По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

Valdes locekļa darba līgums Uz tēmu sarakstu

Valdes locekļa darba līgums
Labdien.
Esmu SIA dibinātājs un valdes loceklis, nevienu citu nenodarbinu.
Pats strādāju algotā darbā.
Nēsmu pvn maksātājs.
Pārdodu paštaisītus darinājumus, klients nav patstāvīgs, kad uzrodas ieinteresēta persona - iegādājas.
Bankas kontā sāk parādīties rosība, bet neliela.. mēnesī ~ apgrozījums no 0 līdz 150 EUR.
Sevi maksāt algu un ņemt sevi pie sevis darbā nevēlētos.
Esmu dzirdējis par tādu "darba līgumu", kas īsti nav līgums, bet sauc viņu par vadīšanas līgumu vai pilnvarojumu, kad es to kā dibinātājs noslēdzu pats ar sevi, ka vēlos strādāt bez atalgojuma un naudu atstāt uzņēmumā (eds netieku ņemts darbā).
Vai ir kāda informācija par šo pilnvarojumu? VIDā tādi iet cauri?
Ja tāds iet cauri, tad vai kāds var padalīties ar paraugu?
Double99
Double99 16.04.2019 16:19
15 ziņojumi

Atbildes (5)

Lietotaju failos gan jau ir uzlieciet mekletāju.
Ilma
Ilma 16.04.2019 16:32
30495 ziņojumi
Un kā būtu ar manu jautājumu kopumā?
Double99
Double99 19.04.2019 07:20
15 ziņojumi
Uz Jūsu jautājumu kopumā es atbildētu šādi:
Ja Jūs nodarbotos tikai ar uzņēmuma vadību, tad tāds līgums būtu vietā, taču Jūs nodarbojaties ar reālu darbību. Un tas izskatās pēc darba līguma, vēl jo vairāk - uzņēmumā nav citu darbinieku.
Es Jūsu vietā noslēgtu darba līgumu ar sevi, un tajos mēnešos, kad ir izdevies pārdot kādu izstrādājumu, rēķinātu kaut par pāris stundām sev algu. Galu galā Jūs sev maksājat algu, ne svešam.
Aivareno
Aivareno 19.04.2019 08:13
6641 ziņojums
Aivareno atbilde 100 p. pareiza.
Ja est nodibinājis uzņēmumu, ir samērā daudz jāiemācās un jāzina.
Tajā skaitā - kas tas tāds pilvarojuma līgums.
Pilnvarojuma līgums neaizstāj darba līgumu, ja uzņēmumā norisinās darbība (kaut kas tiek izgatavots, kaut kas tiek pārdots - Jūsu gadījums).
Tas ir DARBS! Cits vārds pagaidām vēl nav izdomāts. Un par darbu pienākas samaksa. To aprēķina un izmaksā saskaņā ar Darba līgumu.
Ja nevēlējāties maksāt darba algu, nevajadzēja dibināt uzņēmumu, pietika reģistrēties par pašnodarbinātu personu.
Jāmācās, jāmācās un vēlreiz jāmācās!
PIRMS nevis pēc.

Un vēl - nodokļi nesastāv tikai no PVN.
Izskatās - nodokļus maksāt arī nevēlaties no sava uzņēmuma. Vai neesat neko citu kā PVN dzirdējis.
Aivars007
Aivars007 19.04.2019 11:16
26981 ziņojums
Pievienojos iepriekšējiem viedokļiem, ja esat vienīgais cilvēks firmā un notiek saimnieciskā darbība (ir ieņēmumi), tad ir jābūt darbiniekam ar darba līgumu. Pilnvarojuma līgums, par kuru jautājat ir tikai SIA pārstāvībai un vadīšanai, nevis ražošanai, tirgošanai.
Aigarsr
Aigarsr 23.04.2019 18:24
208 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.