По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Iesācējiem

PPR apmaksa skaidrā naudā Uz tēmu sarakstu

PPR apmaksa skaidrā naudā
Sveiki!
Lūdzu padomu no jūsu pieredzes - līdz šim neesmu saskārusies ar mazumtirdzniecību, līdz ar to ceru uz praktiskiem ieteikumiem.
Veikals iepērk preces, maksājot skaidrā naudā, līdz ar to piegādātāji jau uzreiz piegādā preci ar pavadzīmēm, kurām pieskavoti čeki. Mēnesī vidēji 300 pavadzīmes. Kā būtu visērtāk tik ar tām galā? Manuprāt, pareizi būtu pavadzīmes grāmatot uz 5310 un pēc tam apmaksu (čekus) caur 2380. Sanāk katrai pavadzīmei veltīt laiku dubultā, čekus ņemt nost no pavadzīmes un līmēt uz lapām pie avansa norēķina... Darbs kaulus gluži nelauž, bet vai tas tā reāli arī notiek un ir nepieciešams?
Tīri matemātiski nekas jau nemainītos, ja visas pavadzīmes grāmatotu uzreiz uz avansa norēķinu, bet pareizi laikam gan tas nebūtu...
Padalieties, lūdzu, pieredzē!
Indigo
Indigo 13.01.2020 00:20
3 ziņojumi

Atbildes (18)

Pirmkārt izlasiet:

Par nodokļiem un nodevām

30.pants Skaidras naudas lietošanas ierobežojumi
Allda
Allda 13.01.2020 10:44
2909 ziņojumi
"čekus ņemt nost no pavadzīmes un līmēt uz lapām pie avansa norēķina" - ээээ зачем???
Otkat
Otkat 13.01.2020 10:56
1240 ziņojumi
Konts 5310 parasti tomēr tiek lietots, lai varētu izsekot norēķiniem ar piegadātājiem, kad apmaksa notiek PĒC preču piegādes. Priekšapmaksas gadījumā tiek lietoti konti, kuros uzrāda avansa samaksu.
Gadījumā, ja par preci tiek samaksāts uzreiz, tad var iztikt bez 5310 konta.
BET var gadīties, ka grāmatvedības programmā zūd kaut kādas analīzes iespējas utt (piem. grūtāk izveidot PVN specifikāciju utt).
Ja maniem klientiem ir pāris šādas pavadzīmes, tad es tās grāmatoju caur avansa norēķinu.

Es šausmīgi nevaru ciest, ja čekus pielīmē pie lapām

Jūsu minētajam veikalam būtu jāpārdomā iepirkuma politika. Ja preces tiek IEPIRKTAS tālākpārdošanai, tā pēc definīcijas ir vairumtirdzniecība un tajā norēķini ar skaidru naudu...
Ilzex
Ilzex 13.01.2020 11:21
2666 ziņojumi
Paldies par atbildēm!

Ar "30.pants Skaidras naudas lietošanas ierobežojumi" nav problēmu - no visiem piegādātājiem tikai ar 2 summa bija ļoti nedaudz virs 1500. Pavadzīmes pārsvarā ir par summām 50 - 100 Eur.

Pirmo mēnesi es arī visas pavadzīmes grāmatoju caur avansa norēķinu, bet tad sirdsapziņa sāka mocīt un pati no savas ēnas sāku baidīties...

Un par vairumtirdzniecību it kā nevar būt ne runa - veikals ir mazpilsētas "piparbodīte", kas pārdod preces vietējiem pensionāriem un skolniekiem gala patēriņam.
Indigo
Indigo 13.01.2020 15:21
3 ziņojumi
Un par vairumtirdzniecību it kā nevar būt ne runa - veikals ir mazpilsētas "piparbodīte", kas pārdod preces vietējiem pensionāriem un skolniekiem gala patēriņam.
Jūs nopirkat un pārdodat tālāk ! Ta arī ir prece nopirkta vairumtirdzniecībĀ un sk. naudā par to preci maksāt nedrīkst.
Ja jūs paši būtu gala patērētājs (piemēram kanc. preces savam vajadzībām vai bulciņas sev pie kafijas), tad var sk. naudā
No gala patērētājiem, vietējiem pensionāriem un skolniekiem, jūms ir tiesības PIEŅEMT sk.naudu
Meek
Meek 13.01.2020 22:49
5646 ziņojumi
Un par vairumtirdzniecību it kā nevar būt ne runa - veikals ir mazpilsētas "piparbodīte", kas pārdod preces vietējiem pensionāriem un skolniekiem gala patēriņam.
Indigo 13.01.2020 15:21
Jūs nopirkat un pārdodat tālāk ! Ta arī ir prece nopirkta vairumtirdzniecībĀ un sk. naudā par to preci maksāt nedrīkst.
Ja jūs paši būtu gala lietotājs (piemēram kanc. preces savam vajadzībām vai bulciņas sev pie kafijas), tad var sk. naudā
Meek 13.01.2020 22:49
Cik zinu, tā notiek lielā daļā lauku un mazpilsētu veikalu, jo citu iespēju tikt pie preces jau īsti nav... (pircēji pārsvarā maksā skaidrā naudā, bankas filiāles, kur iemaksāt naudu, miestā nav, piegādātāji neuzticas sīkajiem klientiem un nepiedāvā preces uz pārskaitījumu) Pieņemu, ka šādos gadījumos "vairumtirgotājs (preču pārdevējs) ir paziņojis rakstveidā Valsts ieņēmumu dienestam par to, ka vairumtirdzniecībā veiks darījumus, par kuriem pircējs varēs norēķināties skaidrā naudā" (tas pats pieminētais likuma par nodokļiem un nodevām 30.pants). PPZ ir arī no lieliem, zināmiem un populāriem piegādātājiem, kaut kā neticas, ka viņi nezina, ko viņi drīkst vai nedrīkst gadu gadiem darīt.
Par to man galva šobrīd vismazāk sāp...(Bet ieinteresēja arī šis jautājums!) Man priekšā ir pavadzīmju kaudze un ar to ir jātiek galā! Man vismaz likumi jāievēro. Nu vismaz iespēju robežās
Nevaru lepoties ar milzīgu pieredzi grāmatvedībā, bet ja godīgi - iepeldot šajos "tirdzniecības ūdeņos" ar visu to skaidro naudu, kases aparātu, POS termināli, es ļoti spēju novērtēt, cik mierīgi līdz šim dzīvoju "biroja dzīvi" ar 100% bezskaidras naudas norēķiniem, dažiem rēķiniem, pāris algām un citiem niekiem
Indigo
Indigo 14.01.2020 13:45
3 ziņojumi
у меня один маленький магазин также рассчитывается частично за товар наличкой, т.е. есть накладная и + к ней чек. я все же делаю через 5310 и 2380 закрываю чеком.... Да, муторно... Да, мне это тоже не нравиться , но шеф делает именно так и никак по другому с некоторыми поставщиками не получается.Но суммы по накладным небольшие и под ограничения в 1500 евро не попадают .
Viksa
Viksa 14.01.2020 15:10
1504 ziņojumi
Не понимаю про 1500 евро. В законе четко сказано, независимо от того, одна сделка или несколько.

30.pants Skaidras naudas lietošanas ierobežojumi

(1) Nodokļu maksātāji, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti, katru mēnesi līdz 15.datumamMinistru kabineta noteiktajā kārtībā deklarē visus iepriekšējā mēneša laikā savstarpēji skaidrā naudā veiktos darījumus (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās), kuru summa pārsniedz 1500 euro. Nodokļu maksātājiem, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti, nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 7200 euro (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās).
Julijach
Julijach 14.01.2020 15:32
362 ziņojumi
Это "независимо от того, одна сделка или несколько" с одним поставщиком
Otkat
Otkat 14.01.2020 15:59
1240 ziņojumi
Да, именно- с одним поставщиком.
Viksa
Viksa 14.01.2020 16:11
1504 ziņojumi
Negribas atkārtoties, bet katra atsevišķā pavadzīme visbiežāk ir ATSEVIŠĶS darījums. VIens darījums nedrīkst pārsniegt 7200, darījumi virs 1500 ir jādeklarē. Darījums, kas veikts vairākās operācijās, ir, piemēram, aizdevums, kas tiek izmaksāts vairākās daļās.
Attiecībā uz iepirkumu skaidras naudas darījumu ierobežojumi varētu darboties, piemēram, gadījumā, ja es noslēdzu vienu lielu līgumu, kurā tiek pirkts kaut kas par ieprieks atrunatu lielu summu. Nu piemēram, es pērku ķieģeļus par 20000 eur, bet nevaru visus uzreiz aizvest, tiek piegādāts ar 4 pavadzīmēm. Lūk šis ir viens darījums vairakās operācijās. Ja es ar vienu pavadzīmi nopērku ķieģeļus, ar otro - dakstiņus, vēl pēc laika kaut kādus apdares materiālus, tad tie ir katrs atsevišķs pirkums un ATSEVIŠĶS darījums.

Es tiešām nesaprotu tieksmi summēt visus Nestes čekus

Manuprāt, Indigo gadījumā diez vai radīsies problēma ar skaidras naudas lietošanas ierobežojumiem. Problēma manuprāt ir tajā, ka IEPIRKT preci (kas paredzēta pārdošanai) mazumtirdzniecībā nevar. Taču, ja viņi ir sīki, tad diez vai viņus kads nopietni "apkaros".
Ilzex
Ilzex 14.01.2020 16:18
2666 ziņojumi
Ja es ar vienu pavadzīmi nopērku ķieģeļus, ar otro - dakstiņus, vēl pēc laika kaut kādus apdares materiālus
Ilzex 14.01.2020 16:18
Viens darījums - uzcelt vienu māju šis ir visslidenākais.
Ant_lv
Ant_lv 14.01.2020 20:49
3403 ziņojumi
Добрый вечер! Сделку в наличных деньгах между 2 юридическими лицами свыше 1500евро декларирует покупатель?
Я (продавец) уже в ЭДС отчет заполнила, но кнопочку не нажала т.к.с испугу еще раз прочла правила МК 237 п.30 skaidrā naudā veikto darījumu deklarēšanas pienākums ir attiecināms tikai uz preču pircēju.
Значит поспешила?
Carbobalt
Carbobalt 15.01.2021 23:00
842 ziņojumi
Ой, еще штудирую правила и смотрю примеры методических пояснений ВИДа, не правильно перевела текст.Декларирует и покупатель и продавец. Или туплю, перегрела мозги
Carbobalt
Carbobalt 16.01.2021 00:04
842 ziņojumi
No pieredzes ar VID zvanu- vienreiz pārdevējs nenodeklarēja, jo pat nezināja, ka par mēnesi pircējs sapircies ar vairākiem čekiem mazumt. tādu summu, bija zvans no VID pārdevējam, kas un kāpēc. Nācās paskaidrot tāpat, ka mazumt. nevar saskaitīt pircēja čekus. Bet tas bija dažus gadus atpakaļ, varbūt tagad tā nav. Tagad ja zinu, deklarēju miera labad.
Xinga
Xinga 16.01.2021 10:24
193 ziņojumi
Visi iepriekšējā mēneša laikā savstarpējiskaidrā naudā veiktie darījumi (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā vai vairākās operācijās), kuru summa pārsniedz 1500euro, jādeklarē šādiem darījuma dalībniekiem:-juridiskajām personām, -fiziskajām personām, kuras ir individuālie komersanti, -fiziskajām personām, kuras reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicējas.
Carbobalt
Carbobalt 16.01.2021 11:42
842 ziņojumi
(4) Mazumtirdzniecībā veiktajos darījumos šā panta pirmajā un otrajā daļā noteiktais skaidrās naudas ierobežojums, kā arī skaidrā naudā veikto darījumu deklarēšanas pienākums attiecināms tikai uz preču pircēju, izņemot šā panta septītajā daļā noteikto gadījumu.
Likums par nodokļiem un nodevām 30.p.
Xinga
Xinga 16.01.2021 12:23
193 ziņojumi
Bet es vienalga tādu PPR , ja zinu pircēju un summu, deklarēju, lai nezvana man.
Xinga
Xinga 16.01.2021 12:30
193 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.