По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

Заработная плата владельцу IK Uz tēmu sarakstu

Заработная плата владельцу IK
Прошу совета,есть ли инструкции или разъяснения СГД по назначению зарплаты самому владельцу ИК? То есть,может ли он сам заключить с собой Дарба лигумс и выплачивать часть дохода. как зарплату с начислением налогов. А оставшийся после установленной зарплаты доход, выбирать для личных целей.
Заранее спасибо за ответы.
Makbet
Makbet 29.09.2019 20:47
69 ziņojumi

Atbildes (26)

IK pats sevi nevar pieņemt darbā.
IK ienākums ir ieņēmumi mīnus izdevumi.
VSAOI maksā katru ceturksni, IIN - pēc gada rezultātiem, iesniedzot Gada ienākumu deklarāciju.

Palasiet šeit:
https://lvportals.lv/skaidrojumi/276934-gribu-sakt-biznesu-kadu-uznemejdarbibas-veidu-izveleties-2016
Aivars007
Aivars007 29.09.2019 21:36
26981 ziņojums
Paldies, par nodokļiem un uzskaiti viss ir skaidrs. Bet kapēc viņš pats ar sevi nevar noslēgt Darba līgumu un maksāt sev noteiktu algu? Varbut tomēr var, ja tas nav aizliegts?
Makbet
Makbet 29.09.2019 22:16
69 ziņojumi
Владелец ИК, а точнее сам индивидуальный комерсант - физическое лицо, и он не может заключить договор сам с собой и назначить сам себе зарплату. Это юридические заморочки, не СГД. В Civillikums ответы. ИК нельзя поменять владельца, если индивидуальный комерсант умирает, умирает и его фирма. Наследникам достануться только материальные ценности (машины, здания, земля) но не фирма. Нет у ИК дивидендов, которые нужно распределять среди учредителей. Всё что заработал - его.
Индивидуальный комерсант может регулярно выбирать для своих нужд деньги из своего бизнеса. Так как за свои обязательства он отвечает всем своим имуществом, выбирать может сколько захочет, но (!) если выберет больше чем позволяет прибыль - останется должен поставщикам либо государству.
Т.е.чтобы не обанкротиться надо посчитать сумму от дохода, которую можно выбирать для себя с учётом всех налогов, это и будет зарплата себе любимому.
Allda
Allda 29.09.2019 23:48
2909 ziņojumi
Paldies, par nodokļiem un uzskaiti viss ir skaidrs. Bet kapēc viņš pats ar sevi nevar noslēgt Darba līgumu un maksāt sev noteiktu algu? Varbut tomēr var, ja tas nav aizliegts?
Makbet 29.09.2019 22:16
Nav tāda jēdziena - darba alga individuālajam komersantam.
Allda jau augstāk aprakstīja.
Ceturkšņa sociālās iemaksas veido viņa uzkrājumu visiem sociālās apdrošināšanas gadījumiem, izņemot bezdarbu laikam? Neesmu tik sīki pētījis.
IK var pieņemt darbā darbiniekus, taču ne pats sevi.
Aivars007
Aivars007 30.09.2019 01:38
26981 ziņojums
Varbut tomēr var, ja tas nav aizliegts?
Makbet 29.09.2019 22:16
Var! Ceturksnī reizi iesniedz deklarāciju, piemēram, norāda, ka ieņēmumi - izdevumi ir 1000 EUR, nomaksā nodokļus, un atlikumu izmaksā sev. Jums jāsaprot, ka IK statuss ir pašnodarbinātais, saskaņā ar likumu "Par valsts sociālo apdrošināšanu". Kā jau iepriekš rakstīja kolēģi, tad viņš nevar sevi pieņemt darbā, to likums nav paredzējis. Visi līdzekļi pieder viņam ( "pats sev kungs, tā teikt"), bet ja viņš pieņem darbā darbiniekus, tad uz viņu jau attiecas darba likums, darba aizsardzības likums utt.
https://lvportals.lv/e-konsultacijas/15610-pasnodarbinata-socialas-iemaksas-un-ienakuma-nodoklis-2018
Aivareno
Aivareno 30.09.2019 09:22
6641 ziņojums
Visiem paldies. Tomēr arī aizlieguma IK noteikt sev pastāvīgu darba algu nevienā likumā arī nav. Tā izskatās ,ka nodokļi un samaksas kārtība ir aprakstītās likumos, bet par darba attiecibām skaidrojumu nav.Parpieņemšanu sevi darbā - vienīgais SIA īpasnieks var sevi pieņemt darbā ar Darba līgumu,bet kāpēc tad IKomersants nevar.Votto es gribu noskaidrot.
Makbet
Makbet 30.09.2019 11:01
69 ziņojumi
Владелец ИК, а точнее сам индивидуальный комерсант - физическое лицо, и он не может заключить договор сам с собой и назначить сам себе зарплату. Это юридические заморочки, не СГД. В Civillikums ответы. ИК нельзя поменять владельца, если индивидуальный комерсант умирает, умирает и его фирма. Наследникам достануться только материальные ценности (машины, здания, земля) но не фирма. Нет у ИК дивидендов, которые нужно распределять среди учредителей. Всё что заработал - его.
Индивидуальный комерсант может регулярно выбирать для своих нужд деньги из своего бизнеса. Так как за свои обязательства он отвечает всем своим имуществом, выбирать может сколько захочет, но (!) если выберет больше чем позволяет прибыль - останется должен поставщикам либо государству.
Т.е.чтобы не обанкротиться надо посчитать сумму от дохода, которую можно выбирать для себя с учётом всех налогов, это и будет зарплата себе любимому.
Allda 29.09.2019 23:48
===========================

А почему он не может сам с собой заключить такой договор.Где в Цивилликумсе это прописано,не подскажете?В то же время он .как физическое лицо может нанимать работников и заключать с ними договора. А почему с самим собой нельзя,где прописан этот запрет и есть ли такой запрет.Или все разрешено.что не запрещено..Заранее спасибо за ответ.
Makbet
Makbet 30.09.2019 11:04
69 ziņojumi
Да пусть заключает, хотя это и юридический нонсенс. Но вот в понимании закона о соц.налоге, ИК - это самозанятое лицо и должно платить соц.налог в соответствии с этим законом, т.е. от разницы между доходами и расходами. В понимании закона о ПНН - это лицо, ведущее хозяйственную деятельность, и по итогам года должно заплатить налоги от разницы между своими доходами и расходами. Если помимо этого человек еще хочет заплатить зарплатные налоги, то кто ж ему может запретить.
Albina
Albina 30.09.2019 11:20
64598 ziņojumi
Тяжело делать бизнес одному:
Бухгалтер - ты.
Уборщик - ты.
Продавец - ты.
Грузчик, который забухал и не вышел на работу, подставив компанию - тоже ты.
Otkat
Otkat 30.09.2019 11:37
1241 ziņojums
Почем
почему он не может сам с собой заключить такой договор.Где в Цивилликумсе это прописано
Почему в законе должно быть прописано "запрещено"?
В Цивилликумсе прописано, что такое трудовой договор:
2178. Ar darba līgumu viena puse uzņemas strādāt otrai darbu par atlīdzību.

ИК -это физическое лицо, занимающееся бизнесом. Трудовой договор между индивидуальным комерсантом "Ваня П" и физическим лицом Иван Пупкин, который и есть этот самый ИК "Ваня П" тоже самое, что купля - продажа чего угодно между ИК " Ваня П" и Иван Пупкин. Или арендный договор между ними.
В чём причина вашего желания заключить именно трудовой договор? Трудовой договор -это не только налоги, но и обязательства по охране труда и закону о труде - продолжителность рабочего времени, минимальная оплата труда, выходные, праздники, доплата за работу сверхурочно и отпуска.

Если заработал за месяц 4 000 (как результат =доходы минус расходы) то комерсант волен выбирать сколько взять себе, а сколько заплатить государству соц.налога с суммы свыше минималки. Если 2000 назвать зарплатой, то и налогов придётся заплатить с этих двух тысяч.
Allda
Allda 30.09.2019 13:35
2909 ziņojumi
Если помимо этого человек еще хочет заплатить зарплатные налоги, то кто ж ему может запретить.
Albina 30.09.2019 11:20
Es arī nesaprotu šādu vēlmi!
Aivareno
Aivareno 30.09.2019 14:32
6641 ziņojums
Есть одно "но" в желании заплатить за себя налоги.
Про лимит 80% от расходов при расчёте подоходного налога от хоз.деятельности все помнят?
Если зарплата и соцналог с зарплаты инд.комерсанту превысит 80% то как на это посмотрит СГД?
Allda
Allda 30.09.2019 14:54
2909 ziņojumi
Если заработал за месяц 4 000 (как результат =доходы минус расходы) то комерсант волен выбирать сколько взять себе, а сколько заплатить государству соц.налога с суммы свыше минималки.

Tik vienkārši nav gan.
Ja ceturkšņa ienākums ir 4000, tad sociālās iemaksas ir jāveic par VISU šo summu.
Cits jautājums, kā šo summu sadalīt.
Ir variants, ka par visiem 4000 samaksā pilnas iemaksas. Un ir variants, ka pilno likmi samaksā tikai no minimālās algas (430) un 5% samaksā no starpības (3570 = 4000 - 430).
Tādi tie pigori.
Kā nosaukt to summu, kuru IK izņem savām vajadzībām - tam šajā gadījumā absolūti nav nekādas nozīmes.
Var saukt par darba algu, par prēmiju, par valsts prēmiju, par "progresivku" - ko vien fantāzija atļauj.
Darba līguma noslēgšanu pašam ar sevi IK gadījumā neviens tiesību akts neparedz.
Aivars007
Aivars007 30.09.2019 16:28
26981 ziņojums
Ja ceturkšņa ienākums ir 4000, tad sociālās iemaksas ir jāveic par VISU šo summu.
Cits jautājums, kā šo summu sadalīt.
Aivars007 30.09.2019 16:28
Да, про 5% налога я подзабыла.
Allda
Allda 30.09.2019 16:53
2909 ziņojumi
Ja ceturkšņa ienākums ir 4000, tad sociālās iemaksas ir jāveic par VISU šo summu.
Cits jautājums, kā šo summu sadalīt.
Aivars007 30.09.2019 16:28
Да, про 5% налога я подзабыла.
Allda 30.09.2019 16:53
Kam negadās. Man tā ir ikdiena, tāpēc atcerējos.
Es savukārt ko citu piemirstu - to, kas nav nepieciešams ikdienā.
Aivars007
Aivars007 30.09.2019 17:09
26981 ziņojums
Есть одно "но" в желании заплатить за себя налоги.
Про лимит 80% от расходов при расчёте подоходного налога от хоз.деятельности все помнят?
Если зарплата и соцналог с зарплаты инд.комерсанту превысит 80% то как на это посмотрит СГД?
Allda 30.09.2019 14:54
Только не от расходов, а от доходов :
расходы хозяйственной деятельности признают в размере не более 80% от доходов хозяйственной деятельности.
070759aiv
070759aiv 30.09.2019 17:25
501 ziņojums
Есть одно "но" в желании заплатить за себя налоги.
Про лимит 80% от расходов при расчёте подоходного налога от хоз.деятельности все помнят?
Если зарплата и соцналог с зарплаты инд.комерсанту превысит 80% то как на это посмотрит СГД?
Allda 30.09.2019 14:54
Только не от расходов, а от доходов :
расходы хозяйственной деятельности признают в размере не более 80% от доходов хозяйственной деятельности.
070759aiv 30.09.2019 17:25
Ar izņēmumiem - PL nolietojums, darba algas, sociālās iemaksas...
Aivars007
Aivars007 30.09.2019 18:03
26981 ziņojums
Par pieņemšanu sevi darbā - vienīgais SIA īpasnieks var sevi pieņemt darbā ar Darba līgumu,bet kāpēc tad IKomersants nevar.Votto es gribu noskaidrot.
Kā jau te skaidroja, ИК "Ваня П" un Иван Пупкин ir viena un tā pati fiziskā persona likuma izpratnē. Lai slēgtu darba līgumu ir jābūt divām pusēm. IK gadījumā nesanāk.
SIA "Ваня П" un īpašnieks/valdes loceklis Иван Пупкин ir divas dažādas personas. SIA ir juridiskā, Ivans fiziskā, te ir divas līgumslēdzēju puses.

Jā, interesanti, kāda ir motivācija gribēt maksāt darbinieka nodokļus. Tā varētu būt vēlme būt apdrošinātam bezdarba gadījumam un arodslimībām (šīs abas lietas pašnodarbinātā soc.iemaksas nesedz). Vai arī tas, ka darba algas gadījumā izdevumos varētu norakstīt ne tikai nodokļus, bet arī pašu darba algu, tādējādi samazinot peļņu. Bet nu IK forma šādus izdevumus neparedz.
Zaneoga
Zaneoga 30.09.2019 18:03
156 ziņojumi
Uh, tie optimizētājizmēģinātāji!
Oscar
Oscar 30.09.2019 21:30
nav ziņojumu


А почему он не может сам с собой заключить такой договор.Где в Цивилликумсе это прописано,не подскажете?В то же время он .как физическое лицо может нанимать работников и заключать с ними договора. А почему с самим собой нельзя,где прописан этот запрет и есть ли такой запрет.Или все разрешено.что не запрещено..Заранее спасибо за ответ.
Makbet 30.09.2019 11:04
https://likumi.lv/ta/id/90220#p1511
Līgums plašākā nozīmē ir ikkatra vairāku personu
"vairāku personu". Сам с собой что то заключать, это не līgums
Some
Some 01.10.2019 09:44
124 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.