По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Vai ir normāli uzskaitīt visu PVN vienā kontā (nedalot realizāciju un priekšnodokli atsevišķos kontos)? Uz tēmu sarakstu

Vai ir normāli uzskaitīt visu PVN vienā kontā (nedalot realizāciju un priekšnodokli atsevišķos kontos)?
Vai ir normāli (vai daži grāmatveži tā dara?) uzskaitīt visu PVN vienā kontā (nedalot realizāciju un priekšnodokli atsevišķos kontos)? No šī viena PVN konta atlikuma jau tāpat var noteikt budžetā ieskaitāmo/atskaitāmo PVN, līdz ar to dalīšana nav nepieciešama. Man daži grāmatveži ir teikuši, ka PVN dalīšana realizācijas un priekšnodokļa kontos ir nepieciešama, lai sagatavot PVN deklarācijas pielikumus (kur iepirkumi un pārdošana ir atsevišķi).

Protams, ka PVN vienmēr ir jādala pa PVN likmēm, jo deklarācija arī PVN un apliekamo summu dala pa likmēm, līdz ar to tur neko skaitīt kopā. Bet likmes ietvaros varbūt realizāciju un priekšnodokli var likt vienā kontā? Ir grāmatveži, kas tā grib.

Un vēl - uzņēmums nodarbojas ar vairākiem samērā atšķirīgiem uzņēmējdarbības veidiem un ir vēlme katra veida priekšnodokli, realizācijas PVN uzskaitīt savos PVN kontos. Vai tas ir normāli?
Andrisz
Andrisz 17.09.2019 12:58
58 ziņojumi

Atbildes (12)

Да делите или совмещайте как хотите. Как вам удобнее, так и делайте.
Albina
Albina 17.09.2019 13:09
64598 ziņojumi
Man ir padsmit PVN konti un mēneša beigās tie tiek noslēgti uz Norēķini ar valsti par PVN.
Oscar
Oscar 17.09.2019 13:36
nav ziņojumu
Да делите или совмещайте как хотите. Как вам удобнее, так и делайте.
Albina 17.09.2019 13:09
100 p. piekrītu.
Ja mēnesī (ceturksnī, gadā) ir daži dokumenti, tad var iztikt ar vienu ieņēmumu kontu un vienu izdevumu kontu.

Es personīgi piederu pie tiem, kuri vistas ar trušiem kopā vienā kontā neliek.
Jo tādējādi ir viss pārskatāms, un jebkura neprecizitāte ir pamanāma, pārskatot tikai virsgrāmatu par attiecīgo periodu.
Un vēl - es katru mēnesi (pēc deklarācijas iesniegšanas) visus PVN kontus (manā gadījumā tie pārsniedz 10 - nešausminieties) slēdzu ar vienu kontu "PVN maksājumi budžetā".
Tas palīdz izvairīties no kļūdām dokumentu datumā, jo nav nekāds noslēpums, ka dažkārt līdzīgu dokumentu mēs nokopējam, tikai samainām summu.
Utt. un tā jpr.
Par PVN grāmatojumiem varu nolasīt lekciju, ja vajag.
Aivars007
Aivars007 17.09.2019 13:38
26981 ziņojums
@Aivars007

Vai pareizi saprotu, ka tu mājputnu realizāciju (21%) uzskaiti vienā PVN kontā (piem., 5721-MP), bet galdniecības izstrādājumus (tie paši 21%) uzskaiti citā PVN kontā (piem., 5721-GA). Un iespējams, ka arī priekšnodokli dali pa atsevišķiem kontiem atbilstoši katram uzņēmējdarbības veidam. Droši vien, ka tā dari, jo kur gan tie daudzie PVN konti tad rastos (protams, atsevišķi ir iekšzemes reversie un ES reversie konti, tā ir cita runa).

Jautājums - ko tu atbildētu grāmatvedības programmas piegādātājam, kurš saka: visa 21% realizācija tev ir jāgrāmato vienā PVN kontā neatkarīgi no preču/pakalpojumu veida (atkal, nerunājam par reversajiem, tur ir atsevišķi konti)?
Andrisz
Andrisz 17.09.2019 14:19
58 ziņojumi
@Aivars007

Vai pareizi saprotu, ka tu mājputnu realizāciju (21%) uzskaiti vienā PVN kontā (piem., 5721-MP), bet galdniecības izstrādājumus (tie paši 21%) uzskaiti citā PVN kontā (piem., 5721-GA). Un iespējams, ka arī priekšnodokli dali pa atsevišķiem kontiem atbilstoši katram uzņēmējdarbības veidam. Droši vien, ka tā dari, jo kur gan tie daudzie PVN konti tad rastos (protams, atsevišķi ir iekšzemes reversie un ES reversie konti, tā ir cita runa).

Jautājums - ko tu atbildētu grāmatvedības programmas piegādātājam, kurš saka: visa 21% realizācija tev ir jāgrāmato vienā PVN kontā neatkarīgi no preču/pakalpojumu veida (atkal, nerunājam par reversajiem, tur ir atsevišķi konti)?
Andrisz 17.09.2019 14:19
Andri, nevajag, lūdzu, pārspīlēt.
Nosūtīšu uz e-pastu kontu plāna fragmentu - par PVN.

Protams, ka visa realizācija jāiegrāmato vienā PVN kontā - kredītā.
Aivars007
Aivars007 17.09.2019 14:28
26981 ziņojums
E-pasts atnāca atpakaļ.
Šis vgk e-pasts vienmēr vairāk nedarbojas, nekā darbojas.
Aivars007
Aivars007 17.09.2019 14:45
26981 ziņojums

Jautājums - ko tu atbildētu grāmatvedības programmas piegādātājam, kurš saka: visa 21% realizācija tev ir jāgrāmato vienā PVN kontā neatkarīgi no preču/pakalpojumu veida (atkal, nerunājam par reversajiem, tur ir atsevišķi konti)?
ja var arī ne Aivars007 atbildēt - programmas piegādātājam jau nu būtu jāmāk sadefinēt , lai ir tā kā vajag un ērti grāmatvedim:)
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 17.09.2019 14:46
2557 ziņojumi
This is the mail system at host mailserver.sensomedia.lv

I'm sorry to have to inform you that your message could not be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can delete your own text from the attached returned message.

The mail system

<andrisz@vgk.lv>: host dovecot[172.22.1.4] said: 550 5.1.1 <andrisz@vgk.lv>
User doesn't exist: andrisz@vgk.lv(in reply to RCPT TO command)

Andris neeksistē!!!
Aivars007
Aivars007 17.09.2019 14:48
26981 ziņojums
Manuprāt, jebkurā grāmatvedības programmā kontu plānu veido lietotājs.
Nespēju iedomāties, ka man būtu jāstrādā ar grāmatvedības programmu, kurā kontu plānu veidotu kāds cits.
Arī kontu piesaisti pārskatiem veic lietotājs.
Vismaz es to tā saprotu.
Aivars007
Aivars007 17.09.2019 14:52
26981 ziņojums
Sorry par jūsu laika izšķiešanu, es nemaz nezināju, ka man varētu būt vgk.lve-pasts. Man pietiek ar atbildi, ka visa realizācija ir vienā 21% PVN kontā. Ja tā ir vispārpieņemtā prakse, tad OK, tieši to gribēju zināt. Par pārējiem PVN kontiem man jau kaut kāds priekšstats ir.

Man ir grāmatvedība, kas 21% realizācijas PVN dala pa 6 atsevišķiem kontiem. Programmā to nav vienkārši ieviest, jo tad ir jādefinē preces/darījuma veida/partnera konfigurācija un atbilstoši likumi, pēc kuriem PVN iet uz katru atsevišķo kontu un arī atskaitēs tas viss velkas līdzi.

Bet ja norma ir viens konts visai vienas likmes realizācijai, tad laikam grāmatvedība ir kaut ko pārforsējusi un programma nav vainīga.
Andrisz
Andrisz 17.09.2019 15:07
58 ziņojumi
Sorry par jūsu laika izšķiešanu, es nemaz nezināju, ka man varētu būt vgk.lve-pasts. Man pietiek ar atbildi, ka visa realizācija ir vienā 21% PVN kontā. Ja tā ir vispārpieņemtā prakse, tad OK, tieši to gribēju zināt. Par pārējiem PVN kontiem man jau kaut kāds priekšstats ir.

Man ir grāmatvedība, kas 21% realizācijas PVN dala pa 6 atsevišķiem kontiem. Programmā to nav vienkārši ieviest, jo tad ir jādefinē preces/darījuma veida/partnera konfigurācija un atbilstoši likumi, pēc kuriem PVN iet uz katru atsevišķo kontu un arī atskaitēs tas viss velkas līdzi.

Bet ja norma ir viens konts visai vienas likmes realizācijai, tad laikam grāmatvedība ir kaut ko pārforsējusi un programma nav vainīga.
Tā izskatās.
P.S. Ieņēmumus - jā, arī es dalu pa ieņēmumu veidiem.
Taču ne aprēķināto PVN - izņemot reversus, protams.
Aivars007
Aivars007 17.09.2019 15:14
26981 ziņojums

Man ir grāmatvedība, kas 21% realizācijas PVN dala pa 6 atsevišķiem kontiem. Programmā to nav vienkārši ieviest, jo tad ir jādefinē preces/darījuma veida/partnera konfigurācija un atbilstoši likumi, pēc kuriem PVN iet uz katru atsevišķo kontu un arī atskaitēs tas viss velkas līdzi.
.
Andrisz 17.09.2019 15:07
Man ir bijusi vajadzība realizācijas PVN un priekšnodokli dalīt pa nozarēm. Tā kā atsevišķos PVN kontus izveidoju kā apakškontus galvenajam PVN kontam, tad ar deklarāciju konfigurēšanu nekādu problēmu, atlika vien norādīt galveno PVN kontu un pielikt ķeksi. Ar Latvijas reversiem tāpat, visi ir kā apakškonti vienam galvenajam kontam, kurš aiziet uz deklarāciju, pielikumos gan, protams, katrs savā rindā. Tas Tildes Jumī.
Zaneoga
Zaneoga 18.09.2019 09:46
156 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.