По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

Vai var maksāt dienas naudu? Uz tēmu sarakstu

Vai var maksāt dienas naudu?
Sveiki,
Latvijas uzņēmuma īpašnieks - nerezidents, dzīvo Nīderlandē. Mēs nosūtam viņu komandējumā uz 3 dienām uz konferenci Nīderlandē, apmaksājam konferences izdevumus. Vai šādā gadījumā drīkstam maksāt arī dienas naudu par komandējumu? Teorētiski domāju ka jā, bet ja konference notiek tajā pašā pilsētā, kur viņš dzīvo, un viņš nebrauc uz turieni no Latvijas - vai būs loģiski maksāt?
Vivivi
Vivivi 07.03.2019 16:42
154 ziņojumi

Atbildes (10)

Skatoties ko jūs apmaksājiet.
Ar braukšanu no Latvijas šeit nav nekāda sakara.
Dienas nauda gan nav jāmaksā
Vispirms izlasiet komandējuma definīciju MK noteikumos
Mu-maija
Mu-maija 08.03.2019 12:46
15814 ziņojumi
Par komandējumu šo noteikumu izpratnē uzskatāms ar komersanta, ... vadītāja rakstisku rīkojumu apstiprināts darbinieka,..., brauciens uz noteiktu laiku ....... uz ārvalstīm, lai:
... papildinātu zināšanas un paaugstinātu kvalifikāciju.

Kāpēc jūs domājat, ka dienas nauda nav jāmaksā? . Ja nerezidenta pastāvīgā darba vieta ir Latvijā, tad konference Nīderlandē manā uztverē pilnīgi noteikti atbilst komandējumam. Komandējumā taču sūta no darba vietas nevis no dzīvesvietas. Palabojiet mani, ja es domāju nepareizi

MK noteikumu 25.punkts
Komandējuma dienas nauda darbiniekam tiek izmaksāta:

25.2. par komandējuma laiku citas valsts teritorijā − saskaņā ar noteiktajām normām par katru ārvalstīs pavadīto dienu euro vai to ekvivalentā konvertējamā valūtā, vai tās valsts nacionālajā valūtā, uz kuru darbinieks nosūtīts komandējumā;
Vivivi
Vivivi 08.03.2019 13:41
154 ziņojumi
Interesanta jums loģika! Jūs taču rakstat, ka viņš brauc ne no Latvijas un dzīvo tajā pat pilsētā. Ko tad jāatbild? Jums ir dokumenti, kas apliecina no kurienes uz kurieni viņš brauc? Kā lai es to varētu izpīpēt?
No jautākuma es saprotu, ka viņš brauc no viena pilsētas gala uz otru.
Turklāt nemaz nav minēts kādus tieši izdevumus jūs grasāties apmaksāt...
Mu-maija
Mu-maija 08.03.2019 22:44
15814 ziņojumi
Apmaksājam konferences izdevumus, t.i. maksu par konferenci. Loģiski, ka neapmaksājam ceļa un viesnīcas izdevumus, jo viņu nemaz nav. Un jautājums bija par dienas naudu - maksāt vai nemaksāt? Atvainojos Juma Mu-maija, ka jums mans jautājums liekas tik nesaprotams. Lai jums jauka diena, un vairāk siltuma un saules sirdī
Vivivi
Vivivi 11.03.2019 12:51
154 ziņojumi
Ar sauli vai bez saules - lietas bútíba no tá nemainás.
Es šo situāciju salīdzinātu, piemēram, ar tādu:
es, M-M. dzīvoju Rīgā, Pārdaugavā, strādāju arī Rīgā. Mani darba devējs nosūta "komandējumā" uz Ķīpsalu, jo tur notiek kāda konference...
Vai jāmaksā man dienas nauda?

Acīnredzot vēlreiz jāpārlasa komandējuma definīcija, jo jūs no tās izvilkāt pavisam ne tos vārdus:
brauciens uz noteiktu laiku uz citu apdzīvotu vietu
- Latvijas Republikā vai,
ja darbinieka pastāvīgā darba vieta ir ārvalstī,
− ārvalstī, vai uz ārvalstīm, kā arī no ārvalstīm uz Latvijas Republiku (ja darbinieka pastāvīgā darba vieta ir ārvalstīs).....

Varbūt VID jums atļaus maksāt dienas naudu arī apmeklējot konferenci, kas notieks pretīm jūsu mājai
man nav žēl, gada vārds. Varbūt.
Mu-maija
Mu-maija 11.03.2019 15:42
15814 ziņojumi
У меня немного другая ситуация, член правления нерезидент, постоянное место проживания Беларусь, приезжает в Латвию, живет в гостинице, платит картой фирмы. Я думаю, что нельзя оформлять это как командировку. А что с расходами? Прибавлять к зарплате не хочется.
Irina_8ko
Irina_8ko 11.03.2019 15:57
2767 ziņojumi
Командировка - это когда вы человека ПОСЫЛАЕТЕ, а не приглашаете к себе.
А вот насчет расходов, это уже что-то другое. Вопрос в том, зачем он приезжает, т.е. оформление бАмажек.
Если какой-то вопрос нельзя разрешить без присутствия этого члена (проконсультаровать, подписать, проголосовать, поприсутствовать...), т.е как обоснуете необходимость для любимой фирмы....
Mu-maija
Mu-maija 11.03.2019 16:04
15814 ziņojumi
По КЗ юридический адрес - это место нахождения органов управления. Если юридический адрес в Латвии, значит и рабочее место члена правления находится в Латвии. Как он решает свои бытовые и семейные проблемы за пределами рабочего времени - это уже не забота предприятия.
Maija
Maija 11.03.2019 16:14
28223 ziņojumi


Acīnredzot vēlreiz jāpārlasa komandējuma definīcija, jo jūs no tās izvilkāt pavisam ne tos vārdus:
brauciens uz noteiktu laiku uz citu apdzīvotu vietu
- Latvijas Republikā vai,
ja darbinieka pastāvīgā darba vieta ir ārvalstī,
− ārvalstī, vai uz ārvalstīm, kā arī no ārvalstīm uz Latvijas Republiku (ja darbinieka pastāvīgā darba vieta ir ārvalstīs).....
Mu-maija 11.03.2019 15:42
Komandējumā taču sūta no darba vietas nevis no dzīvesvietas....
Un nerezidenta pastāvīgā darbavieta ir Latvijā nevis ārvalstīs....
Vivivi
Vivivi 11.03.2019 16:48
154 ziņojumi
Sūtiet vien, maksājiet vien... atļauju...
Mu-maija
Mu-maija 11.03.2019 19:45
15814 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.