По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības uzskaites jautājumi. Lietvedība

Pamatkapitāls zemnieku saimniecībām Uz tēmu sarakstu

Pamatkapitāls zemnieku saimniecībām
Varbūt kāds šeit zinās ko vairāk, kā es.

Cik man ir zināms, Zemnieku saimniecībām nav pamatkapitāla (tas ir tikai kapitālsabiedrībām), bet nu saskāros ar veselām divām ZS, kurām bilancē gadu no gada ir pamatkapitāls. Vienai vēl pie tam, katru gadu cits cipars...

Īpašnieki paši krata galvas, ka nezin ko grāmatveži tur likuši.

Vai tad es kļūdos? Es nesaprotu šādu uzskaiti, ja ZS pamatkapitāla vienkārši nav... Tie izskatās pēc personīgajiem ieguldījumiem, bet kāpēc Pamatkapitālā?
Aigarsr
Aigarsr 02.04.2019 14:07
208 ziņojumi

Atbildes (17)

Pamatkapitālā liek personīgos ieguldījumus (zemi, tehniku). Zemniekiem ir pamatkapitāls, tikai tas ir nereģistrējamais pamatkapitāls, drīzāk to varētu saukt par saimniecības kapitālu. Bet, tā kā, manuprāt, par zemniekiem tā īsti konkrēti nav pateikts, kur jāgrāmato šie personīgie ieguldījumi (ir zināms, ka personīgie ieguldījumi jāliek pašu kapitāla sastāvā), citi to liek arī rezervēs. Ir redzēts arī, ka visu - gan iepriekšējo gadu peļņu, gan šos ieguldījumus liek vai nu rezervēs, vai pamatkapitālā. Vienreiz intereses pēc paložņāju pa firmas.lvzemnieku gada pārskatiem, un sapratu, ka ir visādi varianti.
Insi
Insi 02.04.2019 15:12
352 ziņojumi
Pamatkapitālā liek personīgos ieguldījumus (zemi, tehniku). Zemniekiem ir pamatkapitāls, tikai tas ir nereģistrējamais pamatkapitāls, drīzāk to varētu saukt par saimniecības kapitālu. Bet, tā kā, manuprāt, par zemniekiem tā īsti konkrēti nav pateikts, kur jāgrāmato šie personīgie ieguldījumi (ir zināms, ka personīgie ieguldījumi jāliek pašu kapitāla sastāvā), citi to liek arī rezervēs. Ir redzēts arī, ka visu - gan iepriekšējo gadu peļņu, gan šos ieguldījumus liek vai nu rezervēs, vai pamatkapitālā. Vienreiz intereses pēc paložņāju pa firmas.lvzemnieku gada pārskatiem, un sapratu, ka ir visādi varianti.
Insi 02.04.2019 15:12
Izlasot VID metodisko materiālu "Personisko līdzekļu ieguldījuma un dividendēm pielīdzināma ienākuma uzskaite", es sapratu, ka personīgos ieguldījumus liek rezervēs:
"2. Personisko līdzekļu ieguldījuma uzskaite

11. Ierakstus grāmatvedības reģistros veic, pamatojoties uz grāmatvedības attaisnojuma dokumentiem.

12. Individuālā uzņēmuma, zemnieku vai zvejnieku saimniecības īpašnieks, ieguldot saimnieciskajā darbībā savus personiskos līdzekļus, piemēram, tehniku, zemi, ēkas, tos novērtē naudas izteiksmē.

13. Ieguldījuma norādīšanai grāmatvedības reģistros lieto šādus kontus:
13.1. bilances kontu shēmas aktīvā:
13.1.1. iedaļas “Ilgtermiņa ieguldījumi” posteņu grupu “Pamatlīdzekļi (pamatlīdzekļi, ieguldījuma īpašumi un bioloģiskie aktīvi)”;
13.1.2. posteni “Nauda”;
13.1.3. citu ieguldītajam aktīvam atbilstošu posteni;
13.2. bilances kontu shēmas pasīvā – iedaļas “Pašu kapitāls” posteņu grupā “Rezerves” papildus izveidoto posteni “Personiskie ieguldījumi”."

https://www.plz.lv/atjaunots-vid-metodiskais-materials-par-personisko-lidzeklu-ieguldijuma-un-dividendem-pielidzinama-ienakuma-uzskaiti/

https://bit.ly/2UcK9Ty
Aigarsr
Aigarsr 02.04.2019 15:23
208 ziņojumi
Tad sanāk, ka pareizi ir likt rezervēs. Tā kā šis metodiskais materiāls laikam parādījās 2016.gadā, tad zemnieki jau pirms tam bija iegrāmatojuši šos ieguldījumus pamatkapitālā un arī turpina to darīt.
Insi
Insi 02.04.2019 15:54
352 ziņojumi
Pareizi likt rezervēs, nekad nebija prasības izveidot pamatkapitālu (pieredze no 1994.g.).
Sbe
Sbe 02.04.2019 16:46
1172 ziņojumi
Tad būs jālabo un viss. Paldies par viedokļiem.
Aigarsr
Aigarsr 03.04.2019 00:29
208 ziņojumi
Nu tas nebūs sarežģīti.
Ilma
Ilma 03.04.2019 15:15
30495 ziņojumi
Nu tas nebūs sarežģīti.
Ilma 03.04.2019 15:15
Nesaku, ka sarežģīti, tik ļoti interesanti. Vismaz man tā liekas. Kaut jau tā ir ar visām bilancēm, kur īpašniekiem nav ne jausmas, kas ir iekšā...
Aigarsr
Aigarsr 04.04.2019 00:32
208 ziņojumi
Nu tas nebūs sarežģīti.
Nesaku, ka sarežģīti, tik ļoti interesanti. Vismaz man tā liekas. Kaut jau tā ir ar visām bilancēm, kur īpašniekiem nav ne jausmas, kas ir iekšā...
Galvenais, lai bilances sastādītājam pašam būtu vismaz kaut kāda nojausma, kas "tam lācītim vēderā"...
Aivars007
Aivars007 04.04.2019 10:22
26981 ziņojums
Nu tieši tā.
Ilma
Ilma 04.04.2019 12:32
30495 ziņojumi
У владельца крестьянского хозяйства есть не выбранная прибыль 2008-2010 года( необлагаемая ).
Чтобы отделить ее от облагаемой прибыли 2012-2017 я поставила ее в прочие резервы и оттуда списываю как средства для личных нужд. Может более правильно надо ее выделить в составе прочих резервов как "Privātie ieguldījumi"?
Spars
Spars 05.04.2019 10:04
507 ziņojumi
поставила ее в прочие резервы
Spars 05.04.2019 10:04
Это не помешало сдать UIN par 2018.g. ?
Sbe
Sbe 05.04.2019 12:39
1172 ziņojumi
IIN
Starina
Starina 06.04.2019 19:17
6423 ziņojumi
У владельца крестьянского хозяйства есть не выбранная прибыль 2008-2010 года( необлагаемая ).
Чтобы отделить ее от облагаемой прибыли 2012-2017 я поставила ее в прочие резервы и оттуда списываю как средства для личных нужд. Может более правильно надо ее выделить в составе прочих резервов как "Privātie ieguldījumi"?
Ja nav ZS īpašnieka rakstiska lēmuma par peļņas "sadali", tad manuprāt pareizāk ir atstāt peļņā, bet grāmatvedībā izdalīt atsevišķā kontā. Tieši tāpat, kā tagad UIN maksātājiem jādara ar peļņu, kas gūta līdz 31.12.2017.

Savukārt, ja ir noformēts īpašnieka rakstisks lēmums, tad lēmumā var rakstīt, ka šo gūto neapliekamo peļņu nevis izņem ārā, bet iegulda ZS pamatdarbības nodrošināšanai. Šādā gadījumā tie būtu "Personīgie ieguldījumi".

Bet īpašnieks var arī pieņemt lēmumu par rezervju veidošanu, kādam mērķim. Tikai, ņemot vērā, ka no šīm rezervēm pēc tam tiek ņemta nauda personiskam patēriņam, nedomāju, ka tas atbilst rezervju būtībai.
Aigarsr
Aigarsr 07.04.2019 13:52
208 ziņojumi
Man ir īpašnieka lēmums par nesadalītās peļņas par 2008-2010 gadu novirzīšanu personīgajiem ieguldījumiem. Так она попала в раздел- Прочие резервы.
Spars
Spars 07.04.2019 15:38
507 ziņojumi
Man ir īpašnieka lēmums par nesadalītās peļņas par 2008-2010 gadu novirzīšanu personīgajiem ieguldījumiem. Так она попала в раздел- Прочие резервы.
Spars 07.04.2019 15:38
Saskaņā ar metodisko materiālu, pareizāk būtu bijis taisīt atsevišķu posteni “Personiskie ieguldījumi”, bet metodiskie materiāli nav mums saistoši, tie ir saistoši iestādes darbiniekiem. Mums tie ir informatīvi. Līdz ar to ieliekot postenī "Pārējās rezerves" nekas īsti pārkāpts nav, jo 1. likums to neregulē un 2. “Personiskie ieguldījumi” arī ir zem rezervēm. Bet atsevišķs postenis “Personiskie ieguldījumi” sniedz patiesāku priekšstatu par to, kas tas ir, ka tās nav gluži tādas rezerves kā parasti ierasts. Personīgi es, pārklasificētu.
Aigarsr
Aigarsr 07.04.2019 17:00
208 ziņojumi
Paldies!
Spars
Spars 08.04.2019 10:08
507 ziņojumi
ZS privātos līdzekļus gada laikā grāmatoju D 3210 Privātiem nolūkiem izņemtie līdzekļi un K 3220 Privāti ieguldīti līdzekļi, gada beigās slēdzu uz kontu privāto kontu slēguma kontu, Bilancē to uzrādīju kā Nereģistrētais saimniecības kapitāls attiecīgi ar + vai - zīmi. Līdz šim nevienam nav bijuši nekādi jautājumi, izņemot bankas, kāpēc nav pamatkapitāls un kas tāds nereģistrētais pamatkapitāls. Nesen vienā seminārā J.Neilandeteica, ka privātos ieguldījumus un izņemtos līdzekļus Bilancē pareizāk ir uzrādīt pie peļnas vai zaudējumiem.
Sana3
Sana3 11.04.2019 17:18
41 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.