По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Datorprogrammas, autortiesības un licencēšana

Grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšana Uz tēmu sarakstu

Grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšana
Добрый день!
Кто-нибудь может рассказать по конкретней или скинуть сылку на likumprojekts. Ничего не могу найти. Интересует - есть фирма которая оказывает услуги и там к примеру 8 бухгалтеров, то каждому бухгалтеру персональная лицензия нужна или всётаки достаточно что начальник получит 1 лицензию на фирму?или всем 8 бухгалтерам надо её получать?
Olga.liepina
Olga.liepina 04.04.2019 08:52
4 ziņojumi

Atbildes (129)

Manas piecas kapeikas diskusijā par lielajām un mazajām grāmatvedības un pakalpojumu sniedzēju daudzumu. Regulāri nākas saskarties ar to, ka uzņēmēji sūdzas, ka ārpakalpojumu grāmatveži neiedziļinās, nav ieinteresēti konkrētā uzņēmēja lietā. Ne visu viņš pats zina pajautāt, un bieži vien, ja pajautā, atbildi nesaņem vai saņem ar lielu lūgšanos.
Es strādāju viena un man galīgi nav daudz firmu apkalpošanā. Tikai tik, cik es varu tiešām kvalitatīvi apkalpot. Un tā nav tikai grāmatvedība, sniedzu atbalstu jebkādā citā administratīvā darbā, kas nu tam mazajam uzņēmējam ir vajadzīgs. Kaut vai nopirkt kaut kādu štruntu no ārzemju internetveikala, ko viņš pats interneta un angļu valodas neprasmes pēc nevar izdarīt. Un viņi man maksā vairāk nekā iepriekš maksājuši vai nu lielajā firmā, vai pie grāmatveža, ka sagrābies čupu klientu, bet netiek galā. Jo tas ir skaidrs, ka par mazu naudu labu kvalitāti nevar nodrošināt.
Tagad GP gatavošanas laikā, mēģinot sazināties ar citiem grāmatvežiem, jūt, kuri ir tie, kas, ļoti iespējams, pārāk daudz apkrāvušies. Man viss ir sataisīts, varu atļauties jaunajam klientam pilnībā savadīt visu 2018. gada grāmatvedību, lai tiktu pie normāla gada pārskata, jo iepriekšējais grāmatvedis bija pieļāvis būtiskas kļūdas, kā arī no viņa nav iespējams dabūt pat ne visus attaisnojuma dokumentus, nedz jelkādus paskaidrojumus par viņa gatavotā pārskata posteņiem.
Nepieņemu šur tur izskanējušos pārmetumus, ka tie mazie pakalpojumu sniedzēji nu ir tie pelēkie, sliktie un kādi tur vēl, un ceru, ka par mērķi nav uzlikts samazināt grāmatvežu pakalpojumu sniedzēju skaitu (kas gan nemazinātu grāmatvežu skaitu, ja jau viņi ir, tad jau viņus vajag) un atstāt tikai lielās grāmatvedības "fabrikas".
Zaneoga
Zaneoga 05.04.2019 09:51
156 ziņojumi
NEVIENS nav pieteicies man nākt līdzi pie VID vadības. NEVIENS!!!
Tātad Jums visiem viss ir labi. Un tas ir ļoti bēdīgi.
Gaudot šeit forumā un anonīmi - tas ir kaķim zem astes.
Atvainojos par skarbiem vārdiem, bet tā tas ir.
Aivars007 04.04.2019 13:00
Ir tāda problēma, ka ne visi var publiski "uzstāties". Man ir tāda problēma, ka tādās oficiālās un svarīgās sarunās nemāku formulēt viedokli, mulstu un stostos, aizmirstu, ko gribēju teikt, nu neesmu es tāda, lai gudru ģīmi un gudru valodu varētu "pravas kačāt". Varu tikai gudri acis blisināt . Ja tāda der, esmu ar mieru pievienoties. Tad man iepriekš jāzin diena, jo neesmu tomēr no Rīgas un aprīlī vēl tie gada pārskati.
Insi 04.04.2019 13:17
Man ir tieši tas pats, es varu savu viedokli uzrakstīt, bet tiklīdz būs jārunā, tā čuš vien sanāks, bet uz VID noteikti esmu gatava aiziet, tikai jābūt skaidram, ar kādām pretenzijām iesim, lai būtu konkrēti un pa plauktiņiem.
Gizas
Gizas 05.04.2019 10:12
12 ziņojumi
ceru, ka par mērķi nav uzlikts samazināt grāmatvežu pakalpojumu sniedzēju skaitu (kas gan nemazinātu grāmatvežu skaitu, ja jau viņi ir, tad jau viņus vajag) un atstāt tikai lielās grāmatvedības "fabrikas".

Nezinu, vai tāds bija sākotnējais mērķis, taču izpildījums gan uz to nepārprotami norāda.

jūt, kuri ir tie, kas, ļoti iespējams, pārāk daudz apkrāvušies.

Tā mēdz būt, jā. Diemžēl. Taču... mani vairāk tracina nekompetence un bezkaunīgā attieksme. Pašlaik saceru sūdzību par vienu šādu firmu - lai VID pārbauda tās darba "kvalitāti" kopumā. Ja 2 mēnešu laikā nespēj iesniegt 3 bilances posteņu atšifrējumu, tad tā ir vai nu bezkaunība, vai arī bilance ir sastādīta "no galvas".
Aivars007
Aivars007 05.04.2019 10:31
26981 ziņojums
Nu redzi, Aivar, VIDs nolicencēs un visi atšifrējumi uzreiz uz burvju mājienu parādīsies! Visa grāmatvedība uzreiz. uzreiz būs ideāla! Nevienas kļūdas nebūs!
Andaz
Andaz 08.04.2019 10:26
27892 ziņojumi
Cik jauki! Jācer, ja tas pasaules septītais brīnums notiks ātrāk.
Tad varēšu mierīgi strādāt un arī mierīgi gulēt... darba laikā.
Aivars007
Aivars007 08.04.2019 11:10
26981 ziņojums
http://titania.saeima.lv/LIVS13/saeimalivs13.nsf/0/1CA2181B2567B329C22583C4004DA519?OpenDocument te bija versija likumam.
Andaz
Andaz 08.04.2019 11:18
27892 ziņojumi
Taču noraidīja to likumu.
Kaimiņš uzstājās kā ārpakalpojumu grāmatvežu aizstāvis un cīnītājs par patiesību un taisnību.
Aivars007
Aivars007 08.04.2019 12:27
26981 ziņojums
Tiešām...

“Pret” pieteicies runāt deputāts Artuss Kaimiņš.

A. Kaimiņš (KPV LV).

Vēl viens papīrītis no piekabes, ar ko Dana Reizniece-Ozola ir izbraukusi no Finanšu ministrijas! Šis priekšlikums patiesībā ir birokrātiskā sloga liels palielinājums. Proti, jebkuram grāmatvedim, kurš ir jāņem kā ārpakalpojuma sniedzējs... respektīvi, ārpakalpojuma grāmatvedība - viņš nestrādā jūsu uzņēmumā... viņam ir jādabū speciāla licence... speciāla licence jāizņem, par naudu tas jādara, jāiziet vēl kaut kādi kursi... Tas nekas, ka viņš ir grāmatvedis... Tas vienkārši vēl vairāk uzliek šo birokrātisko slogu.

Es kaut kā aizmirsu... es aizmirsu, bet nu atkal atcerējos to, cik ļoti, ar putām uz lūpām, jūs, Dana Reizniece-Ozola, šeit aizstāvējāt kases aparātu reformu, kura ir aizgājusi pilnīgā nekurienē... tai skaitā - ar Valsts kontroles atzinumu, ka tas nodokļu maksātājiem nav bijis izdevīgi. (Starpsauciens: “Nē!”) Jums par to vajadzētu uzņemties atbildību... tai skaitā, nevis šobrīd runāt par diplomātu cigarešu pirkšanu vai... šajā gadījumā - par to, ka grāmatvežus...

Sēdes vadītāja. Par tēmu! Kaimiņa kungs, runājiet par tēmu!

A. Kaimiņš. ...ka grāmatvežus... Es runāju par tēmu.

Sēdes vadītāja. Par konkrēto likumprojektu!

A. Kaimiņš. ...ka grāmatvežus šajā gadījumā apliktu ar vēl lielākiem... ar vēl lielākiem birokrātiskiem slogiem, nekā tas ir šobrīd. (Dep. Ļ. Švecova: “Tu par ēnu ekonomiku?”)

Tā ka, lūdzu, no šīs te piekabītes, kas... nāk visu laiku no Danas Reiznieces-Ozolas, kura nāk... lūdzu noraidīt arī šo.

Paldies jums. (Starpsaucieni. Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību”” nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 27, pret - 59, atturas - nav. Likumprojekts komisijai nav nodots.
Aigarsr
Aigarsr 08.04.2019 12:55
208 ziņojumi
Ура!
Albina
Albina 08.04.2019 13:03
64603 ziņojumi
Ура!!! Респект Кайминьшу!!!
Sletla
Sletla 08.04.2019 13:10
13444 ziņojumi
Vai internetā ir kaut kur pieejams balsojums? Apskatīties, kurš tad par, kurš pret. Izskatās, ka daļa opozīcijas par (tātad ZZS un Saskaņa) un lielākā daļa pozīcijas pret
Some
Some 08.04.2019 13:12
124 ziņojumi
Vai internetā ir kaut kur pieejams balsojums? Apskatīties, kurš tad par, kurš pret. Izskatās, ka daļa opozīcijas par (tātad ZZS un Saskaņa) un lielākā daļa pozīcijas pret
Lūdzu - http://titania.saeima.lv/LIVS13/SaeimaLIVS2_DK.nsf/0/80B888149D5C3D0AC22583CB007E586B?OpenDocument

Saskaņa un ZZS ir vienīgai, kas to atbalstīja.
Aigarsr
Aigarsr 08.04.2019 13:25
208 ziņojumi
Būs jāpaklausās https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/krustpunkta-par-nepieciesamibu-sakartot-finansu-sektoru-latvija.a116647/
Kādi tur viedokļi....
Some
Some 09.04.2019 10:28
124 ziņojumi
Jāsaka, ka es jau izteicu prognozi, ka šis neies cauri, jo to iesniegusi ZZS. Taču uzelpot galīgi nevar, jo tad, kad kaut ko līdzīgu iesniegs koalīcija, tad aizies uz urrā. Vienīgi, ka ja nav reizē ar "budžeta paketi", tad tādas lietas mēdz izskatīt rūpīgāk.
Ilzex
Ilzex 09.04.2019 11:28
2666 ziņojumi
Jāsaka, ka es jau izteicu prognozi, ka šis neies cauri, jo to iesniegusi ZZS. Taču uzelpot galīgi nevar, jo tad, kad kaut ko līdzīgu iesniegs koalīcija, tad aizies uz urrā. Vienīgi, ka ja nav reizē ar "budžeta paketi", tad tādas lietas mēdz izskatīt rūpīgāk.
Ilzex 09.04.2019 11:28
Es šādu prognozi neizteicu skaļi, taču pie sevis biju 99% pārliecināts, ka priekšlikumu noraidīs.
Jo... "pēc noklusējuma" jeb "default-ā" opozīcijas priekšlikumi tiek noraidīti.
Bezkompromisu tiesiskums!
Aivars007
Aivars007 09.04.2019 12:25
26981 ziņojums
Paklausījos raidījuma pirmo daļu - par ārpakalpojumu grāmatvežu licencēšanu.
Visa saruna bija tukša un "vienos vārtos", sevišķi, ja kā finanšu ministra padomnieks runā muzikants Ints Dālderis... Bez vārdiem.
Rudzīte no VID arī maļ savu - bez konkrētiem piemēriem.
Vienīgais jēdzīgais sarunas dalībnieks - Lauris Morics no mazo uzņēmēju asociācijas.
Un Beķere... viedā... būtu labāk pateikusi, kas darās viņas ārpakalpojumu grāmatvedībā!
Gribējās ņemt kaut ko smagāku un viņiem visiem mest. Bezjēdzīgi iztērēts laiks, tos murgus klausoties.
Rudzīte - ir aprēķināts, ka budžets iegūs 5 miljonus!!! Varat iedomāties? Kādi ārpakalpojumu grāmatveži ir nodokļu zagļi un laupītāji!?!
Riebjas tas viss. Nav vārdu, lai pieklājīgi izteiktos.
Aivars007
Aivars007 09.04.2019 13:46
26981 ziņojums
Man patika, ka Beķere ļoti brīnījās par to, ka ir uzņēmumi, kas pie grāmatveža aiziet reizi gadā, jo likumā par grāmatvedību taču esot ierakstīts, ka grāmatvedības dokumenti obligāti jāapstrādā līdz nākamā mēneša 15.datumam Laikam sen nebūs pārlasījusi likumu.
Ilzex
Ilzex 09.04.2019 15:41
2666 ziņojumi
Tie, kam negribas, lai ieviestu to licencēšanu, varētu uzrakstīt argumentus... visdrīzāk ka KPV.LVun varbūt arī JKP.
Izskatās, ka galvenais, kāpēc plāno ieviest licencēšanu, ir tas Moneyval ziņojums, kur viņi raksta, ka jāizveido kaut kāda barjera, lai jebkurš nevarētu sniegt ārpakalpojumus. Izdomājuši, ka barjera ir licence.... it kā jau loģiski.
Tikai te jautājums vai svarīgi, lai tā barjera nepieļautu vispār uzsākt vai varbūt der tā, ka barjera noteiktos apstākļos "aizliedz" sniegt pakalpojumus. Iespējams, ka var kaut ko līdzīgu, kā valdes locekļiem. Noteiktos gadījumos valdes loceklim nav iespējams dibināt jaunu SIA (veikt valdes locekļa pienākumus vēl kādā SIA). Līdzīgi ar ārpakalpojumu grāmatvežiem. Iestājoties noteiktiem nosacījumiem, pakalpojumu sniedzēju iekļauj reģistrā - "melnajā sarakstā". Ja persona ir šajā sarakstā, tad aizliegts sniegt pakalpojumus. Kā to kontrolēs? Droši vien tāpat kā "kontrolēs" licences. Uzņēmējs varēs pārliecināties vai personai ir licence (vai persona nav "melnajā" sarakstā). Domāju, ka atšķirība nekāda (licenču reģistrs / "melnā saraksta" reģistrs). VID pārbaužu gadījumā arī varēs pārbaudīt. Gada pārskatā arī uzrādīs un VID mierīgi varēs pārbaudīt.
"Melnā saraksta" gadījumā pluss būtu tāds, ka nerastos papildus izdevumi un nepalielinātos cena, mazinātos birokrātija, uzņēmējdarbības ierobežojumi. Tāpat, izķertu tos, kuri "izdarījuši kaut ko sliktu", nevis uzreiz visiem radītu barjeras. "Melno sarakstu" pat varētu attiecināt uz visiem grāmatvežiem (atšķirībā no licencēm). Tātad, tas būtu iedarbīgāks.
Some
Some 09.04.2019 18:35
124 ziņojumi
Bet ja grāmatvedi pieņem darbā kā darbinieku, vai tas uzlabo viņa prasmes sagatavot gada pārskatu?
Arī pēc algotiem darbiniekiem grāmatvežiem ir brīnumi redzēti.
Jo liela daļa ārpakalpojuma sniedzēju tāpat ir bijuši darbinieki.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 09.04.2019 18:53
2557 ziņojumi
Pēc manas saprašanas viena lieta ir prasme sagatavot gada pārskatu, cita lieta ir "vēlme" maksāt nodokļus. Grāmatvedis var ļoti labi prast mācēt sagatavot gada pārskatu un tikpat labi "mācēt" nemaksāt nodokļus. Ja mērķis ir, lai visi māk ļoti labi sagatavot gada pārskatus, tad tas ir viens jautājums. Ja mērķis ir, lai visi daudz maz normāli maksā nodokļus, tad cits jautājums. Parasti jau problēmas ir, ja dokumenti trūkst, ir bardaks, nodokļi nepareizi aprēķināti, piemēroti. Tad ir "taustāmas" - reālas problēmas.
Some
Some 09.04.2019 19:03
124 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.