По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības atskaites, VID - attiecības, informācija, audīts

NILLTFN pārbaude ārpakalpojuma grāmatvedim Uz tēmu sarakstu

NILLTFN pārbaude ārpakalpojuma grāmatvedim
Vai kāds ir saskāries ar šādu pārbaudi?
Un varam padalīties ar pieredzi?
Man nesen bija, respektīvi vēl nav beigusies, jo nākšot vēlreiz.
Mani samulsināja fakts, ka man ir jāziņo par apstākli, ka klients nav aprēķinājis un maksājis sev algu, bet jā, apgrozījums ir sasniegts. Esmu viņu informējusi par to, viņš zin, ka likums prasa aprēķināt mimimālo, bet to nedara, es viņu piespiest nevaru, taču neiedomājos, ka man par to ir jāziņo VID, jo viņi taču redz gan apgrozījumu, gan to, ka uzņēmums nemaksā sociālo nodokli. Ok, saprotu, tur par darījumiem jāziņo, kas liekas aizdomīgi. Tā ir informācija, kura viņiem ir. Tagad atnāk pie manis ar šiem faktiem un met man galdā - bija jāziņo, būs sods.
Kristiane
Kristiane 14.04.2019 12:22
105 ziņojumi

Atbildes (73)

Jāsāk ar to, ka kopā ar VID inspektoru skaļi jālasa attiecīgais likums - kas ir aizdomīgs darījums šī likuma izpratnē.
Tajā likumā nav nevienas zilbes par darba algu.
Inspektoram jāparāda ceļš... uz skolu, kur vēl pamācīties.
Aivars007
Aivars007 14.04.2019 16:27
26981 ziņojums
Viņi tur labi ir iemuļājuši to prasību, tāpēc jautājumu citu domas. Te būs atsauce:
Minētie pārkāpumi klasificējami saskaņā ar likumu „Par nodokļiem un nodevām” 1.panta14.punktu kā izvairīšanās no nodokļu vai nodevu maksāšanas – apzināta nepatiesas informācijas sniegšana nodokļu deklarācijās, nodokļu deklarāciju, informatīvo deklarāciju vai nodokļu administrēšanai un kontrolei nepieciešamās pieprasītās informācijas neiesniegšana, nelikumīga nodokļu atvieglojumu, priekšrocību un atlaižu piemērošana vai jebkura cita apzināta darbība vai bezdarbība, kuras dēļ nodokļi vai nodevas nav samaksātas pilnā apmērā vai daļēji.
Saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 22.2 panta trešās daļas 10.punktu izvairīšanās no nodokļu nomaksas ir viena no darījuma aizdomīguma pazīmēm nodokļu jomā.
Kristiane
Kristiane 15.04.2019 08:51
105 ziņojumi
Manuprāt, ja izvairīšanos no nodokļiem traktē tik plaši, tad mums nepārtraukti jāziņo VID, tikko kāds klients ir parādā nodokļus ("jo nodokļi nav samaksāti pilna apmērā vai daļēji"), KAUT ARĪ VID TO ZINA bez mums.
Pēc būtības ir muļķīgi dublēt informāciju, kas jau ir VID rīcībā.
Bet ja nu tik ļoti vajag, tad jātaisa flešmobs (tā ir tāda lieta, kas ir efektīva, tādēļ ka to vienlaikus dara daudzi).

Ja VID tiešām turpinās šādu praksi, tad jāvienojas tā ap 26.datumu(tad, kad VID tik un tā sagatavo nodokļu parādnieku sarakstu) masveidā iesūtīt paziņojumus par to, ka mans klients ir parādā x summu nodokļos. Ja viņiem būs tūkstošiem šādu paziņojumu (un katrs ir jāizskata), tad ātri vien sapratīs, ka nevajag čakarēt grāmatvežus par to, kas nav viņu atbildība.
Ilzex
Ilzex 15.04.2019 10:04
2666 ziņojumi
Par tādu masveida pasākumu varat uzreiz aizmirst!
Vienīgais, ko šajā valstī masveidā dara - ierodas uz jauna veikala atklāšanu! Stāv pat rindās....stundām ilgi...
Aivareno
Aivareno 15.04.2019 10:36
6641 ziņojums
Aivareno - ŽETONS!!!
Tas patiešām tā arī ir.
Manam aicinājumam saistībā ar vēršanos VID (licencēšanas sakarā) ir atsaukušies TRĪS!!! cilvēki - grāmatveži.
Tas patiešām ir ĻOTI DAUDZ!!!
Aivars007
Aivars007 15.04.2019 10:48
26981 ziņojums
TRĪS!!! cilvēki - grāmatveži.
Aivars007 15.04.2019 10:48
No trim var dibināt jaunu partiju.....
Jā, nevienu nekas neinteresē,m tikai pēc tam ņerkst un pļerkst, kā apbižoti un kā tagad grūti.
Andaz
Andaz 15.04.2019 16:05
27892 ziņojumi
Балансы у всех. Я готова вступить в партию бухгалтеров!
Albina
Albina 15.04.2019 16:07
64595 ziņojumi
Балансы у всех.
Albina 15.04.2019 16:07
Nu un?! Man arī ir bilance. Bet es atrodu laiku!
Nav tāda laika, kad būs tas liekais laiks. Ir jārīkojas tad, kad ir jārīkojas.

Šodien pa LTV paskatījos VID ģenerāldirektores runu - atcerējos bērnību/jaunību ar čekistu sarunu stilu..... kļuva ļoti, ļoti skumji. Ir skaidrs, ka iestāde, kurai ir jāpalīdz uzņēmējiem, kļūst un kļūs par absolūti represīvu iestādi - sodīt, sodīt, sodīt. Ir uzņēmēji - ir problēmas, nebūs uzņēmēju - nebūs problēmu! Visi ir zagļi - tāds ir VID moto.
Andaz
Andaz 16.04.2019 11:24
27892 ziņojumi
Nu un?! Man arī ir bilance
Andaz 16.04.2019 11:24
Анда, а у тебя их сколько? Сейчас немного не то время, балансы, декларации и еще от текучки тоже никто не освобождал.
Albina
Albina 16.04.2019 11:41
64595 ziņojumi
Man ir ne tikai GP, bet arī citi pienākumi darbavietā.
Es domāju, ka, ja ir interese - vienmēr laiku var atrast.
Man "rokas nolaidušās" un esmu nolēmusi vairs ar to visu nenodarboties, jo atbalsta nav nekāda (pāris cilvēku ar morālu atbalstu un darbojoties).
Andaz
Andaz 16.04.2019 11:46
27892 ziņojumi
Ir uzņēmēji - ir problēmas, nebūs uzņēmēju - nebūs problēmu! Visi ir zagļi - tāds ir VID moto.
Andaz 16.04.2019 11:24
Диктатура СГД
Allda
Allda 16.04.2019 11:52
2909 ziņojumi
Jā tiešām ļoti bēdīgi un liekas, ka nodarboties arī ar gramatvedību kļūst ļoti bīstami.
Ilma
Ilma 16.04.2019 12:34
30495 ziņojumi
Principā šī pārbaude man parāda to, ka būt grāmatvedim ir bīstami, taisnība. Likās, ka strādāju labi, ir arī tā kontroles sistēma, kuru normāli man nolika, teica, ka nu nekas te jau nav.... super. Tik ilgs laiks ar to pavadīts, bet protokolā ieraksts, ka sistēma izstrādāta un ieverota tikai daļēji.
Stils kādā atnāca inspektores (viena it kā bija ok), bija tāds, it kā es piesegtu un atbalstītu kaut kādus teroristus un noziedziniekus. Sajūtas pēc pārbaudes ir diezgan skumjas.....
Atnāca mani sodīt par to, ka uzņēmējs nemaksā sev minimālo algu. Ā, nu vēl turpina rakt. Tikai prasa klientu datus... gada pārskata iesniegšanas pēdējā mēneši un atskaišu laikā. Cilvēcīgi!
Kristiane
Kristiane 16.04.2019 16:14
105 ziņojumi
A kas ierēdņiem - viss pie kājas, ka tik darbība imitēta un pasiem alga no mūsu nodokļiem.
Ilma
Ilma 16.04.2019 16:35
30495 ziņojumi
Principā šī pārbaude man parāda to, ka būt grāmatvedim ir bīstami, taisnība.
Kristiane 16.04.2019 16:14
Bet ja nebūtu tas klients, kurš nemaksā minimālo algu, vai arī būtu nākusi pārbaude? Vai nav tā, ka pārbaudes iemesls bija tas viens klients? Un kad atnāca, tad pie reizes visu citu pārbauda....
Some
Some 16.04.2019 18:26
124 ziņojumi

Saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 22.2 panta trešās daļas 10.punktu izvairīšanās no nodokļu nomaksas ir viena no darījuma aizdomīguma pazīmēm nodokļu jomā.
Kristiane 15.04.2019 08:51
Es gan saviem klientiem paziņoju, ka ja apgrozījums sasniedz likumā noteikto apjomu, kad vismaz kādam uzņēmumā jāveic iemaksas no minimālās algas, tad vai nu liekam valdes loceklim minimālo darba algu kādam no darbiniekiem (ja tādi ir). Atskaitē ielieku un sarēķinu - grib viņš vai negrib, likums to nosaka.
Cleo
Cleo 16.04.2019 21:33
19234 ziņojumi
Principā šī pārbaude man parāda to, ka būt grāmatvedim ir bīstami, taisnība.
Kristiane 16.04.2019 16:14
Bet ja nebūtu tas klients, kurš nemaksā minimālo algu, vai arī būtu nākusi pārbaude? Vai nav tā, ka pārbaudes iemesls bija tas viens klients? Un kad atnāca, tad pie reizes visu citu pārbauda....
Some 16.04.2019 18:26
Nedomāju, jo informāciju sākotnēji pieprasīja par citiem klientiem, bet atnāca jau ar šo informāciju. Tad sāka prasīt uz vietas papildus informāciju vēl par citiem klientiem, uz ko atbildēju, ka šobrīd nevaru iesniegt, jo Jūs pieprasījāt informāciju, es to sagatavoju, lūdzu. Rakstiet, ko vajag, gatavošu. Sāka staigāt kā dzērve pa biroju un pētīt mapītes. Neuzskatu, ka man viņai tagad jāatver visas durvis. Tad vēl papildus sāka prasīt par manam uzņēmuma piederošo automašīnu, kas brauc, kur atrodas, no kā pirku, kā pazīstu cilvēku utml.. uz ko arī teicu, ja nepieciešams paskaidrošu rakstiski, bet ne visu uzreiz. Tāds normāls terors.
Kristiane
Kristiane 16.04.2019 23:16
105 ziņojumi
Atskaitē ielieku un sarēķinu - grib viņš vai negrib, likums to nosaka.
Cleo 16.04.2019 21:33
Kurš to pārskatu ir parakstījis pēc fakta?
Ant_lv
Ant_lv 16.04.2019 23:57
3404 ziņojumi
Es arī kā Cleo - tiem klientiem, kam apgrozījuma slieksnis ir pārsniegts, vienkārši paziņoju, ka šomēnes ir jāmaksā atbilstošie nodokļi un tā arī deklarēju. Vai tie pēc tam tiek samaksāti, tā vairs nav mana problēma. Bet parasti es veicu nelielu izglītojošo darbu par to, cik lielu apgrozījumu viņi "var atļauties".

Paldies Kristianei par informāciju. Ir vērtīgi uzzināt, kas atkal jauns tiek izdomāts. Man gan ietu labāk, jo šobrīd strādāju no mājam un VID uzņemt nevaru - brauktu pie viņiem un tad jau viņi neko "netīšām" papildus paprasīt nevar.
Ilzex
Ilzex 17.04.2019 00:19
2666 ziņojumi
Es savukārt nedaudz kaut ko nesaprotu.
Ja VID ieradās uz pārbaudi grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmumā A, tad kādā sakarā pārbauda uzņēmuma A klientu - uzņēmumu B, C, D darba algas?
Vai tagad tā notiek?
Gribētos redzēt VID lēmumu par šādas pārbaudes uzsākšanu. Kas tajā lēmumā rakstīts?

Piekrītu Ilzei - aizbraukt uz VID ar tiem dokumentiem, kādus pieprasa.
Man vienreiz jau tā bija - aizbraucu, visu aizvedu. Prasa vēl kaut ko. Es velku ar pirkstu pa viņu vēstules tekstu... Atvainojās un pieklājīgi palūdza atvest vēl to un šito...
Bet... pārbaude bija vienam klientam, taču ne visiem maniem klientiem reizē.
Aivars007
Aivars007 17.04.2019 10:00
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.