По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

продажа на ебей и регистрация ПВН Uz tēmu sarakstu

продажа на ебей и регистрация ПВН
Добрый день,
Нужна помощ сообщества, так как не могу найти однозначный ответ на свой вопрос. Нескольким бухгалтерам платил за консультации и они дают разные ответы

Товар собственного производства продается на ебей. Оборот будет явно меньше 40 тысяч в год, так что рубеж не превышается, и по статье 59 закона о пын можно не регистрироваться, но вот дальше возникают вопросы.

По статье 59. пункт 4) указанно что если получаешь услуги (в данном случае счет с комиссией ебей) от ЕУ поставщика услуги и место оказания услуги регламентируется пунктом 19. закона, то нельзя применить статью 59. пункт 1. и нужно обязательно регистрироваться.

Но, при этом ведь услуги ебей попадают под пунк 27. "Место оказания услуги оказанной электронным способом". Следовательно раз они регулируются статьей 27 а не 19 то и пункт 4. статьи 59 не вступает в силу и можно не регистрироваться если сумма полученных услуг за год не прывысит 10 тысяч евро?
Aliks101
Aliks101 20.11.2019 19:04
3 ziņojumi

Atbildes (5)

В СГД спросите, письменно, через ЭДС.
Allda
Allda 20.11.2019 21:13
2723 ziņojumi
Oscar likuma 29. pants atļauj nereģistrēties, lai nemaksātu nodokli.
Oscar
Oscar 20.11.2019 21:51
820 ziņojumi
Ответ с от ВИДа на вопрос пришел такой: "Ja elektroniski sniegtais pakalpojums tiek sniegts komersantam, tad tas ir pakalpojums, kura sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 19.pantapirmo daļu, un pirms tā saņemšanas no citas Eiropas Savienības dalībvalsts pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāja individuālajam komersantam ir jāreģistrējas PVN maksātāju reģistrā."

Но я так и не понял почему ссылаются на 19 пунк а не 27 которым регулируется место оказания услуг оказаных в электроном виде.
Aliks101
Aliks101 01.12.2019 19:58
3 ziņojumi
Varbūt reklāmas izvietošana ebay tomēr neskaitās elektroniski sniegts pakalpojums direktīvas izpratnē?

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwjbqdvvi5XmAhVXwcQBHTY7Cc4QFjAAegQIBxAC&url=https%3A%2F%2Fec.europa.eu%2Ftaxation_customs%2Fbusiness%2Fvat%2Ftelecommunications-broadcasting-electronic-services%2Fsites%2Fmossportal%2Ffiles%2Ftaxud-2016-00734-01-00-lv.pdf&usg=AOvVaw2fLm8Fge9tWtEascv0W9ST
_susurs_
_susurs_ 01.12.2019 20:39
303 ziņojumi
Varbūt reklāmas izvietošana ebay tomēr neskaitās elektroniski sniegts pakalpojums direktīvas izpratnē?
Спасибо за попытку помочь разобраться. Ну я брал информацию отсюда:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/lv/TXT/?uri=CELEX%3A32011R0282

Конкретно 7. pants пункт 2. d) Куда подпадает ебей с своими комиссиями:
tiesību nodošanu par atlīdzību laist preces vai pakalpojumus apgrozībā tīmekļa vietnē, kas darbojas kā tiešsaistes tirgus, kurā potenciālie pircēji ar automātiskas procedūras palīdzību piedalās vairāksolīšanā un par kuru pusēm paziņo ar datora automātiski ģenerēta elektroniskā pasta starpniecību;

Кстати который приведен в пример как попадающий под определение услуг в электроном ввиде и в документе который вы привели поссылки!

А в первом приложении этой же дерективы уже есть и сама реклама на страницах вебсайта:

Direktīvas 2006/112/EK II pielikuma 3. punkts:h)
reklāmas telpas piešķiršana, tostarp reklāmkarogiem tīmekļa vietnēs/lapās;
Aliks101
Aliks101 07.12.2019 21:53
3 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem