По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības atskaites, VID - attiecības, informācija, audīts

NILLTFN pārbaude ārpakalpojuma grāmatvedim Uz tēmu sarakstu

NILLTFN pārbaude ārpakalpojuma grāmatvedim
Vai kāds ir saskāries ar šādu pārbaudi?
Un varam padalīties ar pieredzi?
Man nesen bija, respektīvi vēl nav beigusies, jo nākšot vēlreiz.
Mani samulsināja fakts, ka man ir jāziņo par apstākli, ka klients nav aprēķinājis un maksājis sev algu, bet jā, apgrozījums ir sasniegts. Esmu viņu informējusi par to, viņš zin, ka likums prasa aprēķināt mimimālo, bet to nedara, es viņu piespiest nevaru, taču neiedomājos, ka man par to ir jāziņo VID, jo viņi taču redz gan apgrozījumu, gan to, ka uzņēmums nemaksā sociālo nodokli. Ok, saprotu, tur par darījumiem jāziņo, kas liekas aizdomīgi. Tā ir informācija, kura viņiem ir. Tagad atnāk pie manis ar šiem faktiem un met man galdā - bija jāziņo, būs sods.
Kristiane
Kristiane 14.04.2019 12:22
105 ziņojumi

Atbildes (73)

Ārprāts, par 1200 maksājumu jau sāk uztraukties. Es ar tik radikāliem gadījumiem vēl neesmu saskārusies.
Ilzex 24.04.2019 12:47
Es taču saku - d**** līšanas sindroms!
Līdz nelabumam!
Vienam klientam pat kontu nobloķēja, jo nepaspēja tos kilogramus papīru sakopēt.
Pieprasīja arī visas pavadzīmes, ar kurām ir pilnas biezās mapes pāris mēnešos.
Aivars007
Aivars007 24.04.2019 12:54
26981 ziņojums
VID vienkārši ir sadomājis izrēķināties ar grāmatvedība pakalpojumu sniedzējiem un to nemaz neslēpj
Andaz
Andaz 24.04.2019 14:01
27892 ziņojumi
VID vienkārši ir sadomājis izrēķināties ar grāmatvedība pakalpojumu sniedzējiem un to nemaz neslēpj
Andaz 24.04.2019 14:01
Pēc tā arī izklausās.
Aigarsr
Aigarsr 24.04.2019 14:16
208 ziņojumi
VID vienkārši ir sadomājis izrēķināties ar grāmatvedība pakalpojumu sniedzējiem un to nemaz neslēpj
Andaz 24.04.2019 14:01
Un kāds būtu tam iemesls?
Ilma
Ilma 24.04.2019 19:30
30495 ziņojumi
Iemesls?
Manuprāt, iemesls ir tas, ka tagad katra kaza iedomājas, ka viņa var būt grāmatvede.
Iespējams, ka VID darbinieki arī lasa šo forumu.
Un tad jau ir nepārprotami skaidrs, kāds ir šo "grāmatvežu" līmenis.
Aivars007
Aivars007 24.04.2019 21:36
26981 ziņojums
Starpcitu man arī klienti sāka iebilst, kādā sakarā es VID sūtu trešo personu infromāciju. Man vēl šonedēļ ir jāsūta konkrētu klientu virsgrāmatas un bankas izdrukas(???), kam klienti nepiekrīt (nu konkrēti iebilda viens, pārējie jau ir sabijušies un dos visu ). Es šim viedoklim arī laikam piekrītu un tagad nesaprotu, kā man rīkoties. Pārkapšu vēl kaut kādu datu regulu, mani iesūdzēs tiesā un tad tiešām varēšu aizvērt savu bodi.
Kristiane
Kristiane 25.04.2019 09:18
105 ziņojumi
Es savukārt nedaudz kaut ko nesaprotu.
Ja VID ieradās uz pārbaudi grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmumā A, tad kādā sakarā pārbauda uzņēmuma A klientu - uzņēmumu B, C, D darba algas?
Vai tagad tā notiek?
Gribētos redzēt VID lēmumu par šādas pārbaudes uzsākšanu. Kas tajā lēmumā rakstīts?

Piekrītu Ilzei - aizbraukt uz VID ar tiem dokumentiem, kādus pieprasa.
Man vienreiz jau tā bija - aizbraucu, visu aizvedu. Prasa vēl kaut ko. Es velku ar pirkstu pa viņu vēstules tekstu... Atvainojās un pieklājīgi palūdza atvest vēl to un šito...
Bet... pārbaude bija vienam klientam, taču ne visiem maniem klientiem reizē.
Aivars007 17.04.2019 10:00
Es arī nesaprotu, vai tad pārbaudot NILLTFN likuma subjektu automātiski tiek pārbaudīti visi viņa klienti?? Ja pārbaude nāk manam uzņēmumam, tad kāds tam sakars ar manu klientu dokumentiem?
Aigarsr 24.04.2019 09:38
Pārbaudīt, vai nav bijuši darījumi, par kuriem bija jāziņo. Bet tur jau tika izcelts ārā viss, ko varēja, pat man pārmeta, ka viens klients nav noziņojis savu mājaslapu un tā esot mana vaina.
Kristiane
Kristiane 25.04.2019 09:21
105 ziņojumi
Starpcitu man arī klienti sāka iebilst, kādā sakarā es VID sūtu trešo personu infromāciju. Man vēl šonedēļ ir jāsūta konkrētu klientu virsgrāmatas un bankas izdrukas(???), kam klienti nepiekrīt (nu konkrēti iebilda viens, pārējie jau ir sabijušies un dos visu ). Es šim viedoklim arī laikam piekrītu un tagad nesaprotu, kā man rīkoties. Pārkapšu vēl kaut kādu datu regulu, mani iesūdzēs tiesā un tad tiešām varēšu aizvērt savu bodi.
Kristiane 25.04.2019 09:18
Tā neloģiski jau liekas, konkrētam uzņēmumam (klientam)nav ne VID tematiskā pārbaude, ne nodokļu audits, bet Jums prasa dokumentus par viņiem. Domāju, ka uzņēmuma vadība var aizliegt izdot dokumentus, bet to laikam varētu zināt juristi, un arī tad ne visi Jebkurā gadījumā situācija stulba un neviennozīmīga. Savulaik man vienam klientam dēļ darījumu partnera uzsāka tematisko pārbaudi, to var saprast, paziņo, ka būs, paziņo dēļ kura partnera un tad bauda, bet šajā gadījumā - nesaprotams murgs. Tie skaitās JAUNINĀJUMI
Sandra48
Sandra48 25.04.2019 10:25
324 ziņojumi
Tie skaitās JAUNINĀJUMI

Un administratīvā sloga SAMAZINĀŠANA!
Aivars007
Aivars007 25.04.2019 11:00
26981 ziņojums
Kur rakstīts kādus sodus un kam uzliek par kaut kādiem pārkāpumiem šajā likumā?
Ilma
Ilma 25.04.2019 11:17
30495 ziņojumi
Laikam atradu VID mājaslapā.
Ilma
Ilma 25.04.2019 11:19
30495 ziņojumi
Tad grāmatvedi var sodīt par jebkuru cita apkalpojamā uzņēmuma pārkāpumu. Vai pašu uzņemumu arī soda par šo pārkāpumu?
Ilma
Ilma 25.04.2019 11:37
30495 ziņojumi
Tad grāmatvedi var sodīt par jebkuru cita apkalpojamā uzņēmuma pārkāpumu. Vai pašu uzņemumu arī soda par šo pārkāpumu?
Ilma 25.04.2019 11:37
Cik man zināms tad neviens no maniem klientiem nekādu informāciju no VID nav saņēmis. Sodīs mani.
Sazinājos arī savu citu kolēģi. Viņai pagājušā gadā uzlika sodu 2500 Eur par to, ka nenoziņoja par klienta darījumu ar Krievijas Federācijas uzņēmumu. Klientam soda nebija nekāda.
Kristiane
Kristiane 25.04.2019 13:20
105 ziņojumi
Tad grāmatvedi var sodīt par jebkuru cita apkalpojamā uzņēmuma pārkāpumu. Vai pašu uzņemumu arī soda par šo pārkāpumu?
Ilma 25.04.2019 11:37
Cik man zināms tad neviens no maniem klientiem nekādu informāciju no VID nav saņēmis. Sodīs mani.
Sazinājos arī savu citu kolēģi. Viņai pagājušā gadā uzlika sodu 2500 Eur par to, ka nenoziņoja par klienta darījumu ar Krievijas Federācijas uzņēmumu. Klientam soda nebija nekāda.
Kristiane 25.04.2019 13:20
Nu ļoti jau iedvesmojoši izklausās! Mums ir OCTA , klientiem samaksā apdrošinātājs, ja mēs esam pieļāvuši kļūdu. Uzņēmumiem nevajag nekādu OCTU, viņi var un drīkst šo un to noslēpt no grāmatveža, bet grāmatvedis par to maksās budžetā vismaz 2500 Mans verdikts - Ārpakalpojumu grāmatvedis - bīstamākā profesija LV, attiecīgi pienākas pensija pirms laika, piens par kaitīgiem darba apstākļiem un vēl šis tas, kas paredzēts normatīvos . :-
Sandra48
Sandra48 25.04.2019 13:36
324 ziņojumi
Tad grāmatvedi var sodīt par jebkuru cita apkalpojamā uzņēmuma pārkāpumu. Vai pašu uzņemumu arī soda par šo pārkāpumu?
Ilma 25.04.2019 11:37
Cik man zināms tad neviens no maniem klientiem nekādu informāciju no VID nav saņēmis. Sodīs mani.
Sazinājos arī savu citu kolēģi. Viņai pagājušā gadā uzlika sodu 2500 Eur par to, ka nenoziņoja par klienta darījumu ar Krievijas Federācijas uzņēmumu. Klientam soda nebija nekāda.
Kristiane 25.04.2019 13:20
Kas tas bija par darījumu?
Kur rakstīts, ka visi darījumi ar KF ir aizdomīgi, sodāmi?
Vai - ka par tiem visiem jāziņo, ja tie NAV aizdomīgi?
Mans klients regulāri veic darījumus ar KF pilsoņiem LV teritorijā.
Vai visi KF pilsoņi arī tagad automātiski ir teroristi?
Tad jājautā, kā superpupergodīgā Latvija KF pilsoņiem pieļauj šeit īpašumus?
Kaut kāds murgs ir iesācies, ko man laikam nesaprast.
Aivars007
Aivars007 25.04.2019 13:36
26981 ziņojums
Nu tad jāpēta, vai grāmatvežu profesionālā OCTA sedz šādas izmaksas. Ja sedz, tad guļam mierīgi. Ja ne (jo nav nodarīti zaudejumi klientam), tad esam diezgan dziļā, ka teiktu klasiķi "beksaidā".
Ilzex
Ilzex 25.04.2019 13:46
2666 ziņojumi
Jo dziļāk mežā, jo resnāki partizāni...
Aivars007
Aivars007 25.04.2019 13:47
26981 ziņojums
Tad grāmatvedi var sodīt par jebkuru cita apkalpojamā uzņēmuma pārkāpumu. Vai pašu uzņemumu arī soda par šo pārkāpumu?
Ilma 25.04.2019 11:37
Cik man zināms tad neviens no maniem klientiem nekādu informāciju no VID nav saņēmis. Sodīs mani.
Sazinājos arī savu citu kolēģi. Viņai pagājušā gadā uzlika sodu 2500 Eur par to, ka nenoziņoja par klienta darījumu ar Krievijas Federācijas uzņēmumu. Klientam soda nebija nekāda.
Kristiane 25.04.2019 13:20
Kas tas bija par darījumu?
Kur rakstīts, ka visi darījumi ar KF ir aizdomīgi, sodāmi?
Vai - ka par tiem visiem jāziņo, ja tie NAV aizdomīgi?
Mans klients regulāri veic darījumus ar KF pilsoņiem LV teritorijā.
Vai visi KF pilsoņi arī tagad automātiski ir teroristi?
Tad jājautā, kā superpupergodīgā Latvija KF pilsoņiem pieļauj šeit īpašumus?
Kaut kāds murgs ir iesācies, ko man laikam nesaprast.
Aivars007 25.04.2019 13:36
Es konkrēti nezinu, kas tas bija par darījumu, bet paskaidroja arī manā pārbaudē, ka nav būtiski, ir vai nav reāli noziedzīgs darījums, sarakstā ir, ka ir jāziņo. Ja neziņo, tad jāmaksā sods.
Kristiane
Kristiane 25.04.2019 14:01
105 ziņojumi
Nu tad jāpēta, vai grāmatvežu profesionālā OCTA sedz šādas izmaksas. Ja sedz, tad guļam mierīgi. Ja ne (jo nav nodarīti zaudejumi klientam), tad esam diezgan dziļā, ka teiktu klasiķi "beksaidā".
Ilzex 25.04.2019 13:46
Neesmu pētījusi, domāju, ka nesedz. Un tieši tāpēc jau mums ir tā bīstamība, ka dēļ visiem šiem "jauninājumiem un administratīvā sloga mazināšanas pasākumu kopuma", varam palikt par lielākajiem naudas sodu maksātājiem valstī. Jo pieļauju, ka dēļ UIN jaunās maksāšanas kārtības, valsts kase nepildīsies, kā plānots, caurumu aizlāpīs ar sodiem mums
Sandra48
Sandra48 25.04.2019 14:05
324 ziņojumi
Man šķiet, ka sākot terorizēt ārpakalpojumu grāmatvežus VID vēlas pierādīt šīs nozares nekompetenci un licences nepieciešamību.

Vakar vēlreiz noklausījos radio interviju par licencēšanu (Rudzīte, Dālderis, Beķere un MUV asoc.vadītājs??) un man palika kauns par VID - viņas attieksme pret nodokļu maksātājiem ir ārpus visiem rāmjiem, varbūt tomēr ir jāizturas ar, vismaz pieklājību, ja ne cieņu, pret nodokļu maksātājiem, kas maksā viņai algu. Jutos pazemota un aizvainota - cik mēs visi dumji, nekompetenti, kādi naudas atmazgātāji, ēnu ekonomikas uzturētāji un krāpnieki. Lielākie valstī! No mums posta vairāk nekā no teroristiem un narkotiku tirgotājiem.
Vēl vajag, lai VIDs uzliek neizbraukšanas no valsts arestu visiem grāmatvežiem, dzimstības ierobežošanu (lai tāda sērga nevairojas) ...
Jāgatavojas vēl kādai atriebes rīcībai...
Andaz
Andaz 25.04.2019 14:47
27892 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.