 10:38
paldies
Elvital
Elvital 11.02.2019 10:50
148 ziņojumi
Aivars007
Aivars007 11.02.2019 11:01
26981 ziņojums
можно попробовать через закон о защите прав потребителей и требовать признания уплаты большого штрафа несправедливым условием
Kel 28.01.2019 21:24
Этот закон не пришьёшь. Он защищает права только физических лиц.
Bf.lv
Bf.lv 15.02.2019 17:46
287 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.