По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Gada pārskats

gada pārskata sagatavošana Uz tēmu sarakstu

gada pārskata sagatavošana
Vai gada pārskatu var sagatavot grāmatvedis, kam nav noslēgts līgums ar uzņēmumu?
Pēc likuma "Par grāmatvedību" grāmatvedības uzskaiti bez līguma nedrīkst veikt, bet šeit grāmatvedības uzskaiti veic pats valdes loceklis (pietiekoši kvalificēts vienam darījumam mēnesī). Piesaista tikai "īstu" grāmatvedi gada pārskata sagatavošanai, ko pats neuzņemas darīt. Cilvēks pazīstams, attiecīgi par abpusējiem riskiem neviens neuztraucas, un negribas smērēt papīrus (izrakstu rēķinu, viņš samaksā, visi laimīgi). Bet tagad NILLTFN sakarā aizdomājos, vai tiešām varu sagatavot gada pārskatu bez līguma?
_susurs_
_susurs_ 24.08.2019 14:04
828 ziņojumi

Atbildes (7)

Biznesā draugu nav, noslēdziet darbuzņēmuma [vai brīvprātīgā darba] līgumu, visi laimīgi.
Ant_lv
Ant_lv 24.08.2019 20:29
3386 ziņojumi
Vai gada pārskatu var sagatavot grāmatvedis, kam nav noslēgts līgums ar uzņēmumu?
Pēc likuma "Par grāmatvedību" grāmatvedības uzskaiti bez līguma nedrīkst veikt, bet šeit grāmatvedības uzskaiti veic pats valdes loceklis (pietiekoši kvalificēts vienam darījumam mēnesī). Piesaista tikai "īstu" grāmatvedi gada pārskata sagatavošanai, ko pats neuzņemas darīt. Cilvēks pazīstams, attiecīgi par abpusējiem riskiem neviens neuztraucas, un negribas smērēt papīrus (izrakstu rēķinu, viņš samaksā, visi laimīgi). Bet tagad NILLTFN sakarā aizdomājos, vai tiešām varu sagatavot gada pārskatu bez līguma?
_susurs_ 24.08.2019 14:04
Diskutējama situācija.
Grāmatvedības uzskaites kārtošana (atbilstoši normatīvajiem aktiem) un viena vienīga pārskata sagatavošana, manuprāt, tomēr pilnībā nav viens un tas pats.
Tas pirmkārt. Otrkārt, līguma noslēgšana, kā iesaka Ant_lv, arī nav nekāda panaceja. Vēl jo vairāk, ka līgums saskaņā ar Civillikuma normām var būt arī mutisks.
Tāpēc es personīgi sliektos atbildēt - jā, šāds variants ir iespējams un nav pretlikumīgs.

P.S. Brīvprātīgais darbs gan ir pavisam no citas operas. Šajā situācijā pēc manām domām tam nav vietas.
MVVNACFDV
Aivars007
Aivars007 24.08.2019 20:43
26981 ziņojums
Likums "par grāmatvedību"......" ārpakalpojumu grāmatvedis ir persona, kura, pamatojoties uz RAKSTVEIDA līgumu ar uzņēmumu"
Andaz
Andaz 26.08.2019 11:30
27892 ziņojumi
Vēl var būt maksas konsultācijas nodokļu jautājumos. Arī tikai uz rakstveida līguma pamatā?
Sbe
Sbe 26.08.2019 11:43
1150 ziņojumi
Likums "par grāmatvedību"......" ārpakalpojumu grāmatvedis ir persona, kura, pamatojoties uz RAKSTVEIDA līgumu ar uzņēmumu"
Andaz 26.08.2019 11:30
Bet es neesmu tā uzņēmuma grāmatvedis. Es pēc uzņēmuma grāmatveža sniegtās informācijas uztaisu vienu dokuementu - gada pārskatu. Nekur gada pārskata likumā neredzu, ka gada pārskatu drīkst sagatavot tikai uzņēmuma grāmatvedis. Turklāt reāli man ir bijuši praksē gadījumi, kad gada pārskatu uzņēmumam sagatavo auditorsabiedrības, kuras piesaistītas gada pārskata sagatavošanai un revīzijai vienlaicīgi.

Nodokļu konsultācijas pilnīgi noteikti manuprāt var būt BEZ līguma.
_susurs_
_susurs_ 26.08.2019 12:22
828 ziņojumi
Likums "par grāmatvedību"......" ārpakalpojumu grāmatvedis ir persona, kura, pamatojoties uz RAKSTVEIDA līgumu ar uzņēmumu"
Andaz 26.08.2019 11:30
Bet es neesmu tā uzņēmuma grāmatvedis. Es pēc uzņēmuma grāmatveža sniegtās informācijas uztaisu vienu dokuementu - gada pārskatu. Nekur gada pārskata likumā neredzu, ka gada pārskatu drīkst sagatavot tikai uzņēmuma grāmatvedis. Turklāt reāli man ir bijuši praksē gadījumi, kad gada pārskatu uzņēmumam sagatavo auditorsabiedrības, kuras piesaistītas gada pārskata sagatavošanai un revīzijai vienlaicīgi.

Nodokļu konsultācijas pilnīgi noteikti manuprāt var būt BEZ līguma.
_susurs_ 26.08.2019 12:22
Sliecos atbalstīt šo viedokli. Manējais ir identisks.
Aivars007
Aivars007 26.08.2019 12:24
26981 ziņojums
Nu tad taisiet ātri, jo drīz likumā būs iestrādāts, ka bez līguma neko nevar darīt grāmatvedībā.
Andaz
Andaz 26.08.2019 13:52
27892 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.