По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības atskaites, VID - attiecības, informācija, audīts

NILLTFN pārbaude ārpakalpojuma grāmatvedim Uz tēmu sarakstu

NILLTFN pārbaude ārpakalpojuma grāmatvedim
Vai kāds ir saskāries ar šādu pārbaudi?
Un varam padalīties ar pieredzi?
Man nesen bija, respektīvi vēl nav beigusies, jo nākšot vēlreiz.
Mani samulsināja fakts, ka man ir jāziņo par apstākli, ka klients nav aprēķinājis un maksājis sev algu, bet jā, apgrozījums ir sasniegts. Esmu viņu informējusi par to, viņš zin, ka likums prasa aprēķināt mimimālo, bet to nedara, es viņu piespiest nevaru, taču neiedomājos, ka man par to ir jāziņo VID, jo viņi taču redz gan apgrozījumu, gan to, ka uzņēmums nemaksā sociālo nodokli. Ok, saprotu, tur par darījumiem jāziņo, kas liekas aizdomīgi. Tā ir informācija, kura viņiem ir. Tagad atnāk pie manis ar šiem faktiem un met man galdā - bija jāziņo, būs sods.
Kristiane
Kristiane 14.04.2019 12:22
105 ziņojumi

Atbildes (73)

Es savukārt nedaudz kaut ko nesaprotu.
Ja VID ieradās uz pārbaudi grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmumā A, tad kādā sakarā pārbauda uzņēmuma A klientu - uzņēmumu B, C, D darba algas?
Vai tagad tā notiek?
Gribētos redzēt VID lēmumu par šādas pārbaudes uzsākšanu. Kas tajā lēmumā rakstīts?

Piekrītu Ilzei - aizbraukt uz VID ar tiem dokumentiem, kādus pieprasa.
Man vienreiz jau tā bija - aizbraucu, visu aizvedu. Prasa vēl kaut ko. Es velku ar pirkstu pa viņu vēstules tekstu... Atvainojās un pieklājīgi palūdza atvest vēl to un šito...
Bet... pārbaude bija vienam klientam, taču ne visiem maniem klientiem reizē.
Aivars007 17.04.2019 10:00
47.pants Uzraudzības un kontroles institūcijas tiesības

(1) Uzraudzības un kontroles institūcijai ir šādas tiesības:

1) apmeklēt uzraugāmajiem vai kontrolējamiem likuma subjektiem piederošās vai to lietošanā esošās telpas, kas saistītas ar to saimniecisko vai profesionālo darbību, un veikt tajās pārbaudes;

2) pieprasīt no uzraugāmajiem vai kontrolējamiem likuma subjektiem informāciju, kas saistīta ar šā likuma prasību izpildi, pieprasīt, lai uzrāda dokumentu oriģinālus, un saņemt to kopijas vai norakstus, saņemt attiecīgus paskaidrojumus, kā arī veikt darbības, lai nepieļautu vai samazinātu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas vai terorisma finansēšanas iespējas;
Kristiane
Kristiane 17.04.2019 23:53
105 ziņojumi
Ļoti uzstādīgi vēlējās veikt pārbaudi manās telpās.
Pieprasījumā norādīja, ka līdz x datumam jānosūta IKS, klientu izpētes dokumenti, kā arī 4 konkrētu klientu virsgrāmatas, debitoru un kreditoru apgrozījuma pārskatus, kā arī bankas izdrukas. Visu šo pašu informāciju par manu uzņēmumu.
Un uz vietas vēl tirzāja pārējos klientus manā sarakstā, uz ko es dokumentus dot uzreiz atteicos.
Iedeva termiņu to visu nosūtīt elektroniski.
Advokātu domas dalās - viens saka, lai visu iedod, otrs - tas ir datu aizsardzības ....regulas pārkāpums dot 3.personudatus.
Kristiane
Kristiane 17.04.2019 23:56
105 ziņojumi
Tos juristus, kas uzskata, ka var nesniegt, sūtīt lasīt pašu regulu. Visu var dot, tikai galvenais ir mērķis, sab-bas intereses un samērojamība.
Ant_lv
Ant_lv 18.04.2019 04:59
3406 ziņojumi
Drīz jau būs tā - ja esi ārpakalpojumu grāmatvedis, tātad - terorists. Bez jautājumiem.
Latvijas ierēdņu d**** līšanas sindromus Eiropai un pārējai pasaulei nevienam neapturēt.
Aivars007
Aivars007 18.04.2019 08:25
26981 ziņojums
Jā, diemžēl. Un šāda tipa pārbaude to tikai pierāda.
Skumji, par ko ir pārvērtusies grāmatveža aroda ikdiena.
Kristiane
Kristiane 18.04.2019 08:34
105 ziņojumi
Pilnīgi piekrītu abiem iepriekšējiem.
Ilma
Ilma 18.04.2019 08:55
30495 ziņojumi
Ļoti uzstādīgi vēlējās veikt pārbaudi manās telpās.
Pieprasījumā norādīja, ka līdz x datumam jānosūta IKS, klientu izpētes dokumenti, kā arī 4 konkrētu klientu virsgrāmatas, debitoru un kreditoru apgrozījuma pārskatus, kā arī bankas izdrukas. Visu šo pašu informāciju par manu uzņēmumu.
Un uz vietas vēl tirzāja pārējos klientus manā sarakstā, uz ko es dokumentus dot uzreiz atteicos.
Iedeva termiņu to visu nosūtīt elektroniski.
Advokātu domas dalās - viens saka, lai visu iedod, otrs - tas ir datu aizsardzības ....regulas pārkāpums dot 3.personudatus.
Kristiane 17.04.2019 23:56
Обязательно все дать. У меня одной маленькой фирмочке, одна фура, валдес лосеклис попал под неправильную сделку с другой фирмой, и от туда стали все проверять. Хорошо он сам умный лвтышь, он сам ездил, возил что я давала и сам писал все обьяснительные. 3 месяца тресли . В итоге его лично на комиссии оштрофовали.
Torivi
Torivi 18.04.2019 09:30
258 ziņojumi
Ļoti uzstādīgi vēlējās veikt pārbaudi manās telpās.
Pieprasījumā norādīja, ka līdz x datumam jānosūta IKS, klientu izpētes dokumenti, kā arī 4 konkrētu klientu virsgrāmatas, debitoru un kreditoru apgrozījuma pārskatus, kā arī bankas izdrukas. Visu šo pašu informāciju par manu uzņēmumu.
Un uz vietas vēl tirzāja pārējos klientus manā sarakstā, uz ko es dokumentus dot uzreiz atteicos.
Iedeva termiņu to visu nosūtīt elektroniski.
Advokātu domas dalās - viens saka, lai visu iedod, otrs - tas ir datu aizsardzības ....regulas pārkāpums dot 3.personudatus.
Kristiane 17.04.2019 23:56
Обязательно все дать. У меня одной маленькой фирмочке, одна фура, валдес лосеклис попал под неправильную сделку с другой фирмой, и от туда стали все проверять. Хорошо он сам умный лвтышь, он сам ездил, возил что я давала и сам писал все обьяснительные. 3 месяца тресли . В итоге его лично на комиссии оштрофовали.
Torivi 18.04.2019 09:30
Фирму закрыл. Еще и pvn много вернул. И юрист с ним ездил.
Torivi
Torivi 18.04.2019 09:32
258 ziņojumi
У меня эта одержимость госаппарата в выполнении регул о борьбе с финансированием терроризма и отмыванием вызывает ассоциацию с неумным персонажем, который лоб расшиб молясь богу по приказу.
Allda
Allda 18.04.2019 10:19
2909 ziņojumi
Drīz jau būs tā - ja esi ārpakalpojumu grāmatvedis, tātad - terorists. Bez jautājumiem.
Latvijas ierēdņu d**** līšanas sindromus Eiropai un pārējai pasaulei nevienam neapturēt.
Aivars007 18.04.2019 08:25
Es domāju, ka jau tas tā ir nevis tikai drīz būs.
Cleo
Cleo 18.04.2019 11:32
19234 ziņojumi
У меня эта одержимость госаппарата в выполнении регул о борьбе с финансированием терроризма и отмыванием вызывает ассоциацию с неумным персонажем, который лоб расшиб молясь богу по приказу.
Allda 18.04.2019 10:19
Tas tā ir ne tikai VIDā - visur, visās valsts iestādēs.
Es savas muļķības pēc biju uzņēmies 3 saviem klientiem (ģimenes ārstiem) vadīt ERAF projektus.
Ir jau pagājuši 8!!! gadi, vēl aizvien pieprasa pārskatus, kaut gan tie projekti bija par 1000 EUR katrs.
Un katru gadu tiek mainītas pārskatu veidlapas, un uzrodas arvien jaunas idiotiskas prasības!
Aivars007
Aivars007 18.04.2019 11:49
26981 ziņojums
Atgriežoties pie sākuma jautājuma google vidē atradu šo : Brīdis, ar kuru izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas uzskatāma par pabeigtu

Izvairīšanās no nodokļu nomaksas kopumā uzskatāma par pabeigtu ar nodokļa faktiskās nenomaksāšanas brīdi, proti, ar nodokļa iemaksāšanas termiņa par noteiktu taksācijas periodu iestāšanos, kad vai nu vispār netiek nomaksāts nodoklis vai tam pielīdzinātais maksājums, vai arī tas tiek nomaksāts daļēji, un valstij vai pašvaldībai tiek nodarīts zaudējums lielā apmērā nesaņemto vai daļēji saņemto nodokļu maksājumu veidā."

Respektīvi, ja tā uz to skatās, tad principā man katru mēnesi jāziņo, ka tiek kavēti nodokļu maksājumi par kleintiem, kuri kavē ar nomaksu. It kā jau VId paši neredz savā datu bāzē, ka ir nokavēts termiņš. Vai tiešām šis vēl jāziņo???
Cleo
Cleo 18.04.2019 12:26
19234 ziņojumi
Pēc būtības būtu jāziņo, ja klients speciāli liek iesniegt nepareizas deklarācijas, kurās tiek norādīts samazināts nodokļa apmērs, vai arī kādā citā šaubīgā gadījumā, par ko VID nevar uzzināt citādi, kā atnākot pārbaudē vai auditā. T.i. par to, ko redzu es, bet ko ikdienā neredz VID.
Diez vai kāds ir domājis, ka jāziņo, ja nodokļi ir deklarēti pilnībā, bet nav nomaksāti uzņēmuma vainas dēļ, bet uzrakstīts ir tā, kā ir un VID mēdz "ļoti plaši" traktēt likumus. Ir stulbi prasīt, lai grāmatveži zinotu tādu informāciju, kas jau ir VID rīcībā.
Ilzex
Ilzex 18.04.2019 13:53
2666 ziņojumi
Varbūt vajadzētu sākt ziņot?
Es, tāds un tāds, ārpakalpojumu grāmatvedis, padevīgi ziņoju - mans klients A šodien, 18.aprīlī nav samaksājis 115 EUR sociālo nodokli, kas bija jāsamaksā 15.aprīlī.
Un tā katru dienu, kamēr samaksās.
Varbūt tad VIDā kāds padomātu ar galvu un ierosinātu attiecīgo normatīvo aktu precizēt cilvēcīgā, saprotamā valodā.
Aivars007
Aivars007 18.04.2019 14:26
26981 ziņojums
Pēc būtības būtu jāziņo, ja klients speciāli liek iesniegt nepareizas deklarācijas, kurās tiek norādīts samazināts nodokļa apmērs, vai arī kādā citā šaubīgā gadījumā, par ko VID nevar uzzināt citādi, kā atnākot pārbaudē vai auditā. T.i. par to, ko redzu es, bet ko ikdienā neredz VID.
Diez vai kāds ir domājis, ka jāziņo, ja nodokļi ir deklarēti pilnībā, bet nav nomaksāti uzņēmuma vainas dēļ, bet uzrakstīts ir tā, kā ir un VID mēdz "ļoti plaši" traktēt likumus. Ir stulbi prasīt, lai grāmatveži zinotu tādu informāciju, kas jau ir VID rīcībā.
Ilzex 18.04.2019 13:53
Bet principā informācija par to, ka uzņēmuma ir jāaprēķina un jāmaksā minimālā alga valdes loceklim, ARĪ viņiem ir. Un viņi man atnāca ar katra mēneša apgrozījumiem, skaisti sarakstītiem savā aktā. Bet uzņēmumam neko neraksta. Ja jau jums ir šī informācija, tad varbūt rakstat pašam uzņēmuma valdes loceklim un/vai sodat!
Kristiane
Kristiane 18.04.2019 14:30
105 ziņojumi


Bet principā informācija par to, ka uzņēmuma ir jāaprēķina un jāmaksā minimālā alga valdes loceklim, ARĪ viņiem ir. Un viņi man atnāca ar katra mēneša apgrozījumiem, skaisti sarakstītiem savā aktā. Bet uzņēmumam neko neraksta. Ja jau jums ir šī informācija, tad varbūt rakstat pašam uzņēmuma valdes loceklim un/vai sodat!
Ilzex 18.04.2019 13:53
Kristiane 18.04.2019 14:30
Šis viss jāmēģina kaut kā "filozofiski" uztvert. Saprotu, ka ir rīkojums "no augšas" un VID darbinieki kā māk, tā dara. Vai arī apzināti mēģina uztaisīt problēmas grāmatvežiem.
Jāmēģina saprast, kas tie ir par iemesliem, kāpēc atnāca. Droši vien kaut kas jāpamaina klientu lokā. Ja Jums, piemēram, būtu visi klienti tādi, kuri maksātu vismaz 1000 eiro algas darbiniekam, maksātu pietiekamus nodokļus, domāju, ka daudz mazāka iespējamība, ka nāktu un domāju, ka attieksme arī būtu cita.
Some
Some 18.04.2019 14:53
124 ziņojumi
Es savukārt nedaudz kaut ko nesaprotu.
Ja VID ieradās uz pārbaudi grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmumā A, tad kādā sakarā pārbauda uzņēmuma A klientu - uzņēmumu B, C, D darba algas?
Vai tagad tā notiek?
Gribētos redzēt VID lēmumu par šādas pārbaudes uzsākšanu. Kas tajā lēmumā rakstīts?

Piekrītu Ilzei - aizbraukt uz VID ar tiem dokumentiem, kādus pieprasa.
Man vienreiz jau tā bija - aizbraucu, visu aizvedu. Prasa vēl kaut ko. Es velku ar pirkstu pa viņu vēstules tekstu... Atvainojās un pieklājīgi palūdza atvest vēl to un šito...
Bet... pārbaude bija vienam klientam, taču ne visiem maniem klientiem reizē.
Aivars007 17.04.2019 10:00
Es arī nesaprotu, vai tad pārbaudot NILLTFN likuma subjektu automātiski tiek pārbaudīti visi viņa klienti?? Ja pārbaude nāk manam uzņēmumam, tad kāds tam sakars ar manu klientu dokumentiem?
Aigarsr
Aigarsr 24.04.2019 09:38
208 ziņojumi
Es domāju, ka tā VID daļa, kas atbildīga par NILLTFN arī vēl tikai "taustās" un meklē savas metodes. Ja tas būtu Kontroles dienests, kas būtu atnācis uz banku, es domāju, ka viņi uz vietas prasītu, kas vien ienāk prātā, jo tiesi tā var izķert metodikas nepilnības. Kontroles dienests gan ķidātu banku, nevis to klientus, jo mērķis ir, ka banka pati ziņo par klientiem.
Attiecīgajai VID struktūrai ir grūtāk, jo kā jau teicu - ja likumu traktē pavisam plaši, tad grāmatvedim būtu jāziņo katru dienu. Tādēļ var būt, ka arī viņu uzdevums ir mazliet iebaidīt, lai tomēr ziņotu vairāk.
Ilzex
Ilzex 24.04.2019 11:11
2666 ziņojumi
Es domāju, ka tā VID daļa, kas atbildīga par NILLTFN arī vēl tikai "taustās" un meklē savas metodes. Ja tas būtu Kontroles dienests, kas būtu atnācis uz banku, es domāju, ka viņi uz vietas prasītu, kas vien ienāk prātā, jo tiesi tā var izķert metodikas nepilnības. Kontroles dienests gan ķidātu banku, nevis to klientus, jo mērķis ir, ka banka pati ziņo par klientiem.
Attiecīgajai VID struktūrai ir grūtāk, jo kā jau teicu - ja likumu traktē pavisam plaši, tad grāmatvedim būtu jāziņo katru dienu. Tādēļ var būt, ka arī viņu uzdevums ir mazliet iebaidīt, lai tomēr ziņotu vairāk.
Ilzex 24.04.2019 11:11
Galvenais jautājums - KO ziņot?
Es saprotu, ja mans klients pēkšņi pārskaita naudu uz Irānu, Afganistānu vai uz kādu citu "karsto punktu" - jā, ir jāziņo.
Bet, ja klients maksā tepat uz Lietuvu vai Igauniju, ja manā rīcībā ir rēķins, pavadzīme, līgums... par ko man ziņot? Tas jau nonāk līdz absurdam.
Bankas var "laist cauri" miljonus, bet ārpakalpojuma grāmatvedis ziņos par pirkumu Lietuvā par 300 EUR Murgs!

Runājot par bankām - latviešu d**** līdēju sindroms ir prātam neaptverams.
Banka pieprasa mazumtirdzniecības preču tirgotājam, lai iesniedz līgumus ar visiem preču piegādātājiem (Latvijā), kā arī prasa paskaidrojumus, kāpēc mēnesī vienu reizi piegādātājam pārskaitīti 1200 EUR, arī uz Latviju, pie kam piegādātājam, kuram konts ir tajā pašā bankā.
Sakiet man, "ar kuru galu" šeit tiek domāts, un kam šāda pārspīlēta "apkarošanas" imitācija ir vajadzīga!?!
Aivars007
Aivars007 24.04.2019 12:40
26981 ziņojums
Ārprāts, par 1200 maksājumu jau sāk uztraukties. Es ar tik radikāliem gadījumiem vēl neesmu saskārusies.
Ilzex
Ilzex 24.04.2019 12:47
2666 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.