По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Datorprogrammas, autortiesības un licencēšana

Grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšana Uz tēmu sarakstu

Grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšana
Добрый день!
Кто-нибудь может рассказать по конкретней или скинуть сылку на likumprojekts. Ничего не могу найти. Интересует - есть фирма которая оказывает услуги и там к примеру 8 бухгалтеров, то каждому бухгалтеру персональная лицензия нужна или всётаки достаточно что начальник получит 1 лицензию на фирму?или всем 8 бухгалтерам надо её получать?
Olga.liepina
Olga.liepina 04.04.2019 08:52
4 ziņojumi

Atbildes (129)

Vēlme "maksāt" nodokļus jau parasti ir īpašniekam, ne grāmatvedim tomēr.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 09.04.2019 19:29
2557 ziņojumi
Man patika, ka Beķere ļoti brīnījās par to, ka ir uzņēmumi, kas pie grāmatveža aiziet reizi gadā, jo likumā par grāmatvedību taču esot ierakstīts, ka grāmatvedības dokumenti obligāti jāapstrādā līdz nākamā mēneša 15.datumam Laikam sen nebūs pārlasījusi likumu.
Ilzex 09.04.2019 15:41
Jā, jā. Ko es saku! Lai paskatās savā acī - i baļķi nespēj ieraudzīt.
Es mēģināju zvanīt. Gribēju tiešajā ēterā viņai to pateikt. Žēl, neizdevās sazvanīt.
Aivars007
Aivars007 09.04.2019 19:29
26981 ziņojums
Vēlme "maksāt" nodokļus jau parasti ir īpašniekam, ne grāmatvedim tomēr.
Ludmila_st_ 09.04.2019 19:29
100%
Aigarsr
Aigarsr 09.04.2019 19:33
208 ziņojumi
Nu jau sākat jaukt visu kopā.
Licencēšanu vajagot tāpēc, ka grāmatveži "piesedzot" naudas atmazgātājus.
Un plus - arī paši nemaksājot nodokļus. Piecus miljonus esot ierāvuši nāsīs! Maitas tādi, goda vārds!
Aivars007
Aivars007 09.04.2019 19:35
26981 ziņojums
Uzņēmēji visi maksā kā tādi jēriņi.
Ar uzņēmēju nodokļiem budžets pārpildīts.
Tikai ārpakalpojumu grāmatveži tie lielākie blēži!
Aivars007
Aivars007 09.04.2019 19:36
26981 ziņojums
Vismaz VIDa Rudzīte šodien tā proponēja - kā tādu no galvas iekaltu pantiņu.
Aivars007
Aivars007 09.04.2019 19:37
26981 ziņojums
. Piecus miljonus esot ierāvuši nāsīs! Maitas tādi, goda vārds!
Aivars007 09.04.2019 19:35
tie 7000 ārpakalpojuma grāmatveži , aha.
tā jau katrs knapus 714 EUR.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 09.04.2019 20:41
2557 ziņojumi
Nu cilvēciski jau viņus visus var saprast. Dālderim un Rudzītei kaut kas jāizdomā, lai varētu atskaitīties, ka Moneyval rekomendācijas ir ievērotas, Rudzītei "spīd" papildus budžets. Beķere domā, ka varbūt kaut kas atleks arī viņiem un ka noteikti samazināsies konkurence.
Ka varēja saprast, tad vismaz tūlīt neko uz Saeimu nevirzīs. Taču jāseko tam, kas notiks.

Būtiski ir, lai būtu kaut kādas alternatīvas, piemēram, augstākajai izglītībai. Ir taču tādi cilvēki, kas strādā ilgus gadus, bet kam var nebūt atbilstoša izglītība, toties ir nepieciešamās zināšanas un pieredze.Varētu ieviest kaut kādu relatīvi vienkāršu testu (piemēram, iedod ciparus un jāsastāda bilance, jāaprēķina alga samērā vienkāršam gadījumam), vēlams, lai tur nebūtu ietvertas pavisam eksotiskas lietas.

Citādi daudziem paralēli darbam vēl būs jāmācās augstskolā (un ne jau par velti). Sanāks, ka cilveki ziedos laiku un naudu, bet tad pēc kādiem 10 gadiem šī profesija "atmirs" pavisam.
Ilzex
Ilzex 09.04.2019 20:48
2666 ziņojumi
Ja mana domu biedru grupa neiemetīs plinti krūmos un izpildīs solīto, mēģināšu vēl kašķēties ar VID par šo jautājumu.
Laiks rādīs.
Rudzīte uzstājās, ka 2,5 gadu laikā "mierīgi" varot iegūt augstāko izglītību.
Spēju iedomāties, kā visas 60 gadu kundzes no Zilupes, no Ludzas, no Rēzeknes un no Varakļāniem bariem vien "nesīsies" uz augstskolām, lai tikai iekļautos Moneyval prasībās, un lai pāris gadus pirms pensijas iegūtu augstāko izglītību.
Daudz gan šīs kundzes ir "atmazgājušas"... Riebjas - kā tik augsta ranga amatpersona var būt tik tāla no reālās dzīves, un kā var tik šķidru pļ****.
Par Beķeri nebrīnos - tai acīs jau dolāri spīd, nu tik būs lielais loms...
Aivars007
Aivars007 09.04.2019 21:01
26981 ziņojums
Nu ja, augstākā izglītība 2,5 gados, paralēli darbam, kas nav "valsts darbs".
Ilzex
Ilzex 09.04.2019 21:05
2666 ziņojumi
Nu ja, augstākā izglītība 2,5 gados, paralēli darbam, kas nav "valsts darbs".
Ilzex 09.04.2019 21:05
Tikai pirmā līmeņa augstākā un pat tādā gadījumā tas būs "pay to win" jo būs jāsamaksā un jāuzraksta visi darbi. Beigās sanāk, ka nopērk to diplomu, kurš tāpat negarantē ka cilvēks seko līdzi izmaiņām likumdošanā.
Aigarsr
Aigarsr 09.04.2019 21:10
208 ziņojumi
Наши власти, как всегда, ищут пропажу не там, где потеряли, а под фонарем, где светлее.

Претензии к Латвии были не в том, что какой-то мелкий предприниматель в Вараклянах принес чек на канцтовары для детишек в школу, подшил его к расходам хозяйственной деятельности и "отмыл" аж 3 евро.
Претензии были к международным банкам, которые перекачивали через свои счета миллиарды. Уж там-то разных надзирающих служб достаточно.

Да и как арпакалпоюма бухгалтер может отследить эти "левые" чеки и накладные? Бухгалтер в штате еще по слухам в курилке может узнать, что мобильник был куплен не для хозяйственной деятельности, а для жены директора. Внешний бухгалтер, который в офисе не бывает, и слухов не слышит. Он видит только документы.

В конце концов, у более-менее крупных есть аудиторы. Пусть они и ловят отмывателей, а не грузят мозг подписями на расходных ордерах. Берут они за свои услуги немало. У малышей даже оборота такого нет, чтобы еще что-то отмывать.
Maija
Maija 09.04.2019 21:59
28223 ziņojumi
Наши власти, как всегда, ищут пропажу не там, где потеряли, а под фонарем, где светлее.

Претензии к Латвии были не в том, что какой-то мелкий предприниматель в Вараклянах принес чек на канцтовары для детишек в школу, подшил его к расходам хозяйственной деятельности и "отмыл" аж 3 евро.
Претензии были к международным банкам, которые перекачивали через свои счета миллиарды. Уж там-то разных надзирающих служб достаточно.

Да и как арпакалпоюма бухгалтер может отследить эти "левые" чеки и накладные? Бухгалтер в штате еще по слухам в курилке может узнать, что мобильник был куплен не для хозяйственной деятельности, а для жены директора. Внешний бухгалтер, который в офисе не бывает, и слухов не слышит. Он видит только документы.

В конце концов, у более-менее крупных есть аудиторы. Пусть они и ловят отмывателей, а не грузят мозг подписями на расходных ордерах. Берут они за свои услуги немало. У малышей даже оборота такого нет, чтобы еще что-то отмывать.
Maija 09.04.2019 21:59
Grāmatveža pienākums nav būt par nodokļu inspektoru un veikt izmeklēšanu vai reversā pirkto telefonu beigās nelieto sieva. Tas ir uz uzņēmēja godaprāta un ar viņiem arī būtu jāstrādā valstij, nevis ar starpniekiem. Esmu vadību informējis kad var un kad nevar pirkt vai likt PVN. Ja man saka, ka lietos pats - es paļaujos uz viņa godaprāta. Un pat ja kādreiz redzēšu sievai rokās līdzīgu, ko es zinu vai nav nopirkusi tādu pašu vai arī vienkārši vīrs iedeva paturēt, kamēr šis ar mani runā - kāda man daļa. Nav manos pienākumos tēlot izmeklētāju.
Aigarsr
Aigarsr 09.04.2019 22:15
208 ziņojumi
Es piekrītu Aigaram, grāmatvedis nav inspektors. Priekšnieks pasaka, grāmatvedis izdara.

Man šodien ienāca prātā doma, ja pēc grāmatvežu licencēšanas iestāsies pretējs efekts, visi grāmatveži aizies ēnā, visus pārskatus sagatavos, bet iesniegs valdes locekļa vārdā. Kā to varēs kontrolēt?
Oscar
Oscar 10.04.2019 00:10
nav ziņojumu
Ja mana domu biedru grupa neiemetīs plinti krūmos un izpildīs solīto, mēģināšu vēl kašķēties ar VID par šo jautājumu.
Aivars007 09.04.2019 21:01
Jāpaskatās, kā tas viss attīstīsies. Kas varētu būt iedarbīgāks, lai nepieļautu šāda veida licencēšanu? Droši vien ka, lai Saeima nenobalso "par". Droši vien ka vajadzētu sagatavot "normālus" - pamatotus argumentus. Uzrakstīt par reālo situāciju, sekām vienā gadījumā, otrā gadījumā. Un aizsūtīt politiskajām partijām. Tāpat, arī būtu labi, ja kaut ko jēdzīgu publicētu delfi.lv tvnet.lv Līdzīgi kā licencēšanas piekritēji publicēja. Bet jāskatās, kā viss attīstīsies. Tieši tagad publicēt un sūtīt droši vien nav jēgas, jo pagaidām viss ir apklusis un visu sūtīto-publicēto aizmirsīs.
Some
Some 10.04.2019 08:03
124 ziņojumi
Es piekrītu Aigaram, grāmatvedis nav inspektors. Priekšnieks pasaka, grāmatvedis izdara.

Man šodien ienāca prātā doma, ja pēc grāmatvežu licencēšanas iestāsies pretējs efekts, visi grāmatveži aizies ēnā, visus pārskatus sagatavos, bet iesniegs valdes locekļa vārdā. Kā to varēs kontrolēt?
Oscar 10.04.2019 00:10
Linete
Linete 10.04.2019 10:53
2982 ziņojumi
Tā arī būs iesniegs valdes locekļu vārdā. Un kauja zaudēta likuma domātājiem
Linete
Linete 10.04.2019 10:54
2982 ziņojumi
Vienmēr ir radies jautājums - kāpēc vadītājs uzņēmumā drīkst nejēgt neko? Vadītājs ir tas, kas slēdz līgumus, pazaudē dokumentus, "muhļī ģēlas" (piedodiet par izteicienu), vadītājs ir tas, kas iet pie grāmatveža vai tieši otrādi - neiet. Un, ja tas vadītājs aiziet reizi gadā - kur te grāmatveža vaina?
Andaz
Andaz 11.04.2019 10:13
27892 ziņojumi
Vienmēr ir radies jautājums - kāpēc vadītājs uzņēmumā drīkst nejēgt neko? Vadītājs ir tas, kas slēdz līgumus, pazaudē dokumentus, "muhļī ģēlas" (piedodiet par izteicienu), vadītājs ir tas, kas iet pie grāmatveža vai tieši otrādi - neiet. Un, ja tas vadītājs aiziet reizi gadā - kur te grāmatveža vaina?
Andaz 11.04.2019 10:13
Лет 14 назад у меня как второй бухгалтер пробовала работать женщина, уволенная по сокращению из Valsts kase. Чиновник.
Она на полном серьёзе считала, что бухгалтер, обслуживающий несколько небольших фирм -это замечательный и надёжный способ заработать много работая мало. Для неё открытием было, что бизнесмены предпочитают платить меньше везде, где можно, или не платить вообще. Что налоги и бухгалтер с их точки зрения -это вынужденная, но совершенно пустая трата денег.
Возможно, дело в странном представлении госчиновников о частном бизнесе?
Allda
Allda 11.04.2019 10:46
2909 ziņojumi
И почему лицензированию собираются подвергнуть только ārpakalpojumi. Наверно, секрет даже то, что многим фирмам пришлось регистрировать зто из-за лицензий на программу. Если один бух считает для хозяина три фирмы, как правило, приняли на работу и купили программу на большую из фирм, а парочку других пришлось считать как ārpakalpojumi. После лицензирования бухгалтер будет тщательнее стучать на обе маленькие фирмы, и не отвечать за действия на большой.
Sbe
Sbe 11.04.2019 11:20
1176 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.