По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Покупка машины из ЕС Uz tēmu sarakstu

Покупка машины из ЕС
Добрый день! Подскажите пожалуйста, если покупаем легковую машину от эстонского юридического лица на латвийское юридическое лицо, то нам надо насчитывать реверс по сделке с ЕС и 50% PVN уплатить в бюджет? А если покупаем от латвийского физ.лица, то никакие налоги платить не надо?
Saashka
Saashka 06.02.2019 09:32
34 ziņojumi

Atbildes (12)

Пример:
стоимость машины без налога 10 000
Покупка от эстонской фирмы -плательщика НДС
10 000 -продавцу, НДС 2 100 -государству, из них 1 500 (50%) идёт в предналог
покупка от латвийской фирмы -плательщика НДС
10 000 + 2 100 - продавцу. 1 500 -в предналог.
Allda
Allda 06.02.2019 09:52
2908 ziņojumi
Долго думала, почему 1500 в предналог. Наверное все-таки 1050
Albina
Albina 06.02.2019 10:14
64576 ziņojumi
А если эстонское юр.лицо не PVN плательщик?
Saashka
Saashka 06.02.2019 10:34
34 ziņojumi
А если эстонское юр.лицо не PVN плательщик?
Saashka 06.02.2019 10:34
А закон почитать?
Tt7
Tt7 06.02.2019 11:31
37863 ziņojumi
Labdien, sakiet, lūdzu, kur var izlasīt Likumu par PVN? Paldies.
Aivars007
Aivars007 06.02.2019 12:26
26981 ziņojums
Спасибо тем, кто искренне желал помочь с ответом.
Saashka
Saashka 06.02.2019 13:48
34 ziņojumi
Я искренне желала, но лень читать закон. Пожалуйста.
Albina
Albina 06.02.2019 13:49
64576 ziņojumi
Latvijas uzņēmumam par no Igaunijas sabiedrības iegādāto lietoto vieglo automašīnu ir pienākums aprēķināt PVN par preču iegādi Eiropas Savienības (ES) teritorijā. Darījuma summa jāiekļauj PVN deklarācijas 50.rindā “No ES dalībvalstīm saņemtās preces un pakalpojumi (standartlikme)”, savukārt aprēķinātais PVN – 55.rindā “Aprēķinātais PVN ar PVN standartlikmi apliekamām precēm un pakalpojumiem, kas saņemti no ES dalībvalstīm”;

saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 100.panta2.daļu priekšnodoklis par iegādātu, nomātu vai importētu vieglo pasažieru automašīnu ir atskaitāms tikai 50% apmērā. Atskaitāmais priekšnodoklis jāiekļauj PVN deklarācijas 64.rindā “Aprēķinātā PVN summa par precēm un pakalpojumiem, kas saņemti no ES dalībvalstīm”, bet pielikuma PVN 1 “Pārskats par priekšnodokļa un nodokļa summām, kas norādītas nodokļa deklarācijā par taksācijas periodu” II daļā “Nodokļa summas par precēm un pakalpojumiem, kas saņemti no Eiropas Savienības dalībvalstīm” jāuzrāda:
darījuma partneris;
tā PVN maksātāja reģistrācijas numurs;
darījuma vērtība 50% apmērā;
50% no aprēķinātās PVN summas;
kā arī rēķina numurs un datums.
Tabita
Tabita 06.02.2019 20:33
268 ziņojumi
Latvijas uzņēmumam par no Igaunijas sabiedrības iegādāto lietoto vieglo automašīnu ir pienākums aprēķināt PVN par preču iegādi Eiropas Savienības (ES) teritorijā. Darījuma summa jāiekļauj PVN deklarācijas 50.rindā “No ES dalībvalstīm saņemtās preces un pakalpojumi (standartlikme)”, savukārt aprēķinātais PVN – 55.rindā “Aprēķinātais PVN ar PVN standartlikmi apliekamām precēm un pakalpojumiem, kas saņemti no ES dalībvalstīm”;

saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 100.panta2.daļu priekšnodoklis par iegādātu, nomātu vai importētu vieglo pasažieru automašīnu ir atskaitāms tikai 50% apmērā. Atskaitāmais priekšnodoklis jāiekļauj PVN deklarācijas 64.rindā “Aprēķinātā PVN summa par precēm un pakalpojumiem, kas saņemti no ES dalībvalstīm”, bet pielikuma PVN 1 “Pārskats par priekšnodokļa un nodokļa summām, kas norādītas nodokļa deklarācijā par taksācijas periodu” II daļā “Nodokļa summas par precēm un pakalpojumiem, kas saņemti no Eiropas Savienības dalībvalstīm” jāuzrāda:
darījuma partneris;
tā PVN maksātāja reģistrācijas numurs;
darījuma vērtība 50% apmērā;
50% no aprēķinātās PVN summas;
kā arī rēķina numurs un datums.
Tabita 06.02.2019 20:33
Тогда строка 50 не совпадет с приложением 1-II?
У меня такая же ситуация, но не с авто, а с репрезентац.расходами из ЕС (закупили товар для репрез.). Провела, как обычный счет, а неотчисляемый предналог поставила в 66 строку. И так все красиво получилось! А посмотрела, что 66 строка - для необлагаемых сделок.... Теперь в раздумии... Конечный результат-то правильный....
Olga333
Olga333 07.02.2019 13:53
368 ziņojumi
Iesaku kādreiz mūžā izmēģināt citu variantu - VISPIRMS izlasīt deklarācijas rindas nosaukumu, un tikai PĒC TAM sagatavot deklarāciju.
Pamēģiniet! Nenožēlosiet!
Aivars007
Aivars007 07.02.2019 14:39
26981 ziņojums
PVN deklarācijas 66.rindā – no valsts budžetā maksājamās nodokļa summas neatskaitāmo nodokļa summu par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, kas tiek izmantoti ar nodokli neapliekamo darījumu veikšanai, valsts vai pašvaldību izpildvaras funkciju nodrošināšanai vai tādu darījumu nodrošināšanai, kas ir ārpus likuma darbības jomas; kā arī nodokļa summas, kuras tirgotājs ir samaksājis vai kuras tam ir jāsamaksā par mākslas darbiem, kolekciju priekšmetiem vai senlietām, ko tirgotājs pats ir izlaidis brīvam apgrozījumam, un nodokļa summas, kuras tirgotājs ir samaksājis vai kuras tam ir jāsamaksā par mākslas darbiem, ko tam ir piegādājis mākslas darbu autors vai autortiesību pārņēmējs, gadījumos, kad preču piegādei nosaka nodokli saskaņā ar īpašo nodokļa piemērošanas režīmu darījumos ar lietotām mantām, mākslas darbiem, kolekciju priekšmetiem un senlietām;
Linete
Linete 07.02.2019 14:55
2982 ziņojumi
Linete, paldies!
Es jau atradu.
Olga333
Olga333 07.02.2019 15:03
368 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.